Rok do Euro 2012. Kogo brakuje w kadrze Smudy?

Franciszek Smuda podkreślał, że na rok przed Euro 2012 chce mieć wykrystalizowaną kadrę, z którą będzie mógł szlifować taktykę i dopracować stałe fragmenty gry. Z różnych powodów brakuje jednak w jego drużynie kilku piłkarzy, którzy mogliby przydać się podczas Euro 2012. Niektórzy byli w kadrze przez moment, inni nie mogą doczekać się powołania, a jeszcze innym jest nie po drodze z selekcjonerem. Którego z nich brakuje najbardziej?

Artur Boruc

Poprzedni sezon: 26 meczów w barwach Fiorentiny (9. miejsce w Serie A)

Dlaczego zasługuje na powołanie: bo to być może wciąż najlepszy polski bramkarz. Ma charyzmę, której tej reprezentacji wyraźnie brakuje i doświadczenie na dużych turniejach, gdzie zawsze był najmocniejszym punktem kadry.

Franciszek Smuda o Borucu: Prędzej sam stanę w bramce albo wezmę Janka Tomaszewskiego niż Boruca, który u mnie nigdy nie zagra ("Przegląd Sportowy")

Kogo Ci brakuje w kadrze Smudy: Głosuj>>

Patryk Małecki

Poprzedni sezon: 28 meczów i 7 goli w barwach Wisły (mistrzostwo Polski)

Dlaczego zasługuje na powołanie: Bo jest liderem najlepszej drużyny w Ekstraklasie i bardzo wszechstronnym piłkarzem, który dałby Smudzie kilka nowych możliwości w ofensywie.

Franciszek Smuda o Małeckim: Nie interesują mnie krnąbrni ludzie, którzy zawsze mają coś do powiedzenia, którym nic nie pasuje. Ludzie w kadrze mają zasuwać nie na 100, ale na 200 proc. Tak jak trzej chłopcy z Borussii Dortmund, której trener zachwyca się, na jakich partnerów do pracy trafił. Oni nie narzekają, oni harują. Jeśli Małecki będzie taki sam, dopiero wtedy dostanie szansę. Póki co nie skreślam go, ale miałem go pięć razy na zgrupowaniu i oczekuję od niego innego podejścia.

Kogo Ci brakuje w kadrze Smudy: Głosuj>>

Marcin Wasilewski

Poprzedni sezon: 17 meczów i 3 gole w barwach Anderlechtu (3. miejsce w lidze belgijskiej)

Dlaczego zasługuje na powołanie: bo wrócił do formy po koszmarnej kontuzji, a kadrze przydałby się taki twardziel jak Wasilewski, który może grać z prawej strony i na środku obrony.

Wasilewski o kadrze: Dla mnie kadra jest najważniejsza. Chcę dostać szansę od Franciszka Smudy i teraz bardzo czekałem na powołanie. Gdyby przyszło, pierwszy bym się zameldował się na zbiórce.

Przemysław Kaźmierczak

Poprzedni sezon: 23 mecze i 8 goli w barwach Śląska (2. miejsce w Ekstraklasie)

Dlaczego zasługuje na powołanie: Bo jak niewielu polskich piłkarzy potrafi potężnie uderzyć z dystansu i świetnie radzi sobie w pojedynkach główkowych. Po powrocie do Polski dojrzał, był prawdziwym liderem Śląska.

Franciszek Smuda o Kaźmierczaku: Nie dysponuje parametrami, które są w najwyższej cenie. Nie tylko ja wolę piłkarzy mniej sztywnych, mniej drewnianych ("Piłka Nożna")

Kogo Ci brakuje w kadrze Smudy: Głosuj>>

Piotr Brożek

Poprzedni sezon: jesień - 7 meczów w barwach Wisły; wiosna - 7 meczów w barwach Trabzonsporu (2. miejsce w lidze tureckiej)

Dlaczego zasługuje na powołanie: bo od lat prezentuje równy, solidny poziom i mógłby być niezłym zmiennikiem dla Sebastiana Boenischa na lewej obronie

Jacek Zieliński (asystent Smudy) o Brożku: Jeśli chodzi o Piotrka, to chciałem zobaczyć, czy wyeliminował pewne mankamenty w grze, na które zwracaliśmy mu wcześniej uwagę. Mogę powiedzieć, że widziałem pewien postęp. ("Przegląd Sportowy")

Kogo Ci brakuje w kadrze Smudy: Głosuj>>

Sebastian Madera

Poprzedni sezon: 12 meczów i jeden gol w barwach Widzewa (9. miejsce w Ekstraklasie)

Dlaczego zasługuje na powołanie: Bo to jeden z najzdolniejszych polskich obrońców i niezwykle zdeterminowany piłkarz. Po dwóch złamaniach nogi wrócił do gry, przebił się do pierwszego składu i w rundzie wiosennej był jednym z najlepszych środkowych obrońców w lidze.

