Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Pogromy i sensacyjne zwycięstwa - jak Braga dotarła do Lecha

4:3 z Sevillą i 0:6 z Arsenalem. A potem 2:0 z Arsenalem i kompletny brak pomysłu na grę Szachtara Donieck. Sporting Braga będzie rywalem Lecha w 1/16 finału Ligi Europejskiej. Drogę do tego meczu miał wyboistą i pełną przygód - miłych chwil i wielkich upokorzeń.

1. Braga ogrywa Celtic

 

W pierwszym meczu trzeciej rundy kwalifikacji do Ligi Mistrzów po bramkach Alana, Echiejile'a i Matheusa Braga pewnie pokonała Celtic Glasgow. Ten meczy był kluczem do awansu.

 

W rewanżu Celtic z Łukaszem Załuską w bramce zdołał ograć Bragę, jednak za nisko, by myśleć o awansie.

2. Hiszpanie przecierają oczy. Sevilla odprawiona

 

Kiedy w pierwszym meczu ostatniej rundy eliminacyjnej do fazy grupowej LM Braga wygrała z Sevillą 1:0 na własnym stadionie, wszyscy Portugalczykom gratulowali, ale mało kto na serio myślał, że są w stanie odprawić Hiszpanów z niczym.

 

 

W drugim meczu hiszpańscy kibice byli świadkami prawdziwej wojny futbolowej. Siedem bramek, w tym cztery które straciła Sevilla, rozgrzały wyobraźnię. Pewny faworyt do awansu wyeliminowany, a Braga po raz pierwszy w historii klubu zakwalifikowała się doLigi Mistrzów!

3. Kanonierzy rozstrzelali Bragę

Na dzień dobry Arsenal zafundował Bradze lekcję wstydu. Potężne lanie w Londynie piłkarze z Portugalii będą długo wspominać.

 

Pozostałe trzy gole tutaj>>

4. Ukraińska piłka zakryta dla Bragi

Kolejny mecz Ligi Mistrzów i kolejne rozczarowanie. W dwóch spotkaniach Braga traci dziewięć goli.

 

5. Pierwsze 'partyzanckie' punkty

Pierwsze punkty w Lidze Mistrzów! Braga wygrała z Partizanem Belgrad i opuściła ostatnie miejsce w grupie.

 

6. Partizan pokonany po raz drugi

Kolejne cenne punkty Bragi, znów ogrywają Partizan, zwycięstwo wymęczone, ale w portugalskim klubie morale poszły w górę, co potwierdziło kolejne spotkanie.

 

7. Sensacyjne zwycięstwo z Arsenalem

Tego nikt się nie spodziewał. Skład Arsenalu naszpikowany młodymi gwiazdami nie miał nic do powiedzenia w meczu z Bragą. A drugą bramkę Matheusa pokazywały telewizje całego świata. Cudo. A między słupkami Arsenalu bezradny Łukasz Fabiański.

 

8. Szachtar rozwiewa nadzieje na awans

Wszelkie nadzieje na awans odebrał Bradze Szachtar. Na Ukraińców portugalski zespół nie miał sposobu i zakończył rundę grupową Ligi Mistrzów na trzecim miejscu z dorobkiem 9 pkt, co dawało przepustkę do 1/16 finału Ligi Europejskiej, gdzie Braga trafiła na Lecha.