Ekstraklasa. Jagiellonia Białystok - najważniejsi piłkarze sezonu [RANKING]

Michał Probierz wycisnął ze swoich piłkarzy maksimum, co zaowocowało świetnym sezonem. Bohaterów w Białymstoku było wielu, ale my wybraliśmy tych najważniejszych. Sprawdźcie, kto zajął pierwsze miejsce.
Michał Probierz Michał Probierz AGNIESZKA SADOWSKA

Ekstraklasa. Jagiellonia Białystok - najważniejsi piłkarze sezonu [RANKING]

Michał Probierz wycisnął ze swoich piłkarzy maksimum, co zaowocowało świetnym sezonem. Bohaterów w Białymstoku było wielu, ale my wybraliśmy tych najważniejszych. Sprawdźcie, kto zajął pierwsze miejsce.

Piotr Tomasik Piotr Tomasik MARCIN ONUFRYJUK

Miejsce 7. Piotr Tomasik

Rozwój byłego piłkarza Podbeskidzia Bielsko-Biała jest niesamowity. Na ten moment, piłkarz Jagiellonii jest jednym z najlepszych lewych obrońców ekstraklasy. Potwierdzają to statystyki. Dziewięć asyst w 32 meczach, to robi wrażenie.

Jacek Góralski Jacek Góralski MARCIN ONUFRYJUK

Miejsce 6. Jacek Góralski

Solidnym sezonem zapracował na miejsce w reprezentacji Polski. Piłkarz od trudnej i niewdzięcznej pracy na boisku. 24-letni pomocnik ze swoich obowiązków wywiązuje się doskonale, co pozwala Jagiellonii zachować odpowiedni balans pomiędzy ofensywą i defensywą.

Fedor Cernych Fedor Cernych MARCIN ONUFRYJUK

Miejsce 5. Fiodor Cernych

Reprezentant Litwy strzelił w tym sezonie 12 goli, a mógł zdecydowanie więcej. Gdyby zachować większą koncentracją pod bramką rywali, biłby się o tytuł najlepszego strzelca ekstraklasy. Zabrakło niewiele, ale jego dynamika i nieprzewidywalność w ofensywie to wielka siła klubu z Białegostoku.

Piast Gliwice - Jagiellonia Białystok (0:1) Piast Gliwice - Jagiellonia Białystok (0:1) JAN KOWALSKI

Miejsce 4. Cillian Sheridan

Brakujący element w układance Michała Probierza. Jagiellonia długo szukała odpowiedniego piłkarza na środek ataku, ale znalazła. Sheridan szybko wkomponował się w drużynę z Białegostoku, a jego imponujące warunki fizyczne i umiejętność dobrego ustawienia pod bramką rywali pozwoliły mu strzelić 8 goli w 13 meczach ekstraklasy.

Jagiellonia Białystok - Pogoń Szczecin 0:0. Ivan Runje Jagiellonia Białystok - Pogoń Szczecin 0:0. Ivan Runje MARCIN ONUFRYJUK

Miejsce 3. Ivan Runje

Szef białostockiej obrony i jeden z najlepszych obrońców Lotto Ekstraklasy. 26-letni Chorwat osiągnął już taki poziom, że w lecie trudno będzie do zatrzymać w Białymstoku. Do dobrej gry w defensywie dołożył dwa gole.

Marian Kelemen Marian Kelemen MARCIN ONUFRYJUK

Miejsce 2. Marian Kelemen

Kibice w Białymstoku zapomnieli o Bartłomieju Drągowskim, a wszystko dzięki spektakularnym interwencjom 37-letniego Słowaka. Decyzja o zatrudnieniu byłego piłkarza Śląska Wrocław dała Jagiellonii pewność, która w bramce jest jednym z elementów sukcesu.

Konstantin Vassiljev i Fedor Cernych Konstantin Vassiljev i Fedor Cernych MARCIN ONUFRYJUK

Miejsce 1. Konstantin Vassiljev

Trwa dyskusja, kto zostanie najlepszym piłkarzem ekstraklasy w sezonie 2016/2017. Kandydatów jest dwóch: Konstantin Vassiljev i Vadis Odjidja-Ofoe. W pierwszej części sezonu zachwycał Estończyk, w drugiej Belg. Ale gdyby nie kontuzja, rywalizacja o miano najlepszego byłaby jeszcze ciekawsza. Vassiljev strzelił w tym sezonie 13 goli i miał 14 asyst.

Więcej o: