Reprezentacja Polski kobiet straciła trening przed meczem. Leciały tanimi liniami, bo PZPN chciał zaoszczędzić

Ostatnie dni nie są udane dla reprezentacji Polski kobiet. Niedawno musiały mierzyć się z Albanią i straciły punkty (1-1) po tym, jak kilka zawodniczek nie zagrało wskutek błędu Polskiego Związku Piłki Nożnej. Teraz zawodniczki dotarły do Glasgow na bardzo ważny mecz ze Szkocją ze sporym opóźnieniem, przez co straciły oficjalny trening. Polki decyzją PZPN-u poleciały tanimi liniami lotniczymi.

Błąd PZPN

W piątek 6 kwietnia Polki grały w eliminacjach mistrzostw świata z Albanią. W kadrze zabrakło jednak sześciu zawodniczek (Dżesiki Jaszek, Agnieszki Jędrzejewicz, Madison Solow, Sylwii Matysik, Pauliny Dudek i Agaty Tarczyńskiej). Dlaczego? Błąd popełnił działacz PZPN odpowiedzialny za ich zgłoszenie. Pomylił dokumenty i wysłał nieprawidłowy.

- Brak zawodniczek w kadrze meczowej był skutkiem błędu pracownika PZPN administrującego reprezentację kobiet, który nie dopełnił wymaganego przez UEFA zgłoszenia kadry meczowej w informatycznym systemie TIME najpóźniej na 24 godziny przed meczem. Błąd spowodowany był problemami technicznymi, ale przy odpowiedniej kontroli ze strony administratora reprezentacji można było go uniknąć. PZPN ubolewa nad zaistniałym faktem. Jednocześnie informujemy, że wszystkie zawodniczki, których zabraknie w dzisiejszym meczu znajdą się w kadrze meczowej na wyjazdowe spotkanie ze Szkocją - napisało PZPN w oświadczeniu. Polska zremisowała 1-1 i straciła cenne punkty. Nieobecność sześciu zawodniczek na pewno nie pomogła ekipie Miłosza Stępińskiego.

Reprezentacja kobiet Reprezentacja kobiet laczynaspilka.pl

Opóźniony lot

To nie koniec problemów kobiecej kadry. W poniedziałek zawodniczki miały wylecieć na mecz ze Szkocją samolotami tanich linii. Start był zaplanowany na 14.10, ale opóźnienie wyniosło ponad siedem godzin! Ostatecznie zawodniczki wylądowały w Glasgow po 22, przez co straciły oficjalny trening i szansę do zapoznania się z murawą na stadionie Paisley 2021, gdzie zostanie rozegrane wtorkowe spotkanie.

Boniek: Potrenują rano

"Potrenują jutro [we wtorek - dop.red.] rano..dla wszyskich było jasne ,ze to najlepsze, najszybsze i najwygodniejsze połączenie z Bydgoszczy.Pewnych rzeczy nie da się przewidzieć......kiedyś leciałem całą noc aby zagrać dzień po dniu.Nie płaczemy tylko walczymy" - napisał na Twitterze prezes PZPN, Zbigniew Boniek [pisownia oryginalna].

Reprezentacja Polski, która przygotowuje się do wtorkowego spotkania z Koreą Południową na Stadionie Śląskim, trenowała w niedzielne popołudnie na stadionie GKS-u Katowice. Na kadrowiczów czekało przy Bukowej liczne grono łowców autografów. Reprezentacja Polski, która przygotowuje się do wtorkowego spotkania z Koreą Południową na Stadionie Śląskim, trenowała w niedzielne popołudnie na stadionie GKS-u Katowice. Na kadrowiczów czekało przy Bukowej liczne grono łowców autografów. GRZEGORZ CELEJEWSKI

Męskie kadry w komfortowych warunkach

Kadra kobieca musi radzić sobie w zupełnie innych warunkach niż męskie drużyny. Niedawno ekipa Adama Nawałki leciała samolotem z Wrocławia do Katowic (między meczami towarzyskimi). Odległość między dwoma miastami to niecałe 200 km. Za to kadra do lat 21 leciała samolotem czarterowym z Poznania do Lublina. W ten sposób PZPN pilnuje, by piłkarze mieli jak najlepsze możliwe warunki i by nie dochodziło do żadnych opóźnień.

"Lecą na mecz bez VAR"

- W dodatku lecą na mecz bez VAR - bagatelizował na Twitterze sprawę Janusz Basałaj, dyrektor Departamentu Komunikacji i Mediów PZPN.

- PZPN jeszcze nie ustala siatki połączeń komercyjnych lotów i nie ma wpływu na opóźnienia samolotów - wytłumaczył tę kwestię Jakub Kwiatkowski, rzecznik PZPN.

Katarzyna Kiedrzynek na treningu z bramkarzami GKS-u Katowice Katarzyna Kiedrzynek na treningu z bramkarzami GKS-u Katowice JAN KOWALSKI

Walka o awans

Dobry humor zachowywały na szczęście reprezentantki Polski, w tym grająca na co dzień w Paris Saint-Germain Katarzyna Kiedrzynek.

Polska zdobyła siedem punktów w czterech meczach i zajmuje drugie miejsce w drugiej grupie eliminacyjnej. Prowadzi Szwajcaria (15 pkt w 5 meczach). Szkocja jest 3. z 6 pkt w 3 meczach. Za nią znajduje się Białoruś (3 pkt w 4 meczach) i Albania (punkt w 6 meczach). Na MŚ 2019 do Francji pojadą zwycięzcy grup. Cztery drużyny z siedmiu (z najlepszym bilansem bramkowym), które zajęły drugie miejsce w grupach, zagra w barażach