Kamil Wilczek strzelił kolejnego gola! Ale Broendby zalicza wielką wpadkę i może stracić mistrzostwo

Kamil Wilczek strzelił swojego kolejnego gola w lidze duńskiej, ale jego Broendby zremisowało z AC Horens 2:2, mimo że do 89. minuty prowadziło 2:0. Ten wynik oznacza, że drużyna Polaka może stracić szansę na mistrzostwo kraju.
Gwiazda Broendby Kamil Wilczek w barwach reprezentacji Polski Gwiazda Broendby Kamil Wilczek w barwach reprezentacji Polski FOT. KUBA ATYS

Kamil Wilczek wyszedł na boisko w podstawowym składzie i znów strzelił bramkę dla Broendby. Polak wpisał się na listę strzelców w 42. minucie spotkania, a trafienie przeciwko Horens było jego piętnastym w tym sezonie.

Drużyna Wilczka prowadziło 2:0 do 89. minuty i wszystko wskazywało na, że Broendby zbliży się do mistrzostwa kraju. W samej końcówce  wydarzyło się jednak coś niesamowitego, bo Kjartan Finnbogason najpierw w strzelił bramkę kontaktową, a w szóstej minucie doliczonego czasu gry wyrównał wynik tego spotkania.

W tym czasie Wilczka nie było już na boisko, bo trener ściągnął go z murawy w 80 minucie spotkania.

Kamil Wilczek podczas meczu towarzyskiego Polska - Urugwaj na Stadionie Narodowym. Warszawa, 10 listopada 2017 Kamil Wilczek podczas meczu towarzyskiego Polska - Urugwaj na Stadionie Narodowym. Warszawa, 10 listopada 2017 Fot. Kuba Atys / Agencja Wyborcza.pl

Wpadkę Broendby wykorzystało FC Midtjylland, które pokonało na wyjeździe FC Kopenhaga 2:0 (1:0) i zostało nowym liderem ligi duńskiej. Oznacza to, że przed ostatnią kolejką ligi Broendby zagra u siebie z Aalborgiem, a Midtjylland z Horsens.

Drużyna Polaka traci teraz do Midtjylland dwa punkty. Ostatnia kolejka odbędzie w poniedziałek.

Broendby nie ma najlepszej końcówki sezonu. W ostatnich pięciu meczach zespół Kamila Wilczka dwa razy wygrał, dwa razy remisował i raz przegrał. Dla porównania Midtjylland  odniosło cztery zwycięstwa i zanotowało jeden remis.

Warto jednak zauważyć, że w 35. kolejkach Broendby zanotowało tylko trzy porażki i osiem remisów. Z kolei Midtjylland pięć porażek i cztery remisy.

Wilczek wybrany piłkarzem sezonu

Przed końcem sezonu Kamil Wilczek został wybrany najlepszym piłkarzem ligi. W głosowaniu brali udział wszyscy trenerzy klubów występujących w duńskiej Superligaen. Kamil Wilczek otrzymał 45 na 65 możliwych punktów i zajął pierwsze miejsce w plebiscycie.

Tuż za jego plecami z 44 punktami znalazł się Viktor Fischer z FC Kopenhagi, a na najniższym stopniu podium był Jakob Poulsen z FC Midtjylland. Nagroda jest bardzo ważna nie tylko dla zawodnika, ale i dla Broendby. Pierwszy raz piłkarz tego klubu wygrał ten konkurs od 2005 roku. W kolejnych latach nagroda przypadała zawodnikom rywali.