Gorące powitanie? "Grobowa atmosfera". Tak kibice Lecha żegnają sezon

W ostatnim spotkaniu sezonu Lotto Ekstraklasy Lech Poznań podejmuje na własnym boisku Legię Warszawa. Legię, która walczy o mistrzostwo. Mistrzostwo, na które poznaniacy nie mają już szans. Kibice Kolejorza wyrazili swoje niezadowolenie poprzez oprawę zaprezentowaną jeszcze przed rozpoczęciem spotkania.

'Grobowa atmosfera. Seryjnie pogrzebane marzenia' - brzmiał napis poznańskich kibiców zaprezentowany na trybunie zajmowanej przez najbardziej zagorzałych fanów. To ich odpowiedź na przeciętną końcówkę sezonu w wykonaniu Lecha, który jeszcze przed meczem z Legią stracił szanse na mistrzostwo. Na oprawie widoczne były wyniki meczów, w których Kolejorz tracił punkty. '0:0, 0:1, 0:0, 3:3' itd., takie rezultaty zostały umieszczone na... nagrobkach. 'Antymotywacja' - piszą kibice, którzy oprawę zobaczyli w mediach społecznościowych.


Po pierwszym gwizdku sędziego kibice gospodarzy odpalili również race, które podświetliły ich transparent. To kolejny przypadek użycia niedozwolonych środków na trybunach w tym sezonie.

Legia w przypadku remisu lub zwycięstwa zdobędzie mistrzostwo Polski. W przypadku jej porażki, i zwycięstwa Jagiellonii z Wisłą Płock, tytuł mistrzowski trafi do Białegostoku.


Lech Poznań

W drugiej połowie, tuż przed drugą bramką dla Legii, kibice Lecha wywiesili kolejny transparent, którym wyrazili swoje niezadowolenie z formy piłkarzy Kolejorza. "Mamy kur*a dość" - taki napis pojawił się na trybunach poznańskiego stadionu

<blockquote class="twitter-tweet" data-lang="pl"><p lang="pl" dir="ltr">Kibice Lecha krótko i na temat <a href="https://twitter.com/hashtag/LPOLEG?src=hash&amp;ref_src=twsrc%5Etfw">#LPOLEG</a> <a href="https://t.co/Zc18YRZLvm">pic.twitter.com/Zc18YRZLvm</a></p>&mdash; Bartosz Rzemiński (@bartek_rem) <a href="https://twitter.com/bartek_rem/status/998255847892545537?ref_src=twsrc%5Etfw">20 maja 2018</a></blockquote>
<script async src="https://platform.twitter.com/widgets.js" charset="utf-8"></script>