Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Egipski prawnik złożył pozew przeciwko Sergio Ramosowi. Domaga się miliarda euro odszkodowania

Wydarzenia z finału Ligi Mistrzów rozwścieczyły wielu Egipcjan. Okazuje się, że jeden z prawników domaga się niezwykle wysokiego odszkodowania do Sergio Ramosa, który mógł doprowadzić do poważnej kontuzji Mohameda Salaha.
salah salah SERGEI GRITS/AP

Nadal nie jest pewne, czy Mohamed Salah będzie w stanie wystąpić na MŚ w Rosji. Egipcjanin, po faulu Sergio Ramosa, doznał kontuzji w finale Ligi Mistrzów. Kibice wystosowali petycję o karę dla hiszpańskiego obrońcy, a egipski prawnik Bassem Wahba poszedł jeszcze o krok dalej i zażądał olbrzymiego odszkodowania. 

Salah zakończył  występ w sobotnim finale się już w 30. minucie. Egipcjanin po starciu z Sergio Ramosem nabawił się urazu barku. Początkowo próbował wrócić do gry, ale po kilkudziesięciu sekundach pokazał, że nie jest w stanie kontynuować udziału w spotkaniu. 

Wahba postanowił oskarżyć obrońcę "Królewskich" o celowe działanie na szkodę piłkarza i wyrządzenie psychicznej krzywdy nie tylko Salahowi, ale także... całemu Egiptowi. 

- Ramos celowo doprowadził do kontuzji Salaha i powinien zostać mocno ukarany za swoje postępowanie. Złożyłem skargę do FIFA. Domagam się odszkodowania, które przekracza miliard euro, które miałoby zostać przelane na fundusz "Long Live Egypt"- szokuje prawnik cytowany przez sportskeeda.com.

Prawda jest jednak taka, że FIFA nie ma nic wspólnego z rozgrywkami, w których doszło do zdarzenia, bo organizatorem Ligi Mistrzów jest UEFA. 

Salah to niezwykle ważny piłkarz dla reprezentacji Egiptu, która na mundialu zagra pierwszy raz od 1990 roku. Kibice Egiptu nie wyobrażają sobie gry w Rosji bez swojego najlepszego zawodnika w trudnej grupie. 

Pozew egipskiego prawnika to kolejne działanie wymierzone przeciwko Sergio Ramosowi. Tuż po zakończeniu finałowego meczu, które Real ostatecznie wygrał 3:1, jeden z kibiców zamieścił w internecie petycję... o karę dla Ramosa. Zwrócił się w niej do UEFA i FIFA, które poprosił o ukaranie reprezentanta Hiszpanii. 

Swój wniosek argumentował on tym, że zawodnik jest złym przykładem dla młodych piłkarzy, a jego faule wykluczające rywali z dalszej gry, powinny być karane przynajmniej na podstawie późniejszej wideoweryfikacji. Do tej pory pod petycją podpisało się prawie 400 tysięcy osób!