Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Kontuzje trapią polskich kadrowiczów. Duże problemy Nawałki

Do najważniejszego w tych eliminacjach zgrupowania reprezentacji Polski pozostał dokładnie tydzień, a Adam Nawałka ma coraz więcej problemów ze składem.Ostatnia kolejka spotkań obfitowała w wiele kontuzji, których doznali zawodnicy powołani na dwa ostatnie mecze eliminacji. Z Armenią i Czarnogóra czekają nas bardzo ważne spotkania, które zdecydują o tym, czy Polska zagra na czerwcowych mistrzostwach świata w Rosji Czy Adam Nawałka będzie musiał skorzystać z rezerwowych?
Trener Adam Nawałka i Grzegorz Krychowiak Trener Adam Nawałka i Grzegorz Krychowiak KUBA ATYS

Kontuzje trapią polskich kadrowiczów. Duże problemy Nawałki

Do najważniejszego w tych eliminacjach zgrupowania reprezentacji Polski pozostał dokładnie tydzień, a Adam Nawałka ma coraz więcej problemów ze składem.

Ostatnia kolejka spotkań obfitowała w wiele kontuzji, których doznali zawodnicy powołani na dwa ostatnie mecze eliminacji.

Z Armenią i Czarnogóra czekają nas bardzo ważne spotkania, które zdecydują o tym, czy Polska zagra na czerwcowych mistrzostwach świata w Rosji

Czy Adam Nawałka będzie musiał skorzystać z głębokich rezerw?

Arkadiusz Milik Arkadiusz Milik FOT. KUBA ATYS

Arkadiusz Milik

Arkadiusz Milik jest już po badaniach rezonansem, które wykazały zerwanie przedniego więzadła w prawym kolanie. 

W poniedziałek Arkadiusz Milik ma przejść operację w Rzymie u profesora Paolo Marianiego, który poprzednio operował jego kolano.

Milik wszedł na krótko w meczu SPAL-Napoli, w pewnym momencie upadł bez kontaktu z rywalem i złapał się za kolano.

Oznacza to, że Milika na pewno zabraknie na najbliższym zgrupowaniu kadry. Przerwa Milika potrwa około 4-5 miesięcy. 

Maciej Rybus

Maciej Rybus doznał urazu i może go zabraknąć na najbliższym zgrupowaniu reprezentacji Polski.

To zła wiadomość dla Adama Nawałki, bo Rybus był ostatnio podstawowym zawodnikiem reprezentacji. Maciej Rybus znalazł się w wśród powołanych zawodników na najbliższe mecze kadry, ale menadżer piłkarza poinformował, że Rybus naderwał mięsień dwugłowy i czeka go około 2-tygodniowa przerwa w grze.

Być może Rybus będzie gotowy na drugi mecz eliminacyjny z Czarnogórą (8 października).

Kamil Grosicki

W ostatnim meczu Hull zabrakło Kamila Grosickiego, który ucierpiał na przedmeczowym treningu.

Polak doznał na szczęście tylko stłuczenie i jego absencja nie powinna być długa. Grosicki powinien bez problemu stawić się na zgrupowaniu, o ile nie pojawią się jakieś komplikacje.

Adam Nawałka i Łukasz Teodorczyk Adam Nawałka i Łukasz Teodorczyk KUBA ATYS

Łukasz Teodorczyk

Jak poinformował Tomasz Włodarczyk z Przeglądu Sportowego, Łukasz Teodorczyk nie zagrał w ostatnim meczu ligi belgijskiej z powodu naciągnięcia mięśnia dwugłowego.

To kolejna kontuzja Polaka na tydzień przed zgrupowaniem