LOTTO Ekstraklasa. Piast Gliwice utrzymał się w lidze!

W sobotę zakończyły się zmagania w grupie spadkowej LOTTO Ekstraklasy. Zagrożony spadkiem Piast Gliwice wygrał z Bruk Betem aż 4:0 i zapewnił sobie utrzymanie w lidze! Bruk Bet i Sandecja Nowy Sącz pożegnają się z elitą.
. . GRZEGORZ CELEJEWSKI

Walka o utrzymanie

Dwa lata temu Piast Gliwice do ostatniej kolejki marzył o mistrzostwie Polski. W sobotę był o krok od spadku z Ekstraklasy. Zespół Waldemara Fornalika zagrał mecz o życie z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza.

Mecz pięknych goli

Piast rozpoczął spotkanie od ataków i był wyraźnie lepszy. Już po 35 minutach prowadził 2:0. Najpierw bramkę zdobył Mak, a potem przepięknym strzałem zza pola karnego popisał się Bukata. W końcówce spotkania gola strzelił Ziviec, który pokonał bramkarza ładnym, technicznym uderzeniem. Kiedy wydawało się, że już więcej bramek nie padnie, to w doliczonym czasie gry na listę strzelców wpisał się Badia. Tym samym Piast Gliwice wyprzedził Bruk Bet, który pożegnał się z LOTTO Ekstraklasą. W przyszłym sezonie zagra w 1 NICE lidze.

Frączczak! Frączczak! Frączczak!

Pogoń Szczecin wygrała na wyjeździe aż 4:1 z Cracovią, a bohaterem meczu był Frączczak, który popisał się hat-trickiem. Gole strzelali także: Drygas i Piątek (z rzutu karnego). Chociaż goście wygrali to i tak na koniec ligi są niżej w tabeli niż Cracovia. Zespół Michała Probierza jest 9., a zespół ze Szczecina 11.

Młody debiutant

A właściwie to młodziutki. W 87. minucie na murawie w składzie Cracovii zameldował się Michał Rakoczy, urodzony w 2002 roku! To jeden z najmłodszych debiutantów w historii polskiej ligi.

Cracovia - Lechia Gdańsk 0:0 Cracovia - Lechia Gdańsk 0:0 JAN RUSEK

Paixao przeszedł do historii

Lechia Gdańsk zremisował z Sandecją 1:1. Dla beniaminka ligi bramkę w 29. minucie zdobył Trochim. Gospodarze odpowiedzieli trafieniem Flavio Paixao, który został czwartym obcokrajowcem, który zdołał strzelić 50 goli w naszej lidze.

Sandecja spadła z LOTTO Ekstraklasy, a Lechia zajęła dopiero 13. lokatę. Dopiero, bo przecież przed sezonem miała aspiracje mistrzowskie.

Daniel Łuczak strzelił gola w 1. minucie i później nie padła już żadna bramka. Śląsk wygrał 1:0 z Arką. Drużyna z Wrocławia zajęła 10. lokatę na koniec sezonu. Arka zakończyła rozgrywki dwie pozycje niżej.

19.05.2018 Gdynia , Stadion Miejski . Mecz Lotto Ekstraklasy Arka Gdynia - Slask Wroclaw . Jest to ostatni mecz Arki w sezonie 2017 / 2018 oraz ostatni mecz dla trenera druzyny Leszka Ojrzynskiego i konczacego juz kariere pilkarska Krzysztofa Sobieraja .