Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

MŚ 2018. Adam Nawałka: Teodorczyk błysnął formą, Milik i Błaszczykowski jeszcze nie są gotowi na 90 minut

- Łukasz Teodorczyk w ostatnim sparingu rozegrał 45 minut, zdobył trzy bramki. Ale nie tylko on, bo też kilku innych zawodników w Juracie zaprezentowało się z dobrej strony - powiedział Adam Nawałka, lecz innych kadrowiczów, którzy mieli go zachwycić formą, już z nazwiska nie wymienił.

Poniedziałkowa konferencja Adama Nawałki w Arłamowie pierwotnie miała zacząć się o 13:45. Selekcjoner w ogromnej sali pojawił się kwadrans później. Zanim jednak przywitał się z dziennikarzami, czule uściskał się z Sebastianem Milą - byłym kadrowiczem, który pojawił się w Hotelu Arłamów. Dopiero potem Nawałka zaczął mówić...

... o rywalizacji

Od pierwszego dnia naszej pracy mam ranking zawodników na każdej pozycji. Kierujemy się nim. Zazwyczaj jest to grupa 74-77 piłkarzy. Wszyscy są monitorowani, mamy dokładne dane dotyczące ich formy. W tygodniu się zbieramy i je analizujemy, a w weekend się rozjeżdżamy. Wszystkich obserwujemy, rywalizacja jest duża. Na początku czerwca pożegnamy się z dziewiątką piłkarzy, i to pożegnamy się z bólem serca. No, ale cóż... taka jest moja rola, muszę to wziąć na klatę.

... o zgrupowaniu w Juracie

Nie pojechaliśmy tam pojeździć sobie tylko na rowerach. To było bardzo wartościowe zgrupowanie. Trochę odpoczęliśmy, podleczyliśmy urazy, ale też poruszyliśmy sprawy szkoleniowe. Mieliśmy treningi. Co prawda tylko raz dziennie i miały one charakter aktywnego wypoczynku, ale udało się osiągnąć to, co zakładaliśmy. Głównie podbudowę tlenową, ale od strony piłkarskiej, to też było dobre zgrupowanie.

... o ustawieniu

Sparing z KP Starogard Gdański (6:0) rozpoczęliśmy w systemie z trójką obrońców, drugą połowę graliśmy z czwórką. Ale cały czas doskonalimy oba ustawienia. I nadal będziemy to robić. Przed nami jeszcze wiele treningów. Pytacie mnie, które ustawienie jest bazowe... No, to jest dobre pytanie... Bazowe jest ustawienie z czwórką, ale w naszym planie, jest też doskonalić naszą grę w ustawieniu z trójką.

... o treningach

Stawiamy na jeszcze większą indywidualizację. Nie tylko, jeśli chodzi o fizykę, ale też taktykę. Przed każdym treningiem zawodnicy mają czas, by skorzystać z siłowni. Potem wychodzą na boisko, gdzie również wprowadziliśmy pewne zmiany, jeśli chodzi o organizację gry. Dzielimy drużynę na formacje. Do tej pory na jednej połowie ćwiczyła grupa, który doskonaliła grę obronną, a na drugiej - ofensywną. Teraz chcemy wykorzystać całe boisko dla wszystkich zawodników, dlatego piłkarze trenować będą o różnych godzinach. Dopiero po południu spotkają się razem na boisku.

Jurata Jurata FOT. KUBA ATYS

... o kontuzjach

Michał Pazdan będzie gotowy do treningów od pierwszego dnia. Kamil Glik w Juracie dużo pracował z fizjoterapeutami, dlatego mam nadzieję, że też będzie gotowy. Ale o tym, czy tak będzie, dowiem się we wtorek - wtedy zaplanowana jest konsultacja z doktorem. Inni zawodnicy? Karol Linetty złapał w Juracie infekcję, Dawid Kownacki trochę się ostatnio przeziębił. Ale z tego, co przekazał mi już lekarz, obaj będą gotowi, by pracować z nami w Arłamowie od początku.

... o Arłamowie

Jestem bardzo zadowolony, że możemy tu wrócić po dwóch latach. Arłamów to niezwykle urokliwe miejsce, jestem nim wciąż oczarowany. Baza hotelowa, boisko - wszystko jest na najwyższym poziomie. Nic, tylko szlifować formę. Mamy do tego idealne warunki.

... o formie piłkarzy

Kilku zawodników w Juracie zaprezentowało się z bardzo dobrej strony. Wspomnę choćby o Łukaszu Teodorczyku, który w sparingu rozegrał 45 minut, zdobył trzy bramki. Arkadiusz Milik, Jakub Błaszczykowski? W Juracie wykonali świetną pracę, ale wiemy, że obaj mieli problemy zdrowotne. Dlatego nie są jeszcze gotowi, by grać od pierwszej minuty. A na pewno nie przez pełne 90.

***

Reprezentacja Polski w Arłamowie trenować będzie do następnego czwartku. Trzy dni przed wyjazdem Nawałka poda nazwiska 23 piłkarzy, których zabierze na MŚ.

Więcej o:
Komentarze (15)
MŚ 2018. Adam Nawałka: Teodorczyk błysnął formą, Milik i Błaszczykowski jeszcze nie są gotowi na 90 minut
Zaloguj się
 • rownowaznik

  0

  Monitoruja prawie 80 piłkarzy, a powołują Peszkę czy Mączyńskiego. Dlaczego każdy trener pie... 3po3, zamiast milczeć i robić swoje?

 • d33mariusz

  0

  A wielki drewniak kiedy raczy dołączyć na zgrupowanie? To on będzie zatwierdzał tę listę na mistrzostwa.

 • redi31

  Oceniono 2 razy 0

  Nie rozumiem. Kto go słucha? Przecież On pociska same banialuki. Jedyne cenne informacje to kto ma kontuzje.

 • xzyzzy

  Oceniono 2 razy -2

  a plebs oczarowany takimi wypierdami. no i płaci za zabawy tych tytanów intelektu w najlepszych kurortach.

 • pablovsky44

  Oceniono 2 razy -2

  Jedziemy po medal! Z taką paką i selekcjonerem? Realne jak nigdy. Będzie się dziać! Powtórka z 1982 roku pewna jak nigdy.

 • oko-85

  Oceniono 6 razy -4

  posty krytykujace lewakow usuwane... faktycznie demokracja zagrozona...na tym portalu

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX