Kolejna kolejka Ekstraklasy za nami. W 14. serii gier wielkich sensacji nie było. Drużyna marzeń grałaby systeme 4-3-3. Sport.pl przedstawia jednastkę
kolejki.

Kolejna kolejka Ekstraklasy za nami. W 14. serii gier wielkich sensacji nie było. Drużyna marzeń grałaby systemem 4-3-3. Sport.pl przedstawia jedenastkę kolejki.
Wojciech Skaba zaliczył z Cracovią poprawny występ Wojciech Skaba zaliczył z Cracovią poprawny występ Fot. Grzegorz Celejewski / Agencja Wyborcza.pl

Bramkarz: Wojciech Skaba (Legia Warszawa)

Sezon zaczynał na trybunach jako trzeci bramkarz zespołu Macieja Skorży. W meczu z Arką Skaba otrzymał szansę pokazanie swoich umiejętności i w pełni ją
wykorzystał. W 20. minucie przy stanie 0:0 bramkarz Legii osamotniony zatrzymał szarżującego Marcina Budzińskiego i uratował swój zespół przed utratą gola. W
33. minucie Skaba pewnie interweniował po kąśliwym uderzeniu Mawaye i już do końca był pewnym punktem w bramce gospodarzy.

Sezon zaczynał na trybunach jako trzeci bramkarz zespołu Macieja Skorży. W meczu z Arką Skaba otrzymał szansę pokazanie swoich umiejętności i w pełni ją wykorzystał. W 20. minucie przy stanie 0:0 bramkarz Legii osamotniony zatrzymał szarżującego Marcina Budzińskiego i uratował swój zespół przed utratą gola. W 33. minucie Skaba pewnie interweniował po kąśliwym uderzeniu Mawaye i już do końca był pewnym punktem w bramce gospodarzy.

Zobacz skrót meczu Legii z Arką - EKSTRAKLASA TV

8. kolejka. GKS - Lech 1:0. Drzymont, Popek i Małkowski 8. kolejka. GKS - Lech 1:0. Drzymont, Popek i Małkowski Fot. Radosław Jóźwiak / Agencja Wyborcza.pl

Lewy obrońca: Jacek Popek (GKS Bełchatów)

To właśnie Popek dał swoim kolegom sygnał do ataku od pierwszej minuty. Być może w jakimś stopniu jego zasługą są dwie bramki strzelone na początku
spotkania. Kilkanaście sekund po rozpoczęciu gry Popek oddał bardzo groźny strzał głową - piłka nieznacznie minęła słupek bramki Gliwy. Impuls ten pozwolił
GKS-owi wyprowadzać kolejne ciosy. W 31. minucie Popek przeprowadził bardzo efektowny rajd - minął dwóch obrońców i huknął prawą nogą z dystansu. Szybująca z
dużą prędkością piłka przeleciała minimalnie nad poprzeczką. Poza tym należy pochwalić Popka za grę defensywną. Zawodnik GKS całkowicie wyłączył z gry
Adriana Mierzejewskiego i Euzebiusza Smolarka, którzy często zmieniali się stronami.

To właśnie Popek (na zdj. w środku) dał swoim kolegom sygnał do ataku od pierwszej minuty. Być może w jakimś stopniu jego zasługą są dwie bramki strzelone na początku spotkania. Kilkanaście sekund po rozpoczęciu gry Popek oddał bardzo groźny strzał głową - piłka nieznacznie minęła słupek bramki Gliwy. Impuls ten pozwolił GKS-owi wyprowadzać kolejne ciosy. W 31. minucie Popek przeprowadził bardzo efektowny rajd - minął dwóch obrońców i huknął prawą nogą z dystansu. Szybująca z dużą prędkością piłka przeleciała minimalnie nad poprzeczką. Poza tym należy pochwalić Popka za grę defensywną. Zawodnik GKS całkowicie wyłączył z gry Adriana Mierzejewskiego i Euzebiusza Smolarka, którzy często zmieniali się stronami.

