Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ekstraklasa. Sport.pl ocenia piłkarzy Legii za sezon 2016/17

Długi i bardzo trudny był to sezon dla zawodników Jacka Magiery. Trudna pogoń za czołówką w ekstraklasie, jeszcze trudniejsze mecze w Lidze Mistrzów. Zwycięstwa, wpadki, chwile radości i nerwy. Sport.pl ocenia najważniejszych piłkarzy Legii w sezonie 2016/17.
Legia - Lech 2:0 Legia - Lech 2:0 FOT. KUBA ATYS

Ekstraklasa. Sport.pl ocenia piłkarzy Legii za sezon 2016/17

Długi i bardzo trudny był to sezon dla zawodników Jacka Magiery. Trudna pogoń za czołówką w ekstraklasie, jeszcze trudniejsze mecze w Lidze Mistrzów. Zwycięstwa, wpadki, chwile radości i nerwy. Sport.pl ocenia najważniejszych piłkarzy Legii w sezonie 2016/17.

Arkadiusz Malarz Arkadiusz Malarz FOT. KUBA ATYS

Arkadiusz Malarz - 5.

Nie docenili go ligowcy, którzy bramkarza Legii uznali za jednego z najbardziej przereklamowanych zawodników na swojej pozycji w ekstraklasie. Malarza doceniamy jednak my. Doświadczonemu bramkarzowi bardzo rzadko przydarzały się wpadki, znacznie częściej ratował drużynę w opałach. Bardzo dobra, równa dyspozycja przez cały sezon.

Legia Warszawa - Termalika 6:0 Legia Warszawa - Termalika 6:0 FOT. KUBA ATYS

Artur Jędrzejczyk - 3+.

Niczego specjalnie nie zawalił, ale niczym szczególnym też nie zaimponował. Chociaż powrotu Jędrzejczyka do Legii nie można ocenić negatywnie, to jednak spodziewaliśmy się po nim więcej.

Legia Warszawa - Termalika 6:0 Legia Warszawa - Termalika 6:0 FOT. KUBA ATYS

Maciej Dąbrowski - 4.

Gdyby byłego piłkarza Zagłębia Lubin oceniać tylko za rundę jesienną, to nie należałoby mu się nic więcej niż jedynka. Wiosną Dąbrowski przeszedł jednak metamorfozę i z głębokiego rezerwowego stał się jednym z najważniejszych i najlepszych zawodników zespołu Magiery.

Michał Pazdan
Michał Pazdan FOT. KUBA ATYS

Michał Pazdan - 4+.

Równy, bardzo dobry w całym sezonie. Legionista utrzymywał wysoki, reprezentacyjny poziom. Wciąż to ostoja defensywy stołecznej drużyny.

Adam Hlousek
Adam Hlousek FOT. KUBA ATYS

Adam Hlousek - 4.

Po słabszym początku wiosny zaczął wracać do formy, którą imponował przed rokiem. W rundzie jesiennej jeden z najlepszych zawodników zespołu Magiery, a wcześniej Besnika Hasiego. Trzeba jednak przyznać, że Czech nie prezentował się już tak okazale jak zaraz po transferze do Legii.

Legia - Ruch Chorzów 1:3 Legia - Ruch Chorzów 1:3 KUBA ATYS

Michał Kopczyński - 3+.

Jedno z "odkryć" sezonu. Zawodnik, który przy Łazienkowskiej się wychował, a przez lata tułał się albo w rezerwach albo na wypożyczeniach, wreszcie stał się piłkarzem podstawowej jedenastki. Kopczyński wyszedł z cienia, ustabilizował swoją pozycję w drużynie. Jak na pierwszy taki sezon, zaprezentował się w nim całkiem nieźle.

Thibault Moulin Thibault Moulin FOT. KUBA ATYS

Thibault Moulin - 5.

Obok Vadisa Odjidji-Ofoe najlepszy transfer do Legii w tym sezonie. Francuz z marszu wszedł do podstawowej jedenastki i dał zespołowi jakość w środku pola. Jeden z najlepszych pomocników w ekstraklasie.

Guilherme Guilherme FOT. KUBA ATYS

Guilherme - 3.

Spore rozczarowanie. Jeszcze rok temu wydawało się, że Guilherme jest jednym z kluczowych piłkarzy Legii. O ile jesienią ta teza jeszcze by się obroniła, o tyle wiosną Brazylijczyk bardzo rozczarował. Mało goli i asyst... Spora obniżka formy, która na pewno nie pomaga mu w rozmowach o nowym kontrakcie ze stołecznym klubem.

Legia Warszawa - Sporting Lizbona  1:0. Przy piłce Vadis Odjidja-Ofoe Legia Warszawa - Sporting Lizbona 1:0. Przy piłce Vadis Odjidja-Ofoe KUBA ATYS

Vadis Odjidja-Ofoe - 6.

Lider, gwiazda, najlepszy piłkarz ekstraklasy. Od czasów Danijela Ljuboji przy Łazienkowskiej nie grał tak dobry zawodnik. Belg strzelał gole, asystował, wypracował mnóstwo niewykorzystanych okazji. Nic dziwnego, że w Warszawie robią wszystko, by Vadisa zatrzymać na kolejny sezon. A kolejka chętnych do kupienia go stale się wydłuża.

Legia Warszawa - Termalika 6:0 Legia Warszawa - Termalika 6:0 FOT. KUBA ATYS

Dominik Nagy - 3+.

Chociaż do Legii trafił zimą, a na stabilne miejsce w składzie zapracował dopiero w kwietniu, to i tak zasługuje na całkiem niezłą ocenę. Młody Węgier pokazał, że ma spory potencjał, że może być dużym wzmocnieniem warszawiaków. W 11 meczach strzelił cztery gole w tym bardzo ważne z Cracovią i Koroną Kielce. Nadzieja na kolejny sezon dla drużyny Magiery.

Miroslav Radovic
Miroslav Radovic FOT. KUBA ATYS

Miroslav Radović - 3+.

Bardzo dobry jesienią, dużo słabszy wiosną. Jeden z najważniejszych piłkarzy Legii w rundzie jesiennej ekstraklasy strzelił siedem goli, w 2017 roku tylko cztery. Niezależnie od okoliczności Serb z polskim paszportem wciąż jest jednym z liderów warszawiaków.

Tomasz Jodłowiec Tomasz Jodłowiec FOT. KUBA ATYS

Tomasz Jodłowiec - 2.

Jedno z największych, o ile nie największe rozczarowanie rozgrywek. Jodłowiec stracił miejsce w podstawowym składzie na rzecz Michała Kopczyńskiego i już w niczym nie przypomina piłkarza, którego wartość dla zespołu Stanisław Czerczesow wyceniał na 15 mln euro.

Legia Warszawa - Termalika 6:0 Legia Warszawa - Termalika 6:0 FOT. KUBA ATYS

Kasper Hamalainen - 2+.

Wciąż jedynie "luksusowy rezerwowy" Legii. Hamalainen najlepiej sprawdzał się w roli dżokera, kiedy m.in. dawał zwycięskie bramki w pojedynkach z Lechem Poznań. Gdy Magiera dawał Finowi szanse w podstawowym składzie ten najczęściej zawodził.

Michał Kucharczyk Michał Kucharczyk FOT. KUBA ATYS

Michał Kucharczyk - 3.

W 21 meczach ekstraklasy strzelił sześć goli. Dobre mecze przeplatał słabymi. Bardzo nierówny był to sezon w wykonaniu piłkarza, który raz był piłkarzem podstawowym, a raz rezerwowym. Chociaż Kucharczyk ma już 26 lat, to wciąż brakuje mu stabilizacji formy na dobrym poziomie.

Nemanja Nikolic
Nemanja Nikolic KUBA ATYS

Nemanja Nikolić - 5.

Chociaż w rundzie jesiennej nie był już tak skuteczny jak w poprzednim sezonie, to i tak w 31 meczach strzelił 19 goli. Jego odejście do Chicago Fire zabolało Legię i trenera Magierę. Zimą warszawiacy nie znaleźli odpowiedniego zastępcy dla reprezentanta Węgier i wiosną borykali się z problemami w ataku.