Zbigniew Boniek w mocnych słowach skomentował problem z ewentualną dekoracją Legii na stadionie Lecha

Zbigniew Boniek odniósł się do informacji, że ewentualna dekoracja piłkarzy Legii Warszawa, którzy mogą sobie zapewnić mistrzostwo Polski po meczu z Lechem, nie odbędzie się na stadionie w Poznaniu. Prezes PZPN dosadnie skomentował tę sytuację.

Istnieje spore prawdopodobieństwo, że Legia Warszawa zdobędzie mistrzostwo Polski w ostatniej kolejce LOTTO Ekstraklasy, po meczu z Lechem. Warszawiacy nie będą jednak mogli świętować na stadionie w Poznaniu, nie otrzymają też medali. Zbigniew Boniek skomentował tę sytuację na Twitterze. Prezes PZPN pokusił się o dość mocny komentarz.

- .....czyli jest tak,na Ł3 można wygrać Super Puchar i odebrać Puchar i medale( Lech,Zawisza,Arka) ale gdzie indziej już nie? Kogoś tutaj p......o,niestety! - napisał Boniek.

Od pewnego czasu trwa dyskusja na temat dekoracji piłkarskiego mistrza Polski. Aż trzy drużyny mają szansę zdobyć tytuł, a do końca sezonu pozostały tylko dwie kolejki. Zdecydowanie najbliżej mistrzostwa jest Legia Warszawa, która o trzy punkty wyprzeda Jagiellonię i o pięć Lecha Poznań.

Tak się złożyło, że ostatni ligowy mecz Legia rozegra z Lechem. Bardzo prawdopodobne, że podopieczni Deana Klafuricia będą po tym spotkaniu mistrzami Polski, czyli powinni otrzymać medale na stadionie w Poznaniu. Pojawiły się jednak pewne wątpliwości, czy tak się stanie, ponieważ nie wszystkim podoba się ta wizja.

Kibice Lecha Poznań Kibice Lecha Poznań PIOTR SKÓRNICKI

- Jesteśmy po rozmowach na poziomie Ekstraklasy. Zależy nam na tym, by kibice, którzy przyjdą na mecz z Legią, mogli bezpiecznie się na nim pojawić, jak i opuścić stadion. Ceremonii wręczania ewentualnego trofeum na obiekcie nie będzie - powiedział Łukasz Borowicz, rzecznik Lecha, w rozmowie z 'Radiem Poznań'.

- Nie jest tak, że nie będzie żadnej ceremonii. Jeśli Lech zdobyłby tytuł, dostałby puchar w Poznaniu. W momencie gdy Legia zapewni sobie mistrzostwo w 37. kolejce, zrezygnujemy z dekorowania mistrza kraju. Chodzi o względy bezpieczeństwa - zapewnił z kolei Bartosz Orzechowski, menedżer ds. komunikacji w Ekstraklasie S.A. w rozmowie z Legia.net.

Wiceprezes Legii, Jarosław Jankowski, stwierdził, że decyzja nie jest jeszcze oficjalna i są szanse, że ulegnie zmianie: - To sytuacja, która może być pewnego rodzaju precedensem w Ekstraklasie. Jednak rozmowy o tym czy tak się stanie będą się jeszcze toczyły - przyznał.

Krążą pogłoski, że Legia odbierze medale na starówce w Warszawie lub na gali Ekstraklasy.