Zobacz skrót meczu GKS-u z Polonią Warszawa - Ekstraklasa.tv

Środkowy obrońca: Piotr Celeban (Śląsk Wrocław)

Kolejny bardzo dobry mecz gracza Śląska Wrocław. Świetnie grający głową obrońca zatracił swoją przebojowość za czasów Ryszarda Tarasiewicza. Pod ręką
Lenczyka jest niezwykle skuteczny w defensywie i niesamowicie groźny w polu karnym rywala. W meczu z Ruchem Celeben zaliczył kolejne trafienie, a w obronie
nie popełniał błędów. Efekt? Śląsk wygrał czwarty mecz z rzędu!

Kolejny bardzo dobry mecz gracza Śląska Wrocław Piotra Celebana (na zdj. z lewej). Świetnie grający głową obrońca zatracił swoją przebojowość za czasów Ryszarda Tarasiewicza. Pod ręką Lenczyka jest niezwykle skuteczny w defensywie i niesamowicie groźny w polu karnym rywala. W meczu z Ruchem Celeban zaliczył kolejne trafienie, a w obronie nie popełniał błędów. Efekt? Śląsk wygrał czwarty mecz z rzędu!

Zobacz bramkę Celebana - Ekstraklasa.tv

Środkowy obrońca: Osman Chavez (Wisła Kraków)

Honduranin powoli wyrasta na lidera defensywy Białej Gwiazdy. Z meczu na mecz uczestnik mistrzostw świata w RPA nabiera więcej pewności, interweniuje bardzo
efektownie i przede wszystkim efektywnie. W meczu z Wisłą Miedziowi oddali na bramkę Pawełka tylko jeden celny strzał, w czym olbrzymia zasługa Osmana
Chaveza. To właśnie stoper wicemistrzów Polski rozpoczął kontrę, po której gola dla Białej Gwiazdy zdobył Andraż Kirm

Honduranin powoli wyrasta na lidera defensywy Białej Gwiazdy. Z meczu na mecz uczestnik mistrzostw świata w RPA nabiera więcej pewności, interweniuje bardzo efektownie i przede wszystkim efektywnie. W meczu z Wisłą Miedziowi oddali na bramkę Pawełka tylko jeden celny strzał, w czym olbrzymia zasługa Osmana Chaveza. To właśnie stoper wicemistrzów Polski rozpoczął kontrę, po której gola dla Białej Gwiazdy zdobył Andraż Kirm.

Zobacz skrót meczu Wisły z Zagłębiem - Ekstraklasa.tv

Prawy obrońca: Michał Pazdan (Górnik Zabrze)

Bardzo dobry mecz na nietypowej dla siebie pozycji. Pazdan musiał wypełnić lukę po kontuzjowanym Bembenie i spisał się w nowej roli doskonale.
Złocisto-krwiści, którzy swoją grę opierają głównie na atakach skrzydłami, mieli olbrzymie problemy z przedostaniem się pod bramkę Stachowiaka. Dodatkowo
Pazdan przydaje się w konstruowaniu akcji ofensywnych - nie wybija piłki na oślep, zawsze stara się dojrzeć najbliżej ustawionego kolegę i do niego posłać
bezpieczne podanie

Złocisto-krwiści, którzy swoją grę opierają głównie na atakach skrzydłami, mieli olbrzymie problemy z przedostaniem się pod bramkę Stachowiaka. Dodatkowo Pazdan przydaje się w konstruowaniu akcji ofensywnych - nie wybija piłki na oślep, zawsze stara się dojrzeć najbliżej ustawionego kolegę i do niego posłać bezpieczne podanie.

