Oficjalnie: Jest decyzja Komisji Ligi w sprawie skandalu w Poznaniu. Legia Warszawa mistrzem Polski!

Komisja Ligi podjęła decyzję o przyznaniu walkowera Legii Warszawa! Oznacza, że warszawka drużyna oficjalnie została mistrzem Polski w sezonie 2017/2018!

Oficjalna decyzja Komisji Ligi. Lech nie będzie się odwoływać

- Obradująca w trybie pilnym Komisja Ligi podjęła decyzję o weryfikacji wyniku meczu 37. kolejki Lech Poznań - Legia Warszawa jako walkower na korzyść drużyny gości.
Decyzja taka została podjęta z powodu przerwania meczu na skutek zachowania kibiców drużyny gospodarzy. W związku z deklaracją Lecha Poznań, że nie będzie składać odwołania od tej decyzji, rozstrzygnięcie meczu i decyzja o przyznaniu 3 punktów Legii Warszawa staje się wykonalna.

Na skutek tej decyzji Legia Warszawa ma 70 punktów i zapewniony tytuł mistrza Polski. Lech Poznań ma 60 punktów i trzecie miejsce na podium - czytamy w komunikacie Ekstraklasy.

Wyjątkowe treści o Ekstraklasie w nowej aplikacji Football LIVE - POBIERZ TUTAJ

Mecz Lech Poznań - Legia Warszawa, Inea Stadion, 20 maja 2018 Mecz Lech Poznań - Legia Warszawa, Inea Stadion, 20 maja 2018 Fot. Piotr Skórnicki / Agencja Wyborcza.pl

Decyzja Komisji Ligi jest rezultatem wydarzeń z końcówki spotkania. W 80. minucie meczu, Legia prowadziła z Lechem 2:0, kiedy na murawę na stadionie w Poznaniu poleciały race i świece dymne. Chwilę później na boisku pojawili się chuligani, a piłkarze obu drużyn szybko zbiegli do szatni.

Na decyzję sędziego nie czekaliśmy długo. Mecz został przerwany. Nieoficjalnym mistrzem Polski jest więc Legia, która zaraz po zbiegnięciu do szatni zaczęła świętowanie. Oficjalna decyzja Komisji Ligi została ogłoszona o godzinie 21:30.

Według nieoficjalnych informacji, to nie koniec decyzji związanych z meczem w Poznaniu, a kolejne decyzje mają zapadać w kolejnych dniach. Może to oznaczać, że Lech Poznań zostanie jeszcze ukarany ujemnymi punktami.