Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Mundial zdecyduje o przyszłości Krychowiaka. Polak niechciany w żadnym klubie

Wszystko wskazuje na to, że Grzegorz Krychowiak wróci latem do Paris Saint-Germain po wypożyczeniu do West Bromwich Albion. Niestety, francuski klub także nie będzie chciał korzystać z usług polskiego pomocnika. Oznacza to, że występ na mundialu może zdecydować o dalszej karierze Polaka.
Reprezentacja Polski, która przygotowuje się do wtorkowego spotkania z Koreą Południową na Stadionie Śląskim, trenowała w niedzielne popołudnie na stadionie GKS-u Katowice. Na kadrowiczów czekało przy Bukowej liczne grono łowców autografów. Reprezentacja Polski, która przygotowuje się do wtorkowego spotkania z Koreą Południową na Stadionie Śląskim, trenowała w niedzielne popołudnie na stadionie GKS-u Katowice. Na kadrowiczów czekało przy Bukowej liczne grono łowców autografów. GRZEGORZ CELEJEWSKI

Krychowiak odejdzie z WBA

Polski pomocnik w ostatnim czasie stracił miejsce w podstawowym składzie West Bromwich Albion, a od 10 marca zagrał zaledwie 20 minut. WBA nie są skłonne do stawiania na zawodnika, który zarabia ponad 100 tysięcy funtów tygodniowo i jest pewne, że po sezonie odejdzie z klubu. 

PSG będzie szukało mu klubu

Włodarze zdecydowanie bardziej nastawiają się na budowanie zespołu, który w przyszłym sezonie będzie grał prawdopodobnie w The Championship, czyli na drugim stopniu rozgrywkowym. 

Po mundialu Grzegorz Krychowiak wróci zatem do Paris Saint Germain, ale wszystko wskazuje na to, że klub ze stolicy Francji będzie chciał sprzedać Polaka. Krychowiak stanowi duży balast finansowy, a PSG cały czas musi kontrolować finansowe fair play po dużych transferach w zeszłym sezonie. 

Grzegorz Krychowiak Grzegorz Krychowiak NICK POTTS/AP

Krychowiak nadal ma markę

Bardziej bardziej opłacalne wydaje się jednak wypożyczenie Grzegorza Krychowiaka do lig, w której Polak nadal ma dobrą reputację. Mowa tu oczywiście o hiszpańskiej w La lidze, czy włoskiej Serie A. Bardzo możliwe, że o Krychowiaka znowu będzie chciał powalczyć Monchi, który ściągał go do Sewilli, obecnie zarządza transferami AS Romie.

Mundial - okno wystawowe

Jeszcze przed sezonem 2017/2018 mówiło się o tym, że Polak może trafić do Juventusu Turyn. W grę wchodziła także Roma oraz powrót do Sevilli.  Nie wiadomo, jak klubu z europejskiego topu będą patrzyły na Krychowiaka po kolejnym nieudanym sezonie, bo tak trzeba nazwać ostatnie miesiące spędzone w WBA. Ratunkiem dla Krychowiaka powinny być zatem mistrzostwa świata, które zwykle są świetnym oknem wystawowym dla piłkarzy. Jeżeli Krychowiak potwierdzi swoje umiejętności, to wówczas będzie łatwiej o zainteresowanie Polakiem. 

Nadal warty miliony

Francuskie media szacują że dzisiaj PSG mogłoby zarobić około 10 milionów euro na sprzedaży polskiego defensywnego pomocnika. Przypomnijmy, że po Euro 2016 Krychowiak trafił do Paryża za 30 milionów euro. 

Krychowiak gra zdecydowane za mało

W sumie w ostatnich dwóch sezonach Krychowiak rozegrał 47 meczów. W barwach PSG zagrał 19 spotkań (co przełożyło się na 1025 minut). W tym sezonie zagrał 28 meczów w barwach angielskiego West Bromwich Albion (1911 minut). W tym czasie Polak zaliczył także trzy asysty.