Zobacz skrót meczu Górnika z Koroną - Ekstraklasa.tv

Maciej Małkowski Maciej Małkowski Fot. Radosław Jóźwiak / Agencja Wyborcza.pl

Lewy pomocnik: Maciej Małkowski (GKS Bełchatów)

Małkowski po raz kolejny potwierdził, że znajduję się w reprezentacyjnej formie. Jeden z najlepszych asystentów w lidze po raz kolejny obsłużył swojego
kolegę doskonałym podaniem - to po jego dośrodkowaniu pierwsze trafienie zaliczył Nowak. Niezwykle aktywny Małkowski nękał swoimi atakami Jakuba Tosika.
siał niebezpieczeństwo pod bramką rywala.

Małkowski po raz kolejny potwierdził, że znajduję się w reprezentacyjnej formie. Jeden z najlepszych asystentów w lidze po raz kolejny obsłużył swojego kolegę doskonałym podaniem - to po jego dośrodkowaniu pierwsze trafienie zaliczył Nowak. Niezwykle aktywny Małkowski nękał swoimi atakami Jakuba Tosika.
Prawy obrońca Polonii wielokrotnie był zmuszony do nieprzepisowego zatrzymywania rywala. Lewy skrzydłowy GKS dwukrotnie uderzał na bramkę Gliwy i co chwila siał niebezpieczeństwo pod bramką rywala.

Zobacz skrót meczu GKS-u z Polonią Warszawa- Ekstraklasa.tv

Środkowy pomocnik: Marcin Burkhardt (Jagiellonia Białystok)

Burkhardt był jednym z zawodników, którzy poprowadzili zespół Jagiellonii do zdecydowanego zwycięstwa nad Cracovią. Pomocnik lidera Ekstraklasy dwukrotnie
popisywał się podaniami do kolegów, które otworzyły drogę do bramki rywala. Dodatkowo Burkhardt ustalił wynik spotkania - strzelając czwartego gola podciął
skrzydła szarżującej Cracovii, która przez chwilę miała szansę na wywiezienie z Białegostoku remisu.

Burkhardt był jednym z zawodników, którzy poprowadzili zespół Jagiellonii do zdecydowanego zwycięstwa nad Cracovią. Pomocnik lidera Ekstraklasy dwukrotnie popisywał się podaniami do kolegów, które otworzyły drogę do bramki rywala. Dodatkowo Burkhardt ustalił wynik spotkania - strzelając czwartego gola podciął skrzydła szarżującej Cracovii, która przez chwilę miała szansę na wywiezienie z Białegostoku remisu.

Zobacz skrót meczu Jagielloni z Cracovią. Gol Burkhardta! - Ekstraklasa.tv

Prawy pomocnik: Saidi Ntibazonkiza (Cracovia)

Jedyny gracz Cracovii, który zasłużył na brawa po obfitującym w gole meczu z Jagiellonią. Burundyjczyk wreszcie przełamał swoją niemoc i trafił do siatki
rywala. Pomocnik, który strzelał gole Ajaxowi, czy PSV pokazuje, że wiosną może być liderem drużyny, która będzie walczyć o utrzymanie w lidze. Dwa gole
strzelone liderowi Ekstraklasy wystarczą do tego, by znaleźć się w naszej "11" kolejki.

Jedyny gracz Cracovii, który zasłużył na brawa po obfitującym w gole meczu z Jagiellonią. Burundyjczyk wreszcie przełamał swoją niemoc i trafił do siatki rywala. Pomocnik, który strzelał gole Ajaxowi, czy PSV pokazuje, że wiosną może być liderem drużyny, która będzie walczyć o utrzymanie w lidze. Dwa gole strzelone liderowi Ekstraklasy wystarczą do tego, by znaleźć się w naszej "11" kolejki.

