Aplikacja
Aplikacja Sport.pl LIVE
  POBIERZ

Ekstraklasa podjęła decyzje. Dekoracja mistrza Polski już w niedzielę?

Ekstraklasa SA zdecydowała, że jeżeli Legia Warszawa zdobędzie mistrzostwo Polski 36. kolejce, to ceremonia wręczenia trofeum odbędzie się bezpośrednio po niedzielnym meczu.
Legia Legia TOMASZ NIESLUCHOWSKI

Od pewnego czasu trwała dyskusja na temat dekoracji piłkarskiego mistrza Polski. Aż trzy drużyny mają szansę zdobyć tytuł, a do końca sezonu pozostały tylko dwie kolejki. Zdecydowanie najbliżej mistrzostwa jest Legia Warszawa, która o trzy punkty wyprzeda Jagiellonię i o pięć Lecha Poznań.

Tak się złożyło, że ostatni ligowy mecz Legia rozegra z Lechem. Bardzo prawdopodobne, że podopieczni Deana Klafuricia będą po tym spotkaniu mistrzami Polski, czyli powinni otrzymać medale na stadionie w Poznaniu. Pojawiły się jednak pewne wątpliwości, czy tak się stanie, ponieważ nie wszystkim podoba się ta wizja.

Nenad Bjelica odchodzi. Zdjęcie ze środowego meczu Lecha z Jagiellonią Białystok Nenad Bjelica odchodzi. Zdjęcie ze środowego meczu Lecha z Jagiellonią Białystok PIOTR SKÓRNICKI

W mediach społecznościowych pojawiło się sporo informacji na ten temat i wydaje się, że w Poznaniu obawiają się uhonorowania Legii Warszawa na stadionie w Poznaniu. 

Swój komunikat w tej sprawie wydała także Ekstraklasa: 

Informujemy, że jeśli Legia Warszawa wywalczy tytuł Mistrza Polski w 36. kolejce, to ceremonia wręczenia Trofeum odbędzie się bezpośrednio po niedzielnym meczu. Natomiast gdy przed 37. kolejką kwestia tytułu wciąż będzie otwarta, szczegóły przeprowadzenia ceremonii mistrzowskiej oraz wręczania medali zostaną ustalone wspólnie na spotkaniu z zainteresowanymi klubami, które zaplanowane jest na początek przyszłego tygodnia. To standardowa procedura, przeprowadzana corocznie przed zakończeniem każdego sezonu - czytamy w komunikacie opublikowanym na Ekstraklasa.org

Kilka godzin wcześniej swoje zdanie wyraził także menadżer ds. komunikacji w Ekstraklasa SA. - Nie jest tak, że nie będzie żadnej ceremonii. Jeśli Lech zdobyłby tytuł, dostałby puchar w Poznaniu. W momencie gdy Legia zapewni sobie mistrzostwo w 37. kolejce, zrezygnujemy z dekorowania mistrza kraju. Chodzi o względy bezpieczeństwa - zapewnił  Bartosz Orzechowski.

Do sprawy odniósł się także prezes PZPN, który w swoim stylu skomentował całą sytuację. 

- .....czyli jest tak,na Ł3 można wygrać Super Puchar i odebrać Puchar i medale( Lech,Zawisza,Arka) ale gdzie indziej już nie? Kogoś tutaj p......o,niestety! - napisał na Twitterze Boniek.

Oznacza to, że przed dwiema ostatnimi kolejkami Ekstraklasy Legia Warszawa ma 64 punkty, Jagiellonia Białystok 61, a Lech Poznań 59 punktów, i tylko te trzy drużyny liczą się w walce o mistrzostwo Polski.

W 36. kolejce Legia Warszawa zagra u siebie z Górnikiem Zabrze, Lech Poznań zagra na wyjeździe z Wisłą Kraków, a Jagiellonia zmierzy się na wyjeździe z Zagłębiem Lubin. Taki zestaw meczów oznacza, że przy zwycięstwie Legii Warszawa i stracie punktów Jagiellonii, to Legia będzie świętowała zdobycie tytułu.