Kilku zawodników na celowniku Legii Warszawa. Wśród nich reprezentant Polski

Legia Warszawa w ostatnią niedzielę obroniła tytuł mistrzowski. Władze klubu już planują wzmocnienia na kilku pozycjach. Poinformował o nich jeden z użytkowników Twittera "Janekx89", który zazwyczaj nie myli się w kwestiach transferowych. Jego zdaniem w niedługim czasie może trafić na Łazienkowską trzech nowych piłkarzy.
Anthony Jung Anthony Jung YouTube

Pierwszym z nich jest piłkarz RB Lipsk, Anthony Jung. 26-latek ma obywatelstwo niemieckie oraz hiszpańskie i jest nominalnym lewym pomocnikiem. Może występować także jako środkowy obrońca lub lewy pomocnik.

Ostatni sezon spędził na wypożyczeniu w Broendby Kopenhaga. Zespół w którym występuje Kamil Wilczek do końca bił się o mistrzostwo Danii, ale na ostatniej prostej oddał pierwsze miejsce Midtjylland. Jung zagrał w 37 spotkaniach (3136 minut spędzonych na boisku), w których strzelił 1 gola i zaliczył 6 asyst

Zdaniem 'Janekxa89' RB Lipsk jest w stanie sprzedać swojego zawodnika do Legii za kilkaset tysięcy euro. 'Transfermarkt' wycenia go na ok. 600 tys. euro.

27.02.2018  Warszawa. Przemyslaw Frankowski podczas meczu o mistrzostwo Ekstraklasy Legia - Jagiellonia . Fot . Kuba Atys / Agencja Gazeta 27.02.2018 Warszawa. Przemyslaw Frankowski podczas meczu o mistrzostwo Ekstraklasy Legia - Jagiellonia . Fot . Kuba Atys / Agencja Gazeta FOT. KUBA ATYS

Drugim jest reprezentant Polski, Przemysław Frankowski. Piłkarz aktualnie przebywa na zgrupowaniu kadry w Juracie i jest w szerokim składzie u Adama Nawałki na mistrzostwa świata.

Mistrzowie Polski postanowili złożyć ofertę za 23-latka, który w tym sezonie zagrał w 31 spotkaniach i strzelił 4 gole oraz zaliczył 5 asyst. 'Janekx89' nie ujawnia jednak, jaka kwota wchodzi w grę.

Istnieje też szansa, że do Legii powróci Mateusz Wieteska. Obrońca odszedł z warszawskiego klubu latem 2017 do Górnika Zabrze w ramach transferu definitywnego. Mimo to mistrzowie Polski zastrzegli sobie prawo do odkupu 21-letniego defensora. Warunek do odkupu jest jeden. Legia musi się na taką transakcję zdecydować do końca maja.

Mimo to jest wielce prawdopodobne, że Legioniści skorzystają z opcji i zawodnik rozpocznie treningi z warszawianami. Jeżeli jednak pojawi się korzystna oferta za niego, to zostanie szybko sprzedany. Jest to całkiem możliwy scenariusz, ponieważ Wieteską interesują się kluby francuskie, holenderskie oraz tureckie.

W ataku na bramkę Górnika Zabrze Arkadiusz Reca W ataku na bramkę Górnika Zabrze Arkadiusz Reca GRZEGORZ CELEJEWSKI

W kontekście transferu do Legii wymienia się także Arkadiusza Recę. O zainteresowaniu zawodnikiem Wisły Płock mówi "Przegląd Sportowy". Lewym obrońcą "Nafciarzy" interesuje się wiele klubów zagranicznych, ale i mistrzowie Polski nie składają broni.

- Arkiem interesuje się wiele klubów. Brakuje jednak konkretów. Dostaliśmy jedną o?cjalną ofertę. Jest to propozycja z ekstraklasy. Czy chodzi o klub na literę "L"? Nie będę zdradzał szczegółów, zwłaszcza że Arek w tej chwili bardziej chciałby transferu zagranicznego. Nie oznacza to, że do tej krajowej oferty nie wrócimy. Jesteśmy w kontakcie z jego agentem i na bieżąco monitorujemy sytuację. Mogę tylko zdradzić, że kluby Serie A oraz zespoły z Primera Division faktycznie składają nieo?cjalne zapytania - powiedział prezes Wisły Płock, Jacek Kruszewski.

Więcej o: