Ranking polskich stadionów piłkarskich

W XXI wieku ruszyła, lub skończyła się w Polsce przebudowa wielu piłkarskich stadionów. Powstało mnóstwo nowoczesnych obiektów. Oto ranking największych nowoczesnych stadionów piłkarskich w Polsce.
Stadion Cracovii Stadion Cracovii Fot. Micha3 Lepecki / Agencja Wyborcza.pl

17. Stadion Cracovii im. Józefa Piłsudskiego - pojemność 15 114

Ranking polskich stadionów piłkarskich

W XXI wieku ruszyła, lub skończyła się w Polsce przebudowa wielu piłkarskich stadionów. Powstało mnóstwo nowoczesnych obiektów. Oto ranking największych nowoczesnych stadionów piłkarskich w Polsce.

STADION CRACOVII

Miejski obiekt sportowy, znajdujący się w Krakowie przy ulicy Józefa Kałuży (od strony krakowskich Błoń oddziela go ulica Aleja marszałka Ferdinanda Focha). Spełnia wymagania kategorii 3 UEFA. Miejsce, w którym od 1912 roku stoi stadion, jest najstarszą nadal używaną ligowo lokalizacją stadionową w Polsce.

Obecna konstrukcja stadionu, powstała w latach 2009-2010. Została wielokrotnie nagrodzona m.in. otrzymała nagrodę im. prof. Janusza Bogdanowskiego przyznawaną najbardziej udanemu architektonicznie nowemu budynkowi w Krakowie.

Stadion Arki Gdynia Stadion Arki Gdynia arka.gdynia.pl

16. Stadion GOSiR - Arka Gdynia - pojemność 15 139

Stadion piłkarski w Gdyni. Na obiekcie regularnie swoje mecze rozgrywa Arka Gdynia. Właścicielem obiektu jest gmina-miasto Gdynia, a zarządza nim Gdyńskie Centrum Sportu (dawny GOSiR).

Stadion może pomieścić 15 139 widzów. Posiada podgrzewaną murawę o wymiarach 105 m x 68 m.

Stadion Miejski w Bielsku Białej Stadion Miejski w Bielsku Białej AGA MORCINEK

15. Stadion Miejski w Bielsku-Białej - Podbeskidzie - pojemność 15 292

Stadion piłkarski, mieszczący się w Bielsku-Białej, wybudowany w 1927 roku, zmodernizowany w latach 50. XX wieku. Pierwotnie pełnił funkcję zarówno stadionu piłkarskiego, jak i lekkoatletycznego. Budowa nowego stadionu rozpoczęła się w w sierpniu 2012 roku. Oficjalnie została zakończona 30 czerwca 2015 roku, ale na skutek różnych opóźnień i zaniedbań oficjalne otwarcie miało miejsce 8 października 2016 roku.

Stadion GKS-u Tychy Stadion GKS-u Tychy JAN KOWALSKI

14. Stadion Miejski w Tychach - GKS Tychy - pojemność 15,3 tys.

Stadion piłkarski wykorzystywany przez GKS Tychy, grający obecnie w I lidze.

Stadion Korony Kielce Stadion Korony Kielce wikimedia.commons

13. Stadion Miejski w Kielcach - Korona Kielce - pojemność 15,5 tys.

Stadion piłkarski znajdujący się w Kielcach przy ulicy Ściegiennego 8. Jest to główny obiekt Korony Kielce. Stadion określany jest także nazwą Arena Kielc

Arena Lublin Arena Lublin CC BY-SA 4.0, Wikipedia

12. Arena Lublin - Lublinianka i Motor Lublin - pojemność 15,5 tys.

Miejski stadion piłkarski przy ul. Stadionowej w Lublinie, którego budowa rozpoczęła się w grudniu 2012, a zakończyła się latem 2014 roku

Stadion Zagłębia Stadion Zagłębia CC BY-SA 4.0, Wikipedia

11. Dialog Arena - Zagłębie Lubin - pojemność 16 086

Stadion piłkarski znajdujący się w Lubinie. Stadion został częściowo otwarty 14 marca 2009 w momencie ukończenia trzech z czterech trybun. Pierwszy mecz na w pełni ukończonym stadionie rozegrany został 14 sierpnia 2010.

Stadion Widzewa z gotową murawą Stadion Widzewa z gotową murawą MARCIN STĘPIEŃ

10. Stadion Widzewa Łódź - pojemność 18 018

Właśnie trwa ostatni etapu budowy stadionu Widzewa. Nieznana jest jeszcze data odbioru obiektu.

