Rosną stadiony na mistrzostwa świata w Rosji. Niektóre już wyglądają olśniewająco

Mistrzostwa świata w Rosji rozpoczną się już za mniej niż dziewięć miesięcy, a część stadionów wygląda jakby mundial miał się rozpocząć dopiero za kilka lat. Organizatorzy mistrzostw zapewniają jednak, że wszystko będzie gotowe i mimo małych poślizgów uda się bez problemów zorganizować mistrzostwa świata w przyszłym roku. Kilka stadionów jest już jednak gotowych, a na innych widać zaś, że praca zmierza ku końcowi. Najbardziej szokującym stadionem wydaje się być ten w Jekaterynburgu. Stadion przygotowywany na mistrzostwa wygląda jak olbrzymie monstrum, a po mundialu... ma zostać w części rozebrany.
Trybuny za stadionem w Jekaterynburgu Trybuny za stadionem w Jekaterynburgu Materiały prasowe FIFA

Rosną stadiony na mistrzostwa świata w Rosji. Niektóre już wyglądają olśniewająco

Mistrzostwa świata w Rosji rozpoczną się już za mniej niż dziewięć miesięcy, a część stadionów wygląda, jakby mundial miał się rozpocząć dopiero za kilka lat.
Organizatorzy mistrzostw zapewniają jednak, że wszystko będzie gotowe i mimo małych poślizgów uda się bez problemów zorganizować mistrzostwa świata w przyszłym roku.

Kilka stadionów jest już jednak gotowych, a na innych widać zaś, że praca zmierza ku końcowi. Najbardziej szokującym stadionem wydaje się być ten w Jekaterynburgu. Stadion przygotowywany na mistrzostwa wygląda jak olbrzymie monstrum, a po mundialu... ma zostać w części rozebrany.

Stadion w Jekaterynburgu Stadion w Jekaterynburgu vk.com

Centralny Stadion w Jekaterynburgu

Budowa stadionu wysuniętego najdalej na wschód Rosji rozpoczęła się praktycznie dopiero w 2016 roku. Za bramkami stadionu zbudowano olbrzymie przenośne trybuny, które zostaną tutaj do zakończenia mistrzostw. Oba sektory będą w stanie pomieścić po 6 tysięcy kibiców. Nad stadionem wisi potężny dach, który również nadaje niesamowity klimat. Na tej arenie zostaną rozegrane cztery mecze mundialu.

Stadion Kaliningrad Stadion Kaliningrad Materiały prasowe FIFA

Stadion w Kaliningradzie

Nowy stadion w Kaliningradzie powstaje na Wyspie Październikowej. Stadion pomieści 35 tysięcy kibiców. Co ciekawe, jeżeli Polska awansuje na MŚ z pierwszego koszyka (jest to bardzo możliwe) i zagra w Grupie G (mniej możliwe), to Polscy kibice mieliby bardzo blisko na jeden z grupowych meczów Polski na mistrzostwach. Zostaną tu rozegrane cztery mecze mundialu.

Stadion powstał na niedawne Igrzyska Olimpijskie w Soczi, a teraz zostanie wykorzystany również na mistrzostwa świata w piłce nożnej. Stadion może pomieścić prawie 50 tysięcy kibiców, ale po mistrzostwach pojemność będzie zmniejszona do 25 tysięcy. Zaplanowano tu sześć meczów mundialu. Stadion powstał na niedawne Igrzyska Olimpijskie w Soczi, a teraz zostanie wykorzystany również na mistrzostwa świata w piłce nożnej. Stadion może pomieścić prawie 50 tysięcy kibiców, ale po mistrzostwach pojemność będzie zmniejszona do 25 tysięcy. Zaplanowano tu sześć meczów mundialu. Fot. David Goldman AP

Stadion olimpijski w Soczi

Stadion powstał na niedawne Igrzyska Olimpijskie w Soczi, a teraz zostanie wykorzystany również na mistrzostwa świata w piłce nożnej. Stadion może pomieścić prawie 50 tysięcy kibiców, ale po mistrzostwach pojemność będzie zmniejszona do 25 tysięcy. Zaplanowano tu sześć meczów mundialu.

Vołogard Arena Vołogard Arena Umformer

Volgograd Arena

Budowa Wołogard Areny rozpoczęła się pod koniec 2014 roku, a prace mają się zakończyć pod koniec 2017 roku, choć już wiadomo, że prawdopodobnie zostanie oddany nieco później. Pojemność stadionu szacowana jest na 45 tysięcy.

 Odbędą się tutaj cztery mecze mistrzostw.

Stadion w Niżnym Novogorodzie będzie miał pojemność wynoszącą dokładnie 45.521 widzów. Widownia została podzielona na dwa piętra. Odbędzie się tutaj sześć meczów mundialu. Stadion w Niżnym Novogorodzie będzie miał pojemność wynoszącą dokładnie 45.521 widzów. Widownia została podzielona na dwa piętra. Odbędzie się tutaj sześć meczów mundialu. Stroytransgaz

Stadion Nizhny Novogrod

Stadion w Niżnym Novogorodzie będzie miał pojemność wynoszącą dokładnie 45.521 widzów. Widownia została podzielona na dwa piętra. Odbędzie się tutaj sześć meczów mundialu.

Rostov Arena Rostov Arena Rostov Region Government

Rostov Arena

Prace budowlane na Rostov Arenie ruszyły już w 2012 roku. Na Rostov Arenie zaplanowano zaledwie trzy mecze grupowe. 

Kazań Arena Kazań Arena A.Savin

Kazan Arena

Stadion ten był budowany na Uniwersjadę 2013, ale później okazało się, że będzie świetnym miejscem na goszczenie mistrzostw świata w piłce nożnej. Na stadionie w Kazaniu odbędzie się sześć meczów mistrzostw świata (4 grupowe, 1/8 oraz 1/4 finału).

Samara Arena Samara Arena mat. prasowe

Samara Arena

Swoim rozmachem i przepychem przerasta większość aren przyszłorocznego mundialu. Arena będzie pokryta potężnym dachem o średnicy 300 metrów. Samara Arena będzie gościła sześć meczów mundialu.

Mordovia Arena Mordovia Arena ??? ??????

Mordowia Arena

Stadion na czas mistrzostw będzie miał 40 tys. miejsc siedzących, ale po mundialu zostanie zmniejszony do 28 tysięcy. Na Mordowia Arena zostaną rozegrane cztery mecze MŚ 2018.

Otkritie Arena Otkritie Arena otkritiearena.ru

Otkritie Arena

Budowa stadionu została sfinansowana przez rosyjskiego biznesmena Leonida Fieduna, który jest głównym akcjonariuszem Spartaka Moskwa, czyli zespołu, który gra na nim na co dzień. Na stadionie Spartaka będzie rozegrane pięć meczów. 

Łużniki Łużniki Materiały Prasowe FIFA

Stadion na Łużnikach

Stadion na Łużnikach to najpopularniejszy stadion w Rosji. Arena może pomieścić 81 029 osób. Na Łużnikach zostanie rozegrane siedem meczów, w tym otwarcie mistrzostw i finał imprezy. 

Zenit Arena Zenit Arena Materiały prasowe FIFA

Zenit Arena

Na stadionie Zenita Sankt Petersburg odbędzie się siedem meczów Mundialu 2018. Ponadto na obiekcie odbędą się spotkania w ramach finałów Euro 2020.