"Pazdek, jestem! Dawaj, legijne zagranie!". Jak reprezentacja Polski grała w siatkonogę

Jan Bednarek, Artur Jędrzejczyk, Michał Pazdan, Maciej Rybus. To czwórka piłkarzy, która w piątek - na treningu w Jastarni - ograła wszystkich w siatkonogę.

"Jadą! Jadą! Nawałka! Nawałka!" - krzyczały dzieci na widok autokaru reprezentacji Polski, który dojeżdżał do stadionu w Jastarni. Autokar jednak był pusty, bo kadrowicze na trening znowu ruszyli rowerami, jechali za autokarem.

Zajęcia rozpoczęły się o 10:30. Zabrakło na nich Kamila Glika i Karola Linettego. Pierwszy jest przemęczony po sezonie, drugi nabawił się jakiejś infekcji. Na piłkarzy na stadionie w Jastarni czekały już przygotowane cztery boiska do siatkonogi.

Czwartkowy trening będzie zamknięty dla publiczności. W piątek po południu Nawałka zaplanował grę wewnętrzną, która może mieć duże znaczenie przy wyborze 23-osobowej kadry na mundial. Czwartkowy trening będzie zamknięty dla publiczności. W piątek po południu Nawałka zaplanował grę wewnętrzną, która może mieć duże znaczenie przy wyborze 23-osobowej kadry na mundial. FOT. KUBA ATYS

I to właśnie siatkonoga - tak samo, jak przed dwoma laty - była głównym elementem piątkowego, ostatniego otwartego dla mediów treningu w Jastarni. Sztab Nawałki znowu zorganizował turniej, dzieląc piłkarzy na osiem zespołów.

A podział wyglądał tak:

1. Bartosz Bereszyński, Łukasz Fabiański, Grzegorz Krychowiak, Sławomir Peszko.

2. Przemysław Frankowski, Tomasz Kędziora, Szymon Więckiewicz (bramkarz Arki), Wojciech Szczęsny.

3. Tomasz Iwan, Dawid Kownacki, Arkadiusz Milik, Łukasz Teodorczyk

4. Jan Bednarek, Artur Jędrzejczyk, Michał Pazdan, Maciej Rybus

5. Jakub Błaszczykowski, Paweł Dawidowicz, Rafał Kurzaw, Szymon Żurkowski.

6. Bartosz Białkowski, Thiago Cionek, Kamil Wilczek, Piotr Zieliński.

7. Kamil Grosicki, Marcin Kamiński, Kacper Krzepisz (bramkarz Arki), Krzysztof Mączyński.

8. Jacek Góralski, Łukasz Skorupski, Sebastian Szymański, Jarosław Tkocz.

- Pazdek, jestem! Dawaj,  legijne zagranie! - podpowiadał koledze z drużyny Jędrzejczyk. I podpowiedzi się chyba przydały, bo to właśnie Jędrzejczyk, Pazdan, Bednarek i Rybus wygrali turniej, pokonując w finale Frankowskiego, Kędziorę, Więckiewicza i Szczęsnego.

Po treningu piłkarze znowu długo rozdawali autografy i pozowali do zdjęć. To były ostatnie otwarte zajęcia kadry na zgrupowaniu w Jastarni. Wieczorem, o godz. 18, reprezentacja Polski pojedzie do Władysławowa, gdzie rozegra mecz kontrolny z jedną z drużyn z regionu. Będzie on zamknięty dla publiczności i mediów.