Nie tylko spodnie Guardioli. Wpadki i problemy sportowców z ubraniami

Pep Guardiola musiał przez sporą część meczu z FC Porto chodzić w dziurawych spodniach. To chyba i tak nie najgorsze na tle tego co przydarzyło się niektórym sportowcom.
Gillian Cooke Gillian Cooke Fot. Youtube.com

Pęknięty kostium bosleistki

Brytyjczycy nie są potęgą w bobslejach. Być może to był powód wpadki Gillian Cooke podczas mistrzostw świata w 2010 roku w Szwajcarii.
Przy starcie do jednego z przejazdów zawodniczce... pękł kostium podczas dynamicznego skłonu. Niezrażona tym zawodniczka wystartowała, a jej załoga zajęła ostatecznie siódme miejsce.

Ricky Berens Ricky Berens Fot. Youtube.com

Pęknięty kostium pływaka

Podobny problem miał amerykański pływak Ricky Berens. Podczas mistrzostw świata w 2009 roku w Rzymie. Ukończył jednak wyścig, dzięki czemu sztafeta 4x100 m stylem dowolnym zakwalifikowała się do finału a następnie zdobyła złoto.

Flavia Zoccari Flavia Zoccari Fot. internet

Jeszcze raz pech w pływaniu

Podobna historia przytrafiła się Flavii Zoccari podczas igrzysk śródziemnomorskich w 2009 roku. Jej kostium pękł jeszcze przed wskoczeniem do basenu i została zdyskwalifikowana. Włoszka zalała się łzami, ale sędziowie nie pozwolili jej wystartować.

Jelena Janković Jelena Janković Fot. Youtube.com

Ach ta Janković!

Jelena Janković, była najlepsza tenisistka rankingu WTA ma na swoim koncie dwie wpadki z bielizną. Choć czy obie historie to wpadki?
W 2008 roku podczas Rolanda Garrosa tenisistka postanowiła podczas meczu pod ręcznikiem zmienić czarne majtki na różowe.

Drugi przypadek miał miejsce w 2014 roku podczas turnieju w Montrealu. Wówczas Serbce pękło ramiączko od biustonosza w meczu z Sloane Stevens.

Pamiętne szorty Venus

Należy przy okazji przypomnieć o Venus Williams, która podczas Rolanda Garrosa w 2010 roku założyła szorty w cielistym kolorze. Na pierwszy rzut oka wielu widzów nie było pewnych, czy gwiazda ma na sobie majtki...

Arsene Wenger Arsene Wenger JASON CAIRNDUFF/REUTERS

Słynne problemy Wengera

Guardiola nie jest jedynym trenerem z problemami z garderobą. Wcześniej internauci śmieli się z Arsene'a Wengera z Arsenalu, który miał problem z zamkiem swojego słynnego puchowego płaszcza, a to bezskutecznie szukał w nim kieszeni.

Zostało to potem wykorzystane w reklamie Pumy.

Jon Cornish Jon Cornish Fot. Youtube.com

Ściąganie spodenek popularną metodą obrony...

W kontaktowych sportach nie raz zawodnikom zdarzało się obnażać rywali zamiast powstrzymać ich zgonie z przepisami. Doświadczył tego między innymi Devin Hester z Chicago Bears w meczu ligi NFL z Philadelphia Eagles.

Do podobnego zdarzenia doszło w spotkaniu Calgary Stampeders z Saskatchewan Roughriders. Zawodnikowi tego pierwszego zespołu Jonowi Cornishowi ściągnięto spodnie i był z tego powodu naprawdę wściekły.

Nick Helenius Nick Helenius Fot. Youtube.com

... także w piłce nożnej

Jan Vertonghen z Tottenhamu także ubiegł się do ataku na spodenki napastnika Aston Villi Nicka Heleniusa. Skutecznie, gdyż ten drugi uderzył ponad poprzeczką.

Ronnie O'Sullivan Ronnie O'Sullivan Fot. Youtube.com

Snooker w skarpetach

Ronnie O'Sullivan nie pomyślał, że wkładanie nowych butów na mecz snookerowych mistrzostw świata może nie być dobrym pomysłem. Zawodnik zdjął więc buty. - Czy ktoś ma buty w rozmiarze 8 lub 9 które mogę pożyczyć? Mówię poważnie - zwrócił się do widzów.
O'Sullivan kontynuował mecz w skarpetkach narażając się na grzywnę za uchybienie snookerowej etykiecie. Ostatecznie buty pożyczył mu sam dyrektor zawodów Mike Ganley.

Więcej o: