Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ekstraklasa. Wyniki sondażu na najlepszego piłkarza jesieni

We wtorek 7 grudnia przedstawiliśmy dziesięciu najlepiej ocenianych w trakcie rundy jesiennej przez Gazetę Wyborczą piłkarzy z Ekstraklasy. Do zestawienia dołączyliśmy sondaż. Do niedzieli oddanych zostało ponad 18 tys. głosów. Oto wyniki.

10. Edi Andradina - 141 głosów

Edi Andradina (Korona Kielce, średnia ocen GW: 3,62) - Trudno sobie wyobrazić Koronę bez doświadczonego Brazylijczyka, który w Polsce gra już siódmy sezon. Jesienią strzelił tylko dwa gole, ale cztery razy asystował przy trafieniach kolegów.

ZOBACZ PIĘKNĄ BRAMKĘ ANDRADINY  [WIDEO] - EKSTRAKLASA.TV >>

9. Dawid Plizga - 197 głosów

Dawid Plizga (Zagłębie Lubin, średnia ocen GW: 3,5) - Jeden z nielicznych, którzy wyróżniali się w słabo grającym jesienią Zagłębiu, choć na początku sezonu walczył z urazem. Strzelał ważne gole, w wygranych meczach z Legią i Widzewem.

ZOBACZ RZUT WOLNY PLIZGI  [WIDEO] - EKSTRAKLASA.TV >>

Marcin Robak Marcin Robak Fot. Tomasz Stańczak / Agencja Gazeta

8. Marcin Robak - 245 głosów

Marcin Robak (Widzew Łódź, średnia ocen GW: 3,5) - Przed szóstą kolejką wyleczył kontuzję i w pierwszym w tym sezonie meczu, ze Śląskiem, ustrzelił hat trick. Przez dwa sezony, gdy Widzew grał w I lidze, trafił do siatki rywali 38 razy i co pół roku spekuluje się o jego transferze do lepszego klubu.

ZOBACZ HAT TRICK ROBAKA  [WIDEO] - EKSTRAKLASA.TV >>

7. Andrzej Niedzielan - 648 głosów

Andrzej Niedzielan (Korona Kielce, średnia ocen GW: 3,55) - Drugi z napastników Korony zagrał jesienią z powodu kontuzji tylko w jedenastu meczach. Wystarczyło mu to do strzelenia ośmiu goli i prowadzenia, wraz z Tomaszem Frankowskim w klasyfikacji strzelców.

ZOBACZ WSZYSTKIE GOLE NIEDZIELANA  [WIDEO] - EKSTRAKLASA.TV >>

6. Grzegorz Sandomierski - 666 głosów

Grzegorz Sandomierski (Jagiellonia, średnia ocen GW: 3,73) - 21-letni bramkarz grał jesienią tak dobrze, że zasłużył na powołanie do kadry. Jagiellonia straciła tylko 13 goli (najmniej w lidze), a on aż osiem razy zachował czyste konto.

SANDOMIERSKI LEPSZY OD PESZKI  [WIDEO] - EKSTRAKLASA.TV >>

Darvydas Sernas, piłkarz Widzewa Łódź Darvydas Sernas, piłkarz Widzewa Łódź Fot. Tomasz Stańczak / Agencja Gazeta

5. Darvydas Sernas - 694 głosów

Darvydas Sernas (Widzew Łódź, średnia ocen GW: 3,4) - Najlepszy piłkarz Litwy w 2010 r. Niedawno w reprezentacji strzelił gola samemu Ikerowi Casillasowi. Siedem goli jesienią, choć po szóstej kolejce trafił do siatki tylko raz.

PIĘKNY GOLA SERNASA W MECZU ZE ŚLĄSKIEM  [WIDEO] - EKSTRAKLASA.TV >>

4. Adrian Mierzejewski - 823 głosów

Adrian Mierzejewski (Polonia Warszawa, średnia ocen GW: 3,67) - Lewoskrzydłowy to jedyny piłkarz Polonii, który ma pewne miejsce w kadrze Franciszka Smudy. Lider warszawskiego zespołu.

TAK STRZELA MIERZEJEWSKI  [WIDEO] - EKSTRAKLASA.TV >>

3. Kamil Grosicki - 1178 głosów

Kamil Grosicki (Jagiellonia, średnia ocen GW:  3,47) - Ma dopiero 22 lata, a zakrętów kariery przeżył już tyle ile niejeden weteran. W Jagiellonii grał jesienią świetnie. Strzelił 6 goli, zaliczył 3 asysty, a Cezary Wilk i Radosław Sobolewski długo zapamiętają jego zwody.

GROSICKI OŚMIESZA OBRONĘ WISŁY  [WIDEO] - EKSTRAKLASA.TV >>

2. Tomasz Frankowski - 5264 głosów

Tomasz Frankowski (Jagiellonia, średnia ocen GW: 3,43) - Gdy w 11. kolejce strzelał gola Polonii Warszawa miał 36 lat i 74 dni. Ale były napastnik Wisły Kraków wydaje się nie przejmować upływającym czasem. Po meczach rundy jesiennej jest współliderem klasyfikacji strzelców.

FRANKOWSKI KRÓLEM BIAŁEGOSTOKU [WIDEO] - EKSTRAKLASA.TV >>

Abdou Razack Traore Abdou Razack Traore Fot. Dominik Werner / Agencja Gazeta

1. Abdou Razack Traore - 6643 głosów

Abdou Razack Traore (Lechia Gdańsk, średnia ocen GW: 3,5) - Pomocnik z Wybrzeża Kości Słoniowej z obywatelstwem Burkina Faso strzelił pięć goli. Jest najlepszym jesiennym strzelcem Lechii Gdańsk, którą określano jako jedną z najładniej grających ekip z ekstraklasy.

DWA GOLE TRAORE [WIDEO] - EKSTRAKLASA.TV >>

Warto dodać, że 9 proc. głosujących zaznaczyło odpowiedź: ktoś inny. To 1633 głosy.

Warto dodać, że 9 proc. głosujących zaznaczyło odpowiedź: ktoś inny. To 1633 głosy.

SONDAŻ DOSTĘPNY TUTAJ >>