Real Madryt traci ważnych piłkarzy na rewanż z Bayernem Monachium

Real Madryt wygrał z Bayernem Monachium w pierwszym meczu półfinału Ligi Mistrzów 2:1, ale okupił to spotkanie kontuzjami, które wykluczają ważnych zawodników z rewanżu, który zostanie rozegrany już we wtorek. Problemy ma także Bayern.
Bayern - Real Madryt. Goście świętują po golu Marcelo Bayern - Real Madryt. Goście świętują po golu Marcelo Sven Hoppe

Real Madryt pewnie pokonał Bayern w pierwszym meczu półfinału LM, a wynik 2:1 osiągnięty na wyjeździe jest bardzo dobrą zaliczką przed rewanżem w Madrycie, który już we wtorek o godzinie 20:45. Zidane ma jednak kilka problemów, a najpoważniejszym wydają się kontuzje dwóch ważnych graczy.

Największym zmartwieniem francuskiego trenera jest kontuzja Isco, której piłkarz doznał już w pierwszej minucie meczu z Bayernem. Hiszpan ucierpiał po faulu Jerome'a Boatenga i do końca pierwszej połowy grał z urazem. Po przerwie zmienił go Asensio, któremu potem udało się strzelić bramkę na 2:1

Isco w piątek przeszedł badania, które wykazały zwichnięcie lewego stawu barkowo-obojczykowego. Oznacza to, że uraz nie jest bardzo poważny, ale na pewno wykluczy piłkarza z wtorkowego starcia w Lidze Mistrzów. Niezagrożony wydaje się jednak ewentualny finał w Kijowie.

Real ma jednak zdecydowanie większy problem z Danim Carajalem, który doznał kontuzji w drugiej połowie i nie był w stanie kontynuować gry.

Po spotkaniu twierdził, że kontuzja nie jest groźna, ale badania wykazały, że u piłkarza zdiagnozowano kontuzję mięśnia dwugłowego w lewym udzie. Chodzi o dosyć mocne naciągniecie, które oznacza, że zawodnik straci najbliższe trzy tygodnie.

zidane
zidane FRANCISCO SECO/AP

Kontuzja Carvajala to dosyć duże zmartwienie dla Zinediene Zidana, który w składzie nie ma zbyt wielu dobrych prawych obrońców.

Oprócz Carvajala w składzie jest także młodziutki Achraf Hakimi, który nie ma wielu szans na grę. Na prawej obronie może także zagrać Lucas Vasquez, który przyzwyczaił jednak do gry w drugiej linii (lecz to on zmienił Carvajala w drugiej połowie meczu z Bayernem).

Problemy ma także Bayern Monachium, który w meczu z Realem stracił trzech piłkarzy. Najpierw kontuzji doznał Arjen Robben i opuścił boisko już na początku spotkania, a w 30. minucie poważnego urazu doznał Jerome Boateng, który na pewno nie zagra do końca sezonu, a pod znakiem zapytania stoi także jego występ na mundialu.

W drugiej połowie problemy miał także Javi Martinez, ale po dwóch dniach wrócił do treningów. Nie wiadomo. jak długo potrwa przerwa Robbena, ale Holender zmaga się z kontuzją pachwiny i jego występ we wtorek jest mocno zagrożony