Reprezentacja Polski na wyjątkowym spotkaniu! Zaproszenie Andrzeja Dudy

Prezydent Andrzej Duda zaprosił kadrowiczów Adama Nawałki do swojej prywatnej posesji w Juracie. Spotkanie odbędzie się za tydzień - donosi "Przegląd Sportowy".

Andrzej Duda zaprosił selekcjonera Adama Nawałkę i piłkarzy reprezentacji Polski do swojej letniej rezydencji w Juracie. To będzie prywatne spotkanie, które odbędzie się w przyszłym tygodniu, gdy biało-czerwoni zjadą się na pierwsze zgrupowanie regeneracyjne. Bez udziału mediów. Prezydent chce poznać nastroje przed wyjazdem kadrowiczów do Rosji - donosi "Przegląd Sportowy".

Prezydent Polski nie pierwszy raz pokaże się w towarzystwie reprezentacji Polski. Andrzej Duda już dwa lata temu odwiedził naszych kadrowiczów w Arłamowie. A niedawno dowiedzieliśmy się także, że nawet popalał papierosy z Wojciechem Szczęsnym.

Cracovia - Ruch Cracovia - Ruch $Fot. Michal Lepecki / Agencja Gazeta

Adam Nawałka na zgrupowania reprezentacji Polski w Juracie i Arłamowie zabierze 32 piłkarzy.

W zeszłym tygodniu Nawałka podał skład złożony z 35 zawodników, który został zgłoszony do FIFA. Selekcjoner reprezentacji Polski zgodnie z planem wykreślił z listy kilku zawodników, którzy pozostaną teraz na liście rezerwowych i w razie kontuzji piłkarzy będą mogli zostać powołani do kadry. 

Początkowo mówiło się o tym, że na zgrupowania do Juraty i Arłamowa Adam Nawałka zabierze 28 zawodników. Niestety, problemy zdrowotne kilku kadrowiczów sprawiły, że trener zdecydował się na większą liczbę piłkarzy na obozie, a debata nad tym kogo zabrać toczyła się w czwartek do późnych godzin wieczornych.

Decyzja Nawałki jest więc taka, że w kadrze na zgrupowania zabraknie Damiana Kądziora z Górnika Zabrze, Macieja Makuszewskiego z Lecha Poznań i Krzysztofa Piątka z Cracovii.DLOKR DLOKR Fot. Michał Łepecki / Agencja Gazeta

Przystępujemy do najważniejszego etapu przygotowań do Mundialu 2018. Zgrupowania odbędą się w sprawdzonych ośrodkach - Juracie i Arłamowie. Po ich zakończeniu rozegramy mecze z Chile w Poznaniu i Litwą w Warszawie - powiedział na konferencji prasowej Adam Nawałka.

- Selekcji dokonaliśmy na podstawie dogłębnej analizy gry w reprezentacji i w klubach. Skład kadry jest stabilny i oparty na piłkarzach sprawdzonych we wcześniejszych meczach, które potwierdziły siłę drużyny - mówił selekcjoner.

Lista 32 nazwisk na zgrupowania:

Bramkarze: Bartosz Białkowski (Ipswich Town), Łukasz Fabiański (Swansea), Łukasz Skorupski (AS Roma), Wojciech Szczęsny (Juventus)

Obrońcy: Jan Bednarek (Southampton), Bartosz Bereszyński (Sampdoria), Thiago Cionek (SPAL), Kamil Glik (Monaco), Artur Jędrzejczyk (Legia Warszawa), Marcin Kamiński (VfB Stuttgart), Tomasz Kędziora (Dynamo Kijów), Michał Pazdan (Legia Warszawa), Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund)

Pomocnicy: Jakub Błaszczykowski (Wolfsburg), Paweł Dawidowicz (Palermo), Przemysław Frankowski (Jagiellonia Białystok), Jacek Góralski (Łudogorec), Kamil Grosicki (Hull), Grzegorz Krychowiak (WBA), Rafał Kurzawa (Górnik Zabrze), Karol Linetty (Sampdoria), Krzysztof Mączyński (Legia Warszawa), Sławomir Peszko (Lechia Gdańsk), Sebastian Szymański (Legia Warszawa), Maciej Rybus (Lokomotiw Moskwa), Piotr Zieliński (Napoli), Szymon Żurkowski (Górnik Zabrze)

Napastnicy: Dawid Kownacki (Sampdoria), Robert Lewandowski (Bayern Monachium), Arkadiusz Milik (Napoli), Łukasz Teodorczyk (Anderlecht), Kamil Wilczek (Broendby)