Niemieckie media doceniły występ Lewandowskiego. Klasa światowa

Bayern Monachium rozbił Besiktas aż 5:0 w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Bohaterami klubu z Bawarii byli Robert Lewandowski i Thomas Mueller, którzy strzelili po dwie bramki. Niemiecki "Bild" dał nawet Polakowi notę marzeń.
Robert Lewandowski i Kingsley Coman Robert Lewandowski i Kingsley Coman SVEN HOPPE/AP

Klasa światowa - "Bild" docenił Lewandowskiego

Świetny mecz w Monachium rozegrał Thomas Mueller. Reprezentant Niemiec strzelił dwa gole i dołożył asystę. Lewandowski nie chciał być gorszy. Zaczął od asysty, a w końcówce meczu dołożył dwa gole. Gra Polaka i Niemca była porównywalna, ale lepsze wrażenie robił Mueller. 

Niemiecki "Bild" docenił jednak obu zawodników i ocenach dla piłkarzy zarówno Lewandowski, jak i Mueller dostali najwyższe możliwe noty, czyli "1" (klasa światowa). 


1,5 od "Sport1.de"

Na początku miał bardzo problemy z wysokimi piłkarzami na środku obrony Besiktasu. Później jednak faul na Lewandowskim doprowadził do wczesnej czerwonej kartki i przewagi liczebnej Bayernu. W końcówce meczu Lewandowski dwa razy wpisał się na listę strzelców i zaliczył też asystę. "Sport1.de" dał Polakowi notę 1,5. Niemieccy dziennikarze zauważyli jednak, że Mueller prezentował się nieco lepiej. 

Czwarty i piąty gol w LM

Sport.de zauważa, że Lewandowski znów zagrał świetny mecz i wykorzystał kolejne okazje na strzelenie bramek.

W meczu z Besiktasem Lewandowski strzelił swoją czwartą i piątą bramkę w tej edycji Ligi Mistrzów. Dystans do prowadzącego Ronaldo jest jednak ogromny, bo Portugalczyk strzelił w tym sezonie 11 bramek w LM.

16 bramek w 16 meczach

Oficjalny profil Ligi Mistrzów na Twitterze dodaje, że Lewandowski ma świetną statystykę, bo w ostatnich 16 meczach w Lidze Mistrzów strzelił dokładnie 16 bramek. 


Zbigniew Boniek przewidział bramki

Robert Lewandowski wpisał się na listę strzelców dopiero przy wyniku 3:0. Co ciekawe, taki obrót spraw przewidział prezes PZPN.


Robert Lewandowski po dwóch golach strzelonych Besiktasowi ma bilans 67 meczów i 45 bramek w LM. Bardzo prawdopodobne, że jeszcze w tym sezonie znajdzie się w  "10" najlepszych strzelców w historii LM.