"Koszmar van Gaala", "amatorka". Angielskie media przejechały się po Manchesterze United

- Żenujący, amatorscy, nie do zniesienia - to tylko jeden z kilku tytułów prasowych po odpadnięciu Manchesteru United z Ligi Mistrzów. "Czerwone Diabły" przegrały 2-3 z Wolfsburgiem i na wiosnę zagrają w Lidze Europy.
x x x

Żenujący, amatorscy, nie do zniesienia

Taką okładkę stron sportowych dał "The Times". - Żenada. Manchester zasłużenie odpadł z Ligi Mistrzów, bo grał w obronie jak amatorzy, a nie profesjonaliści. Wylosował łatwiejszą grupę niż Manchester City, a pomimo to zagra w LE. W najważniejszym meczu tego sezonu Van Gaal podjął odważne decyzje. Na prawej obronie zagrał 22-letni Guillermo Varela, który zadebiutował w sobotę z West Hamem.

Zdjęcie Lanki Puma 089135-08913524 Zdjęcie Lanki Puma 209057-20905733 Zdjęcie Puma Lanki (103481)
Lanki Puma 089135-08913524 Lanki Puma 209057-20905733 Puma Lanki (103481)
Sprawdź ceny Sprawdź ceny Sprawdź ceny
źródło: Okazje.info
x x x

Wolfsburg przyciął skrzydła

"Guardian" nie szokuje swoim tytułem. - United zagra w Lidze Europy po tym, jak Wolfsburg przyciął jego skrzydła.

- Otrzeźwiająca noc dla Manchesteru United i przypomnienie tego, jak wiele ich dzieli od europejskiej elity. Odpadnięcie z LM to najwyższa kara za chaotyczną, a nawet absurdalną defensywę. Dla klubu tego pokroju gra w czwartkowe wieczory [Liga Europy] to ponure doświadczenie - pisze Daniel Taylor.

x x x

Van Przeklęty

"The Sun" oczywiście bawi się słowami w znanym sobie stylu. Pisze o podwójnym upokorzeniu United - nie dość, że odpadnięcie z LM dla takiego klubu jest wstydem samym w sobie, to jeszcze dochodzi do tego gra w Lidze Europy. Cytowany jest Paul Scholes, który w bardzo ostrych słowach skrytykował zarówno postawę piłkarzy United, jak i samego Van Gaala. Więcej o tym tutaj.

x x x

Louis, odwróć wzrok

"The Independent" radzi Louisowi van Gaalowi by odwrócił wzrok, bo "fatalne United czekają czwartkowe wieczory i Liga Europy". Wykorzystane na okładce zdjęcie stało się już symbolem niepowodzenia "Czerwonych Diabłów".

x x x

Europejski koszmar

- United miało w tym rollercoasterze szanse na awans do końca, ale ostatecznie zespół Louisa van Gaala poległ z dzielnym Wolfsburgiem. Po szybko objętym prowadzeniu United straciło dwa gole i wyglądało na martwe oraz pogrzebane, ale wróciło do gry po samobóju Guilavoguiego. Wydawało się, że United awansuje, ale te nadzieje zostały zniszczone dwie minuty później, gdy Naldo zdobył drugiego gola.

Więcej o: