Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Egipski prawnik złożył pozew przeciwko Sergio Ramosowi. Domaga się miliarda euro odszkodowania

Wydarzenia z finału Ligi Mistrzów rozwścieczyły wielu Egipcjan. Okazuje się, że jeden z prawników domaga się niezwykle wysokiego odszkodowania do Sergio Ramosa, który mógł doprowadzić do poważnej kontuzji Mohameda Salaha.
salah salah SERGEI GRITS/AP

Nadal nie jest pewne, czy Mohamed Salah będzie w stanie wystąpić na MŚ w Rosji. Egipcjanin, po faulu Sergio Ramosa, doznał kontuzji w finale Ligi Mistrzów. Kibice wystosowali petycję o karę dla hiszpańskiego obrońcy, a egipski prawnik Bassem Wahba poszedł jeszcze o krok dalej i zażądał olbrzymiego odszkodowania. 

Salah zakończył  występ w sobotnim finale się już w 30. minucie. Egipcjanin po starciu z Sergio Ramosem nabawił się urazu barku. Początkowo próbował wrócić do gry, ale po kilkudziesięciu sekundach pokazał, że nie jest w stanie kontynuować udziału w spotkaniu. 

Wahba postanowił oskarżyć obrońcę "Królewskich" o celowe działanie na szkodę piłkarza i wyrządzenie psychicznej krzywdy nie tylko Salahowi, ale także... całemu Egiptowi. 

- Ramos celowo doprowadził do kontuzji Salaha i powinien zostać mocno ukarany za swoje postępowanie. Złożyłem skargę do FIFA. Domagam się odszkodowania, które przekracza miliard euro, które miałoby zostać przelane na fundusz "Long Live Egypt"- szokuje prawnik cytowany przez sportskeeda.com.

Prawda jest jednak taka, że FIFA nie ma nic wspólnego z rozgrywkami, w których doszło do zdarzenia, bo organizatorem Ligi Mistrzów jest UEFA. 

Salah to niezwykle ważny piłkarz dla reprezentacji Egiptu, która na mundialu zagra pierwszy raz od 1990 roku. Kibice Egiptu nie wyobrażają sobie gry w Rosji bez swojego najlepszego zawodnika w trudnej grupie. 

Pozew egipskiego prawnika to kolejne działanie wymierzone przeciwko Sergio Ramosowi. Tuż po zakończeniu finałowego meczu, które Real ostatecznie wygrał 3:1, jeden z kibiców zamieścił w internecie petycję... o karę dla Ramosa. Zwrócił się w niej do UEFA i FIFA, które poprosił o ukaranie reprezentanta Hiszpanii. 

Swój wniosek argumentował on tym, że zawodnik jest złym przykładem dla młodych piłkarzy, a jego faule wykluczające rywali z dalszej gry, powinny być karane przynajmniej na podstawie późniejszej wideoweryfikacji. Do tej pory pod petycją podpisało się prawie 400 tysięcy osób!

Komentarze (39)
Egipski prawnik złożył pozew przeciwko Sergio Ramosowi. Domaga się miliarda euro odszkodowania
Zaloguj się
 • amorvertical

  Oceniono 9 razy 9

  Mój syn gra w młodzikach. i widzę co się dzieje. Jak trenerzy specjalnie namawiają młodych piłkarzy, żeby faulowali. I ci , widząc co bezkarnie wyprawiają starsi piłkarze robią to samo. O zachowaniu rodziców lepiej nawet nie wspominać. Ramos powinien zostać zawieszony na kilka meczy i każdy sędzia powinien mieć oko na tego skur syna. Bo to już nie jest piłka nożna, tylko zapasy.

 • jace.k50

  Oceniono 6 razy 6

  Ramos nie po raz pierwszy w ten sposób "załatwia" najlepszego zawodnika drużyny przeciwnej! Dla mnie faul był ewidentny, jeśli nie pchnięcie - a przynajmniej przyblokowanie ręki Salaha, aby ten w konsekwencji - bezładnie upadł na murawę.Sędziemu n.b. - bardzo dobrze sędziującego mecz - tym razem to uszło uwadze. Niech Boniek nie opowiada głupstw, że była to walka bark w bark. Żółta karta ewidentna! Władze piłkarskie też winny zastanowić się nad karą dla tego bandyty boiskowego za tzw. całokształt.
  Dodaję że nie jestem kibicem żadnej z tych drużyn.

 • adziki63

  Oceniono 2 razy 2

  Tak ja też to tak widziałem Ramos działał z premedytacją. po pierwszej powtórce było widoczne jak blokuje i w konsekwencji wykręca rękę Salahowi, który upada na bark.

 • eend

  Oceniono 2 razy 2

  Sądzę, że Ramos boiskowy bandzior przekroczył czerwoną linię. Powinien ponieść daleko idące finansowe i prawne konsekwencje. Przytrzymywanie ręki przeciwnika nawet po upadku było wykonane z rozmysłem i obliczone na złamanie przeciwnika. To, że się skończyło tylko tak jest efektem dobrego wytrenowania Salaha i jego sprawnością fizyczną. Bark wywalony, ręka poskręcana to jest uszkodzenie bardzo wielu mikromięśni, przyczepów, ścięgien i nawet u takiego zawodnika sprawa na dłuższe leczenie. Prawnik Salaha nie powinien odpuszczać tylko urealnić kwotę odszkodowania. Jeżeli i tym razem Ramos nie poniesie żadnych konsekwencji, będzie robił tak dalej aż zniszczy komuś karierę. Wtedy też się uśmiechnie i powie sorry? Bońka cenię ale się w tym przypadku zupełnie nie zgadzam. To jest piłka nożna a nie MMA!! Dość niepotrzebnej brutalizacji piłki nożnej!! Młodzi ludzie zamiast grać polują na rówieśników, żeby ich wyłączyć z gry często na sezon a w wielu przypadkach zmarnować karierę już na samym początku.

 • Oceniono 1 raz 1

  Panie redaktorze proszę przeczytać jeszcze raz te wypociny albo wrzucić do Worda, po dwóch zdaniach nie da się czytać "co się stało się" jak można karmić lud takim g...

 • kisssmyass

  Oceniono 1 raz 1

  tak jest! bilion dukatów reparacji za krzywdy umysłowe wyrządzone na narodzie egipskim. Albo głowa Ramosa na złotej tacy!

 • esse_esse

  Oceniono 3 razy 1

  pomyliło mu się z funtami egipskimi...;)

 • anchois_45

  Oceniono 1 raz 1

  "Prawda jest jednak taka, że FIFA nie ma nic wspólnego z rozgrywkami, w których doszło do zdarzenia, bo organizatorem Ligi Mistrzów jest UEFA."
  Obydwie działają w jednej mafii. Kwestia formalna.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX