Lechia Gdańsk przegrała kluczowy mecz! 1. liga blisko. Kibice wściekli

"Co wy robicie, wy naszą Lechię hańbicie. Lechia grać, k**** mać". Tak kibice Lechii Gdańsk pożegnali swoich piłkarzy po porażce z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza (0:1). Klub, który miał walczyć o puchary, jest blisko 1.ligi.
Kibice Lechii Kibice Lechii screen

Miłe złego początki

Lechia Gdańsk dobrze weszła w mecz z zespołem Jacka Zielińskiego. Gospodarze atakowali, grali odważnie, ale bardzo nieskutecznie. Świetnych sytuacji nie wykorzystał Joao Oliveira czy Paweł Stolarski. Prawy obrońca Lechii Gdańsk zaliczył w pierwszej połowie kuriozalną akcję, która obiegła media społecznościowe.

Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Lechia miała przewagę w środku pola, ale obraz gry w drugiej połowie zmienił się całkowicie. Lechia opadła z sił, cofnęła się na własną połowę i oddała inicjatywę gościom z Niecieczy.

Drużyna Jacka Zielińskiego miała coraz lepsze sytuacje, Lechia coraz większe problemy. Decydującego gola strzelił w 74. minucie Vladislavs Gutkovskis. Piękne dośrodkowania Szymona Pawłowskiego i skuteczny strzał głową. Piłka w siatce bramki Dusana Kuciaka i szok w Gdańsku.

Nerwowo na trybunach, nerwowo na boisku

Kibice Lechii nie wytrzymali. Zaczęli skandować: Co wy robicie, wy naszą Lechię hańbicie. Lechia grać, k**** mać. Atmosfera zrobiła się nerwowa. Zespół Piotra Stokowca atakował, a właściwie próbował atakować. Lechia nie miała sił i nie była w stanie złamać defensywy Bruk-Betu. Końcowy gwizdek sędziego Szymona Marciniaka i łzy w oczach piłkarzy Lechii Gdańsk. Zespół, który miał walczyć o puchary jest bardzo blisko 1. ligi.

Lechia Gdańsk wciąż zajmuje bezpieczne miejsce w tabeli Lotto Ekstraklasy, ale ma już tylko dwa punkty przewagi nad strefą spadkową, w której wciąż jest zespół Jacka Zielińskiego.

Tak wygląda sytuacja w grupie spadkowej:

Tabela grupy spadkowej
Flashscore

Zdjęcia z meczu Lechia - Bruk-Bet

fot . Bartosz Banka / Agencja Gazeta
SLOWA KLUCZOWE:
MANUAL Gdansk Lechia stadion mecz pilka nozna sport ekstraklasa termalica nieciecza
BARTOSZ BAŃKA

04.05.2018 Gdansk , Stadion Energa . Mecz 34 . kolejki Lotto Ekstraklasy Lechia Gdansk vs Bruk - Bet Termalica Nieciecza . 9 Patryk Lipski - Lechia .

04.05.2018 Gdansk , Stadion Energa . Mecz 34 . kolejki Lotto Ekstraklasy Lechia Gdansk vs Bruk - Bet Termalica Nieciecza . 28 Flavio Paixao - Lechia .

04.05.2018 Gdansk , Stadion Energa . Mecz 34 . kolejki Lotto Ekstraklasy Lechia Gdansk vs Bruk - Bet Termalica Nieciecza . 12 Dariusz Trela - Termalica .

04.05.2018 Gdansk , Stadion Energa . Mecz 34 . kolejki Lotto Ekstraklasy Lechia Gdansk vs Bruk - Bet Termalica Nieciecza . 6 Simeon Slawczew - Lechia .

04.05.2018 Gdansk , Stadion Energa . Mecz 34 . kolejki Lotto Ekstraklasy Lechia Gdansk vs Bruk - Bet Termalica Nieciecza . 41 Pawel Stolarski - Lechia .

04.05.2018 Gdansk , Stadion Energa . Mecz 34 . kolejki Lotto Ekstraklasy Lechia Gdansk vs Bruk - Bet Termalica Nieciecza . 96 Joao Oliveira - Lechia .