Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Dwaj piłkarze Legii Warszawa obserwowani przez Olympique Marsylia

Jak informuje portal polsatsport.pl, dwóch piłkarzy Legii Warszawa znalazło się na celowniku francuskiego klubu Olympique Marsylia. Skaut francuskiego klubu pojawił się na ostatnim ligowym meczu warszawskiej Legii z Wisłą Kraków.

Francuska drużyna jest zainteresowana Jarosławem Niezgodą oraz Sebastianem Szymańskim, czyli dwoma młodymi piłkarzami Legii Warszawa. Skaut Olympicue Marsylia pojawił się na ostatnim meczu Lotto Ekstraklasy między Wisłą Kraków, a Legią Warszawa (0:1). Miał on za zadanie przyjrzeć się temu, jak w prestiżowym spotkaniu wyglądają dwaj młodzi zawodnicy warszawskiej Legii.

Niestety, już w 62. minucie Jarosław Niezgoda opuścił boisko z powodu drugiej żółtej kartki za wymuszenie rzutu wolnego. Jak jednak wiadomo, została ona pokazana niesłusznie, a Komisja Ligi zdecydowała się na jej anulowanie.

Sebastian Szymański podczas meczu o mistrzostwo Ekstraklasy Legia Warszawa - Zagłębie Lubin Sebastian Szymański podczas meczu o mistrzostwo Ekstraklasy Legia Warszawa - Zagłębie Lubin KUBA ATYS

W przypadku 18-letniego Sebastiana Szymańskiego trzeba powiedzieć, że pojawił się on na murawie w drugiej połowie, ale zagrał tylko 22 minuty. Młody piłkarz kilka razy pokazał się jednak z dobrej strony, gdy próbował wyprowadzić kontratak. 

Obaj piłkarze mają w ważne kontrakty z Legią Warszawa, a Jarosław Niezgoda przedłużył nawet mowę. Oznacza to, że jeżeli Olympique chciałby sprowadzić któregoś z tych piłkarzy, musi liczyć się z bardzo dużymi kosztami. Marsylia jest blisko awansu do finału Ligi Europy po zwycięstwie 2-0 z RB Salzburg w pierwszym meczu półfinałowym. To jeden z najbardziej utytułowanych francuskich klubów, zwycięzca Ligi Mistrzów z 1993 roku. W Ligue 1 zajmuje obecnie 4. miejsce z 69 pkt - tyle samo ma trzeci Olympique Lyon, a drugie AS Monaco ma o jeden punkt więcej. Trzecie miejsce da co najmniej grę w kwalifikacjach Ligi Mistrzów.

Sebastian Szymański podczas meczu o mistrzostwo Ekstraklasy Legia Warszawa - Zagłębie Lubin Sebastian Szymański podczas meczu o mistrzostwo Ekstraklasy Legia Warszawa - Zagłębie Lubin KUBA ATYS

Wiadomo, że tak młodzi zawodnicy są bardzo cenieni na rynku transferowym wszakże posiadają bardzo duży potencjał. A kluby decydują się nie tylko na zakup obecnych umiejętności, ale także na zakup potencjału zawodnika, którym może się jeszcze rozwinąć.

Southampton's Jan Bednarek, left, and Chelsea's Eden Hazard battle for the ball during their English Premier League soccer match at St Mary's Stadium, Southampton, England, Saturday, April 14, 2018. (Adam Davy/PA via AP) Southampton's Jan Bednarek, left, and Chelsea's Eden Hazard battle for the ball during their English Premier League soccer match at St Mary's Stadium, Southampton, England, Saturday, April 14, 2018. (Adam Davy/PA via AP) ADAM DAVY/AP

Przykładowo na początku tego sezonu 22-letni Jan Bednarek trafił do Southampton za 6 milionów euro, a w zimowym oknie transferowym dużo mówiło się o transferze Roberta Gumnego do Bundesligi, a kwota transferu miała być bardzo podobna. Można się więc domyślać, że piłkarze Legii byliby wycenieni bardzo podobnie.