Kontrowersje w Hiszpanii przed finałem Ligi Mistrzów. "Katalończycy" za Juventusem [OKŁADKI]

Hiszpańskie okładki gazet wywołały sporo emocji przed finałem Ligi Mistrzów, w którym Real Madryt zmierzy się z Juventusem. Kibice zachwycają się pierwszą stroną "Marki", ale krytykują : "Sport" i "Mundo Deportivo". Okładki katalońskich gazet przed sobotnim meczem wzbudziły wiele kontrowersji.
Cristiano Ronaldo Cristiano Ronaldo FRANK AUGSTEIN/AP

Kontrowersje w Hiszpanii przed finałem Ligi Mistrzów. "Katalończycy" za Juventusem [OKŁADKI]

Hiszpańskie okładki gazet wywołały sporo emocji przed finałem Ligi Mistrzów, w którym Real Madryt zmierzy się z Juventusem. Kibice zachwycają się pierwszą stroną "Marki", ale krytykują : "Sport" i "Mundo Deportivo".
Okładki katalońskich gazet przed sobotnim meczem wzbudziły wiele kontrowersji.

Okładka Marki Okładka Marki marca.com

Marca: Godzina mistrza

"Marca" na swojej okładce przedstawiła zegar, na którym godziny zastąpiło 11 zdobytych trofeów przez Real w najważniejszych rozgrywkach klubowych na świecie. Godzina dwunasta ma wybić w sobotę w Cardiff.

Okładka Asa Okładka Asa as.com

AS: O jedenastej podarujcie nam dwunastą

"AS" także odwołuje się do czasu. Okłada nawiązuje do jedenastu zdobytych trofeów i godziny zakończenia meczu, która ma przynieść dwunasty puchar. Na zdjęciu obok trenującego "Królewskich" Zidane'a stoją: Roberto Carlos, Raul, Luis Figo, Michael Salgado, Predrag Mijatović, Christian Karembeu i Clarence Seedorf.

Okładka Mundo Deportivo Okładka Mundo Deportivo mundodeportivo.com

Mundo Deportivo: Forza Alves!

Katalończycy bez żadnych skrupułów wspierają włoskiego rywala Realu Madryt. Mundo Deportivo z okładki krzyczy: Naprzód Alves! Brazylijczyk przedstawiony jest na pierwszej stronie w koszulce Juventusu i Barcelony.

Okładka wzbudziła w Hiszpanii mnóstwo kontrowersji. Wiele osób uważa, że wspieranie rywala z innego kraju jest karygodne. Jeszcze więcej emocji wzbudziła jednak okładka "Sportu".

Okładka Sportu Okładka Sportu sport.es

Sport: Forza Juve!

"Sport" nie szukał nawet nawiązania do Daniego Alvesa, który przez wiele lat grał w Barcelonie. Kataloński dziennik po prostu wspiera Juventus z wielkim napisem: Naprzód Juve.

Więcej o: