Niesamowita seria Realu Madryt! Najbliżej jej przerwania były Barcelona i... Legia Warszawa

Real Madryt ustanowił nowy klubowy rekord: 35 kolejnych meczów bez porażki! Piłkarze "Królewskich" nie schodzili z boiska pokonani od kwietnia. Z tego względu oficjalna strona UEFA wspomina sześć najważniejszych spotkań. Jednym z nich jest mecz z Legią Warszawa!

Real Madryt ustanowił nowy klubowy rekord: 35 kolejnych meczów bez porażki! Piłkarze "Królewskich" nie schodzili z boiska pokonani od kwietnia. Z tego względu oficjalna strona UEFA wspomina pięć najważniejszych spotkań. Jednym z nich jest mecz z Legią Warszawa!

35 meczów: 26 zwycięstw, 9 remisów, 0 porażek, 99 goli strzelonych i 32 stracone

Pierwsze zwycięstwo: Real 4-0 Eibar (9 kwietnia 2016)

Real przegrał w ćwierćfinale LM z Wolfsburgiem 0-2 i na piłkarzy oraz Zinedine'a Zidane'a spadła ogromna krytyka. "Królewscy" rozstrzelali Eibar aż 4-0 nieco poprawiając sobie humory. Jeszcze wtedy nie wiedzieli, że rozpoczynają tak znakomitą serię.

Cristiano Ronaldo i Karim Benzema Cristiano Ronaldo i Karim Benzema SERGIO PEREZ/REUTERS

Wielka remontada

Wielka remontada: Real 3-0 Wolfsburg (12 kwietnia 2016)

Hat-trick Cristiano Ronaldo sprawił, że mimo problemów Real awansował do półfinału LM. Sytuacja "Królewskich" była już bardzo ciężka, ale Portugalczyk trafił dwa razy w pierwszej połowie, a jego bramka w końcówce spotkania z rzutu wolnego sprawiła, że dogrywka nie była potrzebna do wyłonienia zwycięzcy.

Real Madryt Real Madryt SUSANA VERA/REUTERS

Undecima!

Undecima, jedenasty triumf w Lidze Mistrzów: Real 1-1 Atletico (28 maj 2016)

Trzeci rok z rzędu to Real okazał się pogromcą Atletico w Lidze Mistrzów - dwa razy w finale LM oraz raz w ćwierćfinale. Gola na 1-0 strzelił Sergio Ramos, w drugiej połowie wyrównał Yannick Carrasco. Zwycięzcę wyłoniła seria rzutów karnych, w której spudłował Juanfran.

Legia postraszyła

Strach: Legia 3-3 Real (2 listopad 2016)

To miało być szybkie i przyjemne zwycięstwo. Gareth Bale pokonał bramkarza Legii już w pierwszej minucie, niedługo później Karim Benzema zdobył bramkę na 2-0. Ale mistrzowie Polski podnieśli się i nieoczekiwanie jeszcze w końcówce spotkania prowadzili 3-2! Wtedy wyrównał jednak Mateo Kovacić, ale wynik mógł się jeszcze zmienić: Jakub Rzeźniczak był blisko strzelenia gola w 90. minucie, a w ostatniej akcji meczu piłkarz Realu trafił w poprzeczkę.

FC Barcelona - Real Madryt 1:1. Sergio Ramos znów był bohaterem, jak zwykle w wielkim meczu. FC Barcelona - Real Madryt 1:1. Sergio Ramos znów był bohaterem, jak zwykle w wielkim meczu. FRANCISCO SECO/AP

Ramos na ratunek

Ramos ratuje: Barcelona 1-1 Real Madryt (3 grudnia 2016)

Gol Luisa Suareza sprawił, że Barcelona była już niemal pewna pokonania Realu w bardzo ważnym El Clasico. Ale wtedy na ratunek Realowi przyszedł Sergio Ramos. Strzelił gola na 1-1 w 90. minucie po dośrodkowaniu Luki Modricia z rzutu wolnego!

Tak tworzy się historia

Historyczny moment: Real 3-2 Deportivo (10 grudnia 2016)

Jeszcze na sześć minut przed końcem Real (grający bez kilku podstawowych piłkarzy) nieoczekiwanie przegrywał 1-2 ze słabym Deportivo. Wtedy jednak wyrównał Mariano, a w doliczonym czasie gry zwycięskiego gola strzelił - a jakżeby inaczej - Sergio Ramos. To było 35. spotkanie z rzędu bez porażki! Kto w końcu zatrzyma rozpędzony Real?