Ekstraklasa. Lechia Gdańsk - najważniejsi piłkarze sezonu [RANKING]

Lechia Gdańsk do ostatniej kolejki walczyła o mistrzostwo Polski, co tylko potwierdza, że przedsezonowe aspiracje nie przerosły umiejętności drużyny Piotra Nowaka. Sport.pl przygotował ranking najważniejszych piłkarzy Lechii. Sprawdźcie, kto zajął pierwsze miejsce.
Piotr Nowak Piotr Nowak JAN RUSEK

Lechia Gdańsk - najważniejsi piłkarze sezonu [RANKING]

Lechia Gdańsk do ostatniej kolejki walczy o mistrzostwo Polski, co tylko potwierdza, że przedsezonowe aspiracje nie przerosły umiejętności drużyny Piotra Nowaka. Sport.pl przygotował ranking najważniejszych piłkarzy Lechii. Sprawdźcie, kto zajął pierwsze miejsce.

Jakub Wawrzyniak (z lewej) i Grzegorz Kuświk Jakub Wawrzyniak (z lewej) i Grzegorz Kuświk JAKUB PORZYCKI

Miejsce 7. Jakub Wawrzyniak

W ekstraklasie gwarancja jakości. Pewny w defensywie, aktywny w ofensywie. W tym sezonie gola nie strzelił, ale miał aż sześć asyst. Solidny wynik, jak na bocznego obrońcę. Bezcenny na boisku i w szatni. Potrafi wziąć odpowiedzialność za zespół.

Rafał Wolski Rafał Wolski JAN RUSEK

Miejsce 6. Rafał Wolski

Adam Nawałka znalazł miejsce dla pomocnika Lechii Gdańsk w reprezentacji Polski. Powołanie na mecz z Rumunią to efekt solidnego sezonu, w którym 24-letni pomocnik zagrał w 35 meczach, strzelił dwa gole i miał siedem asyst.

Dusan Kuciak Dusan Kuciak JAKUB PORZYCKI

Miejsce 5. Dusan Kuciak

Słowacki bramkarz trafił do Gdańska w lutym. Były zawodnik warszawskiej Legii nie poradził sobie w Anglii, ale w ekstraklasie z miejsca stał się jednym z najlepszych bramkarzy ligi. W 16 meczach wpuścił 13 goli, a aż osiem spotkań kończył z czystym kontem. Błędy ograniczył do minimum. Pewny punkt drużyny z Gdańska.

Flavio Paixao Flavio Paixao JAN RUSEK

Miejsce 4. Flavio Paixao

W meczach u siebie imponował skutecznością. Dziesięć goli w sezonie i dziesięć w Gdańsku. Na wyjazdach tak dobrze nie było, ale gole Flavio zapewniały gdańskiej drużynie bezcenne punkty. Bardzo ważny piłkarz, ale są w Lechii ważniejsi.

Milos Krasić Milos Krasić JAN RUSEK

Miejsce 3. Milos Krasić

Serb często dyktuje tempo akcji zespołu Piotra Nowaka, a jego forma (lub jej brak) mocno odbija się na grze Lechii. Statystyki 32-letniego pomocnika nie powalają na kolana (dwa gole, sześć asyst), ale jego wkład w grę zespołu jest nie do przecenienia.

Lech Poznań - Lechia Gdańsk 0:0. Sławomir Peszko, Łukasz Trałka Lech Poznań - Lechia Gdańsk 0:0. Sławomir Peszko, Łukasz Trałka PIOTR SKÓRNICKI

Miejsce 2. Sławomir Peszko

Jego transfer do Gdańska był jasnym sygnałem dla całej ligi - Lechia będzie mocna. I była, a transfer reprezentanta Polski bardzo jej w tym pomógł. 32-letni skrzydłowy zagrał w 28 meczach, strzelił trzy gole i miał 10 asyst. Na boisku nie brakowało zaangażowania i walki, a w szatni dobrego humoru.

Marco Paixao Marco Paixao JAN RUSEK

Miejsce 1. Marco Paixao

Najlepszy strzelec drużyny Piotra Nowaka. Bez niego Lechia nie walczyłaby do ostatniej kolejki o mistrzostwo Polski, ale nawet o europejskie puchary. 18 goli i cztery asysty w 36 meczach - imponujący wynik.

Więcej o: