Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Nowe wyceny piłkarzy z ekstraklasy na Transfermarkcie! Kto najdroższy?

Popularny portal Transfermarkt niedawno zaktualizował wyceny piłkarzy z polskiej ekstraklasy. Aż 24 zawodników jest wycenianych na ponad milion euro. Kto jest numerem 1?
Lechia Gdańsk - Legia Warszawa 1:2. Michał Kucharczyk (na pierwszym planie) strzelcem dwóch goli Lechia Gdańsk - Legia Warszawa 1:2. Michał Kucharczyk (na pierwszym planie) strzelcem dwóch goli JAN RUSEK

Nowe wyceny piłkarzy z ekstraklasy na Transfermarkcie! Kto najdroższy?

Popularny portal Transfermarkt niedawno zaktualizował wyceny piłkarzy z polskiej ekstraklasy. Aż 24 zawodników jest wycenianych na ponad milion euro. Kto jest numerem 1?

Dusan Kuciak Dusan Kuciak JAN RUSEK

Oni są warci milion euro

Okrągły milion euro - na taką kwotę wycenionych zostało dziewięciu piłkarzy. To Dominik Nagy i Kasper Hamalainen (obaj Legia Warszawa), Karol Świderski i Cillian Sheridan (Jagiellonia Białystok), Simeon Sławczew i Dusan Kuciak (Lechia Gdańsk) oraz Elvis Kokalović z Lecha Poznań.

Żeby dostać się do grona piłkarzy wycenianych na co najmniej milion niewiele zabrakło Darko Jevticiowi, Maciejowi Gajosowi, Szymonowi Pawłowskiemu oraz Mihaiowi Radutowi (wszyscy Lech Poznań), Fiodorowi Cernychowi (Jagiellonia), Adamowi Gyursco i Spasowi Delewowi (Pogoń Szczecin) oraz Harmeetowi Singhowi (Wisła Płock). Wszyscy są warci 900 tys.

Mecz Wisła Kraków - Lech Poznań 0:0 Mecz Wisła Kraków - Lech Poznań 0:0 MATEUSZ SKWARCZEK

Druga dziesiątka

Miejsca od 12. do 17. zajmują piłkarze wyceniani na 1,2 mln euro. To Tomasz Jodłowiec, Adam Hlousek i Michał Kucharczyk (Legia), Tomasz Kędziora (Lech Poznań), Jarosław Jach (Zagłębie Lubin) oraz Krzysztof Mączyński (Wisła Kraków). Niewiele lepiej wyceniany - bo na 1,25 mln - jest Gino van Kessel, napastnik Lechii Gdańsk.

Dawid Kownacki Dawid Kownacki PIOTR SKÓRNICKI

Niespodzianka na 9. miejscu

Na 1,5 mln euro wyceniani są Ariel Borysiuk (Lechia) oraz Dawid Kownacki (Lech). Potencjalny nabywca musiałby zapłacić ok. 1,8 mln za Milana Borjana, nowego bramkarza Korony Kielce! To dziewiąty najdroższy piłkarz w ekstraklasie.

Ajax - Legia Warszawa Ajax - Legia Warszawa Peter Dejong (AP Photo/Peter Dejong)

Dominacja Legii

Na 2-3 mln euro wycenianych jest trzech piłkarzy Legii Warszawa. Piłkarze mistrzów Polski całkowicie zdominowali pierwszą siódemkę ekstraklasy! Siódmy jest Thibault Moulin (2 mln euro, o 0,5 mln więcej po ostatniej aktualizacji). Szósty jest Tomas Necid (2,25 mln), ale jego wartość spadła aż z 4,5 mln i Czech na razie nie umie odnaleźć się w Warszawie. Wzrost zanotował Guilherme, którego wyceniano na 1,5 mln, a teraz jest to o milion więcej. Na pewno swoje zrobiła zwycięska bramka ze Sportingiem w Lidze Mistrzów.

MŚ 2018. Michał Pazdan MŚ 2018. Michał Pazdan KUBA ATYS

Pazdan, Kazaiszwili i Jędrzejczyk

Na trzy miliony euro wyceniany jest Michał Pazdan, którego wartość rynkowa nie zmieniła się w ostatnim czasie. Jeśli już, to będzie raczej spadać ze względu na jego wiek - środkowy obrońca Legii ma już 29 lat. Na trzy miliony wycenia się również Walerego Kazaiszwilego, który tak jak wspomniany wcześniej Necid ma problemy w Warszawie i nie pokazuje swojego potencjału. Wcześniej jego wartość wynosiła 3,5 mln.

Drugi w całej ekstraklasie jest Artur Jędrzejczyk. Obrońcę reprezentacji Polski wycenia się aż na 4 mln euro i Legia zrobiła znakomity interes pozyskując go z FK Krasnodaru.

Ajax - Legia Warszawa Ajax - Legia Warszawa MICHAEL KOOREN / REUTERS / REUTERS

Najdroższy piłkarz ekstraklasy!

Nie możemy się dziwić, gdy patrzymy na pierwsze miejsce. Aż na 5 mln euro wycenia się Vadisa Odjidję-Ofoe, często wymienianego wśród najlepszych obcokrajowców w historii ekstraklasy. Belg swoją klasę klasę udowodnił zwłaszcza w jesiennych meczach Ligi Mistrzów i jego wycena jest jak najbardziej prawidłowa. Znakomity transfer Legii.