Liga Mistrzów. Juventus - Real. "ABC": Real odkrył sześć wad w taktyce Juve

Defensywne trio BBC Juventusu jest wolne, a Sergio Ramos powinien wygrać wojnę w powietrzu - twierdzi hiszpański dziennik "ABC", powołując się na Luisa Llopisa, trenera bramkarzy i "guru wideonalizy" Realu. Podobno w finale Ligi Mistrzów w Cardiff "Królewscy" spróbują wykorzystać aż sześć taktycznych wad Juventusu
Leonardo Bonucci, Giorgio Chiellini i Andrea Barzagli Leonardo Bonucci, Giorgio Chiellini i Andrea Barzagli MANU FERNANDEZ/AP

Liga Mistrzów. Juventus - Real. "ABC": Real odkrył sześć wad w taktyce Juve

Defensywne trio BBC Juventusu jest wolne, a Sergio Ramos powinien wygrać wojnę w powietrzu - twierdzi hiszpański dziennik "ABC", powołując się na Luisa Llopisa, trenera bramkarzy i "guru wideonalizy" Realu. Podobno w finale Ligi Mistrzów w Cardiff "Królewscy" spróbują wykorzystać aż sześć taktycznych wad Juventusu.

Bonucci, Barzagli, Chiellini - defensywne trio Juventusu jest uważane za niemal nie do przejścia. LLopis przekonuje, że można je rozbić, jeśli napastnicy Realu wykorzystają swoją szybkość. "BBC" Juventusu ma być powolne i może mieć problemy, jeżeli ofensywa "Królewskich" pokaże swoje najlepsze akcje grane z pełną prędkością.

Andrea Barzagli Andrea Barzagli LUCA BRUNO/AP

Wykorzystać najsłabsze ogniwo

Andrea Barzagli ma już 36 lat i jest najsłabszym ogniwem tria BBC Juventusu. Cristiano Ronaldo, Isco i Marcelo będą zachęcani do gry 1 na 1 właśnie z tym obrońcą - pisze "ABC". A jeśli Barzagliemu będzie pomagał Dani Alves, to wtedy powstałe luki spróbuje wykorzystać Toni Kroos.

Leonardo Bonucci Leonardo Bonucci CLAUDE PARIS/AP

Bonucciego mijać sprytem

Leonardo Bonucci to najsilniejszy z obrońców Juve, dlatego zamiast wchodzić z nim w kontakt, trzeba mijać go sprytem i szybkością. Receptą ma być gra zawodników Realu w trójkątach.

Giorgio Chiellini Giorgio Chiellini ANTONIO CALANNI/AP

Chielliniego zmusić do błędu

Dani Carvajal, Karim Benzema i Luka Modrić mają wywierać presję na Giorgio Chiellinim, by ten popełnił prosty błąd, które - jak wynika z analizy przeprowadzonej przez Llopisa - czasem mu się zdarzają.

Zinedine Zidane Zinedine Zidane PAUL WHITE/AP

Grać swoje, nie ryzykować

Real jest przekonany, że Juventus zagra defensywnie, że będzie czekał na błędy. Dlatego Zinedine Zidane uczula swoich piłkarzy, by nie tracili "skupienia i serca". Real ma być cały czas spokojny i cierpliwy.

Sergio Ramos Sergio Ramos Lalo R. Villar (AP Photo/Lalo R. Villar)

Ramos najlepszy w powietrzu

Juventus nie ma wielu wad w grze powietrznej, ale Real uważa, że i tu może wykorzystać swoją przewagę. A tę ma robić Sergio Ramos. "Królewscy" spodziewają się, że do walki z ich kapitanem będzie skakać dwóch zawodników i uważają, że w niektórych sytuacjach Ramos i tak może sobie poradzić, a w innych po prostu skupi na sobie uwagę, co będą mogli wykorzystać jego koledzy.

Więcej o: