Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Analitycy banku ocenili szansę Polaków na mundialu w Rosji. Mniej niż 1 procent na złoto

Analitycy banku UBS dokonali obliczeń, które pokazały, że reprezentacja Polski ma mniej niż 1 procent szans na mistrzostwo świata. Zdecydowanie lepiej wypadamy w kontekście wyjścia z grupy.
Polska - Meksyk 0:1. Adam Nawałka Polska - Meksyk 0:1. Adam Nawałka JAN RUSEK

Analitycy banku UBS, którzy na co dzień zajmują się szacowaniem ryzyka dla działalności banku, dokonali obliczeń, które pokazują, że reprezentacja Polski ma mniej niż 1 proc. szans na zdobycie mistrzostwa świata na mundialu, który rozpoczyna się już 15 czerwca. 

Większe szanse na wyjście z grupy

Analitycy zdecydowanie bardziej optymistycznie patrzą na szanse Polaków w kontekście wyjścia z grupy. Obliczenia dają nam 64,1 procent szans na wyjście z grupy z czego mamy 35,4 proc. na zajęcia pierwszego miejsca w naszej grupie. Mniej prawdopodobne jest drugie miejsce, bo szacunki dają nam 28,7 proc. 

Raport UBS daje nam także 24,7 proc. szans na awans do ćwierćfinałów. Wydaje się także, że ćwierćfinał to ostatni krok, który mogą zrobić biało-czerwoni na tym mundialu, bo UBS daje nam tylko 7,1 procent szans na awans do półfinału i zaledwie 2,9 proc. na grę w finale. 

Na zdobycie Pucharu Świata na rosyjskim mundialu analitycy dają nam tylko 0,9% szans. 

UBS UBS UBS

Tak wygląda szacunkowe zestawienia szans wszystkich drużyn na mundialu w Rosji. 

Zdaniem analityków, największe szanse na wygranie mundialu mają Niemcy, którym daje się aż 24 procent szans. Drugie miejsce przyznawane jest Brazylii (19,8 proc.), a trzecie Hiszpanii (16,1 proc.).

Warto przypomnieć, że przed czterema laty analitycy Goldman Sachs na mistrzów typowali Brazylię, ale ta w półfinale sromotnie przegrała z Niemcami aż 7:1 i to własnie zawodnicy Joachima Loewa sięgnęli po mistrzostwo.

Rosja z szansami większymi niż Polska?

Co interesujące, analitycy UBS dają niezwykle duże szanse reprezentacji Rosji. Gospodarze turnieju zaliczani są obecnie do jednych ze słabszych ekip, ale trzeba przyznać, że mają bardzo łatwą grupę. 

Analitycy dają im aż 75% szans na wyjście z grupy i aż 30,5% na dotarcie do ćwierćfinału. Zwycięstwo w 1/4 szacowane jest jednak na jedynie 14,4 procent. 

Zwycięstwo Rosji szacowane jest na 1,8 proc.