Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ekstraklasa. Komisja Ligi ukarała kluby za zachowanie kibiców

Aż pięć klubów LOTTO Ekstraklasy zostało ukaranych przez Komisję Ligi. Wszystko przez nieodpowiednie zachowanie kibiców na trybunach. Kary nałożone zostały w postaci grzywien oraz zamkniętych stadionów.
Wisła Kraków - Zagłębie Lubin 1:2 Wisła Kraków - Zagłębie Lubin 1:2 JAKUB PORZYCKI

Komisja Ligi nakłada kary

W wydanym w środę komunikacie Komisja Ligi poinformowała o nałożeniu kar aż na pięć klubów LOTTO Ekstraklasy. Każda z nich spowodowana jest nieodpowiednim zachowaniem kibiców na trybunach. Wśród ukaranych znalazły się Wisła Kraków, Górnik Zabrze, Arka Gdynia, Lechia Gdańsk oraz Zagłębie Lubin.

Wisła Kraków - Zagłębie Lubin 1:2 Wisła Kraków - Zagłębie Lubin 1:2 JAKUB PORZYCKI

Wisła Kraków

Podczas meczu krakowskiego klubu z Zagłębiem Lubin kibice Wisły odpalili mnóstwo rac, co spowodowało zadymienie stadionu. W związku z tym sędzia zmuszony był do przerwania spotkania na kilka minut. Komisja Ligi nałożyła na klub 40 tys. złotych kary oraz zakaz organizacji wyjazdów kibiców na trzy mecze. Ponadto w zawieszeniu ukarano kibiców, którzy podczas meczu zajmowali miejsca w sektorach, na których odpalono race. Wisłę ukarano również za zachowanie kibiców podczas spotkania z Górnikiem Zabrze.

"W związku z zachowaniem kibiców gospodarzy podczas meczu Wisła Kraków - Zagłębie Lubin w 21. kolejce LOTTO Ekstraklasy, na klub z Krakowa nałożono kary: finansową w wysokości 40 tysięcy złotych, zakaz organizacji wyjazdu grupy kibiców na 3 mecze LOTTO Ekstraklasy. Nałożono także w zawieszeniu na 6 miesięcy karę zakazu wejścia na stadion dla wszystkich osób, które na meczu z Górnikiem Zabrze znajdowały w sektorach C1, C2, C3, C4, C5" - czytamy w oficjalnym komunikacie.

Kibice Górnika Zabrze Kibice Górnika Zabrze GRZEGORZ CELEJEWSKI

Górnik Zabrze

Śląski klub również został ukarany przez Komisję Ligi. Klub z Zabrza musi zapłacić 10 tys. złotych za race odpalone przez kibiców w ostatnim ligowym meczu z Cracovią (0:4).

"W związku z zachowaniem kibiców gospodarzy podczas meczu Górnik Zabrze - Cracovia w 21. kolejce LOTTO Ekstraklasy, na klub z Zabrza nałożono karę finansową w wysokości 10 tysięcy złotych" - czytamy w komunikacie KL.

Arka - Górnik 1:0 Arka - Górnik 1:0 RENATA DĄBROWSKA

Arka Gdynia

Za podobne przewinienie Komisja Ligi ukarała też Arkę Gdynia. Zdobywcy Pucharu Polski zostali ukarani grzywną w wysokości 15 tys. złotych oraz zakazem organizacji wyjazdu kibiców na jedno spotkanie.

"W związku z zachowaniem kibiców gospodarzy podczas meczu Arka Gdynia - Górnik Zabrze w 20. kolejce LOTTO Ekstraklasy, na klub z Gdyni nałożono kary: finansową w wysokości 15 tysięcy złotych oraz zakaz organizacji wyjazdu grupy kibiców na 1 mecz LOTTO Ekstraklasy" - czytamy w komunikacie.

Lechia Gdańsk - Pogoń Szczecin 1:3 Lechia Gdańsk - Pogoń Szczecin 1:3 JAN RUSEK

Lechia Gdańsk

Za odpalenie rac kara spotkała też Lechię Gdańsk. Klub został ukarany surowiej, niż Arka. Lechia musi zapłacić 15 tys. złotych, a jej kibice nie pojadą na dwa najbliższe spotkania wyjazdowe.

"W związku z zachowaniem kibiców gospodarzy podczas meczu Lechia Gdańsk - Pogoń Szczecin w 20. kolejce LOTTO Ekstraklasy, na klub z Gdańska nałożono kary: finansową w wysokości 15 tysięcy złotych oraz zakaz organizacji wyjazdu grupy kibiców na 2 mecze LOTTO Ekstraklasy" - czytamy w komunikacie.

Radosław Majewski w meczu z Zagłębiem Lubin Radosław Majewski w meczu z Zagłębiem Lubin JEDRZEJ NOWICKI

Zagłębie Lubin

Najmniejszą karę otrzymało Zagłębie Lubin. Klub musi zapłacić 10 tys. złotych za zachowanie kibiców podczas meczu z Lechem Poznań.

"W związku z zachowaniem kibiców gospodarzy podczas meczu Zagłębie Lubin - Lech Poznań w 20. kolejce LOTTO Ekstraklasy, na klub z Lubina nałożono karę finansową w wysokości 10 tysięcy złotych" - czytamy w komunikacie.