Zbigniew Boniek o Maderze: Ja nie jestem przekonany o tym, że on może być podstawowym zawodnikiem reprezentacji. Ja jestem pewien, że zagra w Euro. Mam nadzieję, że trener Smuda szybko da mu szansę.

Piotr Celeban Piotr Celeban Fot. Maciej Swierczynski / Agencja Wyborcza.pl

Piotr Celeban

Poprzedni sezon: 30 meczów i 4 gole w barwach Śląska (2. miejsce w Ekstraklasie)

Dlaczego zasługuje na powołanie: bo jest liderem bardzo mocnej defensywy Śląska Wrocław, najlepszej wiosną drużyny Ekstraklasy. Jest groźny także pod bramką przeciwnika, strzelił w poprzednim sezonie 4 gole.

Waldemar Tęsiorowski (były drugi trener Śląska Wrocław) o Celebanie: Kadra? Pasuje tam pod względem charakterologicznym oraz wiekowym. Na Euro 2012 będzie w optymalnej formie. Cały czas robi postępy. Dlatego "Celeban w kadrze" już teraz nie brzmi jak science fiction. ('FutbolNews')

Kogo Ci brakuje w kadrze Smudy: Głosuj>>

Marcin Kikut (Lech, z lewej) i Tomasz Kupisz (Jagiellonia) Marcin Kikut (Lech, z lewej) i Tomasz Kupisz (Jagiellonia) Fot. Jedrzej Wojnar / Agencja Wyborcza.pl???????

Tomasz Kupisz

Poprzedni sezon: 30 meczów i 5 goli w barwach Jagiellonii (4. miejsce w Ekstraklasie)

Dlaczego zasługuje na powołanie: Bo znając podatność Jakuba Błaszczykowskiego na kontuzje warto sprawdzić piłkarza równie szybkiego, grającego w podobnym stylu. 21-letni skrzydłowy miał rewelacyjną rundę jesienną, nieco gorzej (jak cały zespół Jagiellonii) spisywał się na wiosnę, ale na pewno ma spory potencjał.

Kogo Ci brakuje w kadrze Smudy: Głosuj>>

Jacek Bednarz o Kupiszu: Odkrycie Ekstraklasy? Z młodych podobał mi się Tomasz Kupisz z Jagiellonii, jeden z najlepszych piłkarzy całego sezonu.

Tomasz Cywka

Poprzedni sezon: 31 meczów i 4 gole w barwach Derby (19. miejsce w I lidze angielskiej)

Dlaczego zasługuje na powołanie: bo poradził sobie w niezwykle wymagającej lidze Championship - zdobył 4 bramki i zaliczył 7 asyst.

Cywka o kadrze: Nikt się ze mną nie kontaktował, ale słyszałem o zainteresowaniu ze strony trenera Smudy. Oczywiście jest to dla mnie niezwykle ważne. Jednak podchodzę do tego spokojnie, ponieważ dopiero od niedawna gram regularnie. Najważniejsze jest dla mnie utrzymanie miejsca w podstawowym składzie w klubie.

Kogo Ci brakuje w kadrze Smudy: Głosuj>>

Marcin Kuś

Poprzedni sezon: 16 meczów w barwach Istanbulsporu (11. miejsce w lidze tureckiej)

Dlaczego zasługuje na powołanie: bo od kilku lat gra w solidnym klubie, w mocnej lidze tureckiej. Mógłby sie sprawdzić na środku obrony, gdzie polski zespół ma największe kłopoty.

Kuś o reprezentacji: Nie złożyłem broni i chcę grać w reprezentacji, jednak sam się nie powołam.

Kogo Ci brakuje w kadrze Smudy: Głosuj>>

Więcej o: