Skandal w Gliwicach. Waldemar Fornalik próbował rozmawiać z kibicami. "Prawie dostał lodem i gazem" [WIDEO]

"Prawie dostał lodem i gazem" - napisał Jakub Fornalik na Twitterze. I zamieścił krótki film, na którym widać, jak jego ojciec Waldemar Fornalik próbuje uspokoić kibiców Piasta Gliwice, którzy w sobotę przerwali mecz z Górnikiem Zabrze.
mecz Piast - Górnik mecz Piast - Górnik GRZEGORZ CELEJEWSKI

Pamiętacie Michała Probierza, który jeszcze jako trener Jagiellonii Białystok ruszył pod trybunę, by "rozmawiać" ze swoimi kibicami (jeśli nie pamiętajcie - tutaj LINK)? Takiej samej metody w sobotę spróbował Waldemar Fornalik. Jednak z dużo mocniejszym akcentem na "próbował", bo do żadnych rozmów nie doszło. Trener Piasta szybko został przepędzony spod sektora.

"Prawie dostał lodem i gazem" - napisał Jakub Fornalik na Twitterze, gdzie zamieścił krótki film z tego zajścia.

- Jaki może być komentarz? Debilizm, idiotyzm. Drużyna prowadzi, gramy dobry mecz, walczymy o utrzymanie, a banda idiotów robi coś takiego. Dla mnie to jest niezrozumiałe. Z drugiej strony ten mecz można było dokończyć. Po 10, czy 15 minutach był zaprowadzony porządek, ale nikt nie podjął decyzji, by policja zeszła z murawy - powiedział później Fornalik.

Mecz został przerwany około 80. minuty. To właśnie wtedy kibice Piasta (najprawdopodobniej rozjuszeni spaleniem swojej flagi na sektorze Górnika) sforsowali ogrodzenie i próbowali wtargnąć na murawę.

Na boisku pojawili się policjanci z psami i na koniach. W użyciu były gaz i broń gładkolufowa. Kilku chuliganów złapano, resztę próbowano uspokoić. To się jednak nie udało. A przynajmniej nie na tyle, by mecz został wznowiony. Po kilkudziesięciu minutach przerwy (o godz. 22.46) arbiter podjął decyzję, że piłkarze nie wrócą na boisko.

Na poniedziałek Komisja Ligi zaplanowała nadzwyczajne posiedzenie. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się jednak, że pierwsze decyzje mogą zostać podjęte już w niedzielę. Piastowi, który do momentu przerwania meczu prowadził 1:0 (w 48. minucie gola strzelił Mateusz Szczepaniak), grozi walkower, kara finansowa i zamknięcie stadionu.

03.03.2018  . Gliwice .   podczas meczu pilki noznej Piast Gliwice - Gornik Zabrze .