Stadion Zawiszy Bydgoszcz Stadion Zawiszy Bydgoszcz wikimedia.commons

9. Stadion im. Zdzisława Krzyszkowiaka - Zawisz Bydgoszcz - pojemność 20 247

Stadion lekkoatletyczny i piłkarski, wybudowany w latach 1957-1960 i gruntownie przebudowany w latach 2007-2008.

Stadion Jagiellonii Stadion Jagiellonii .

8. Stadion Miejski w Białymstoku - Jagiellonia - pojemność 22 386

Stadion piłkarski znajdujący się w Białymstoku. Na tym stadionie rozgrywane są spotkania, grającej w ekstraklasie, Jagiellonii Białystok.

7. Stadion Wojska Polskiego w Warszawie - Legia - pojemność 31 103

Stadion piłkarski znajdujący się na warszawskim Powiślu przy ul. Łazienkowskiej 3. Stadion mistrzów Polski - Legii Warszawa.

Stadion Wisły Kraków Stadion Wisły Kraków Fot. Michał Łepecki / Agencja Wyborcza.pl

6. Stadion Miejski w Krakowie - Wisła Kraków - pojemność 33 326

Stadion piłkarski znajdujący się przy ulicy Reymonta 22 w Krakowie. Jest własnością Miasta Krakowa, a użytkuje go drużyna piłkarska Wisły Kraków. Został wybudowany na początku II połowy XX wieku i był kilkakrotnie modernizowany. Ostatnia gruntowna przebudowa zakończyła się w październiku 2011 roku

5. INEA Stadion - Lech Poznań - pojemność 43 269

Stadion piłkarski w Poznaniu przy ul. Bułgarskiej 17. Stadion jest własnością miasta Poznań. Obecnie użytkuje go klub piłkarski Lech Poznań, wcześniej także Warta Poznań. W 2012 roku był areną rozgrywek Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej, rozegrane na nim zostały 3 mecze fazy grupowej. Począwszy od 14 czerwca 2013 roku stadion nosi nazwę INEA Stadion, za sprawą sponsora - lokalnego operatora telekomunikacyjnego INEA.

PGE Arena w Gdańsku PGE Arena w Gdańsku PETER ANDREWS/REUTERS

4. Stadion w Gdańsku - Lechia Gdańsk - pojemność 43 615

Stadion piłkarski w Gdańsku, zbudowany na Euro 2012. Stanowi własność miasta Gdańska, a jego głównym użytkownikiem jest klub piłkarski Lechia Gdańsk. Stadion został oddany do użytku 19 lipca 2011 roku, a pierwszym oficjalnym meczem było spotkanie Lechii z Cracovią rozegrane 14 sierpnia tego samego roku. Pojemność stadionu wynosi 41 620 miejsc

3. Stadion Miejski we Wrocławiu - Śląsk Wrocław - pojemność 44 308

Stadion piłkarski we Wrocławiu. Głównym użytkownikiem areny jest klub piłkarski Śląsk Wrocław. Stadion był jedną z aren Euro 2012 ? rozegrane na nim zostały trzy mecze fazy grupowej (w tym jeden Reprezentacji Polski ? 16 czerwca z Czecham).

Stadion Śląski w Chorzowie Stadion Śląski w Chorzowie JAN KOWALSKI

2. Stadion Śląski-Narodowy - reprezentacja Polski i zespoły z Górnego Śląska - planowana pojemność 55 212

Jest to obiekt uniwersalny, mogą się na nim bowiem odbywać mecze piłkarskie, zawody żużlowe, mityngi lekkoatletyczne oraz imprezy muzyczne. Od chwili oddania do użytku, największa tego typu budowla w Polsce. Natomiast przebudowa w 2011 roku i budowa Stadionu Narodowego w Warszawie spowodowała spadek na drugie miejsce.

Od 2009 roku stadion jest nieużywany z powodu trwającej do dziś przebudowy obiektu.

Stadion Narodowy Stadion Narodowy Fot. Dariusz Borowicz / Agencja

1. Stadion Narodowy w Warszawie - reprezentacja Polski - 58,5 tys.

Stadion Narodowy w Warszawie, od lipca 2015 PGE Narodowy ? wybudowany w latach 2008?2011 w niecce byłego Stadionu Dziesięciolecia przed Mistrzostwami Europy UEFA Euro 2012 i oficjalnie otwarty 29 stycznia 2012. Na nim mecze oficjalne rozgrywa reprezentacja Polski.