Zobacz gole Ntibazonkizy - Ekstraklasa.tv

Napastnik: Kamil Grosicki (Jagiellonia Białystok)

Sobota 20. listopada to był prawdziwy dzień konia Kamila Grosickiego. Napastnik Jagiellonii w 20 minut rozstrzelał czerwoną latarnię ligi, za każdym razem
pokazując swój niezwykły kunszt piłkarski. Grosicki mógł zejść z boiska z hat-trickiem jednak zabrakło mu szczęścia i odrobiny zimnej krwi. Gracz Jagiellonii
może być jednak w pełni zadowolony ze swojego występu - dwoma golami, kilkoma strzałami na bramkę, przebojowością i wolą walki pokazał, że jest jednym z
kandydatów do gry w reprezentacji Polski na Euro 2012

Sobota 20. listopada to był prawdziwy dzień konia Kamila Grosickiego. Napastnik Jagiellonii w 20 minut rozstrzelał czerwoną latarnię ligi, za każdym razem pokazując swój niezwykły kunszt piłkarski. Grosicki mógł zejść z boiska z hat-trickiem jednak zabrakło mu szczęścia i odrobiny zimnej krwi. Gracz Jagiellonii może być jednak w pełni zadowolony ze swojego występu - dwoma golami, kilkoma strzałami na bramkę, przebojowością i wolą walki pokazał, że jest jednym z kandydatów do gry w reprezentacji Polski na Euro 2012.

Zobacz skrót meczu Jagielloni z Cracovią. Dwa gole Grosickiego! - Ekstraklasa.tv

Polonia Warszawa. Artur Sobiech i Daniel Gołębiewski Polonia Warszawa. Artur Sobiech i Daniel Gołębiewski Fot. Bartosz Bobkowski / Agencja Wyborcza.pl

Napastnik: Daniel Gołębiewski (Polonia Warszawa)

Trener Paweł Janas w przerwie meczu z GKS-em Bełchatów postanowił desygnować do gry Daniela Gołębiewskiego, który jak się okazało nie zawiódł jego oczekiwań.
wsparty ciężką pracą i odrobiną szczęścia, pozwoli wyjechać mu na Zachód.

Trener Paweł Janas w przerwie meczu z GKS-em Bełchatów postanowił desygnować do gry Daniela Gołębiewskiego (na zdj. z prawej), który jak się okazało nie zawiódł jego oczekiwań.
Szybko strzelone dwa gole dały szanse Polonii na wywiezienie z Bełchatowa nawet trzech punktów. Gołębiewski pokazał, że posiada instynkt snajpera, który wsparty ciężką pracą i odrobiną szczęścia, pozwoli wyjechać mu na Zachód.

Zobacz skrót meczu GKS-u z Polonią Warszawa. Dwa gole Gołębiewskiego! - Ekstraklasa.tv

14. kolejka. GKS - Polonia W. 3:2. Dawid Nowak 14. kolejka. GKS - Polonia W. 3:2. Dawid Nowak Fot. Małgorzata Kujawka / Agencja Wyborcza.pl

Napastnik: Dawid Nowak (GKS Bełchatów)

Tak czy owak, Dawid Nowak! Napastnik GKS-u przebudził się po długim okresie bez gola w Ekstraklasie i wreszcie wszedł z przytupem w sezon 2010/2011. Snajper
Bełchatowa po raz kolejny udowodnił, że jest piłkarzem niezwykle inteligentnym i błyskotliwym. Przy drugim golu doskonale wiedział, że musi podnieść piłkę i
umieścić ją w siatce tuż pod poprzeczką. Hat-trick w meczu z drużyną, która aspiruje do walki o mistrzostwo Polski mówi sam za siebie!

Tak czy owak, Dawid Nowak! Napastnik GKS-u przebudził się po długim okresie bez gola w Ekstraklasie i wreszcie wszedł z przytupem w sezon 2010/2011. Snajper Bełchatowa po raz kolejny udowodnił, że jest piłkarzem niezwykle inteligentnym i błyskotliwym. Przy drugim golu doskonale wiedział, że musi podnieść piłkę i umieścić ją w siatce tuż pod poprzeczką. Hat-trick w meczu z drużyną, która aspiruje do walki o mistrzostwo Polski mówi sam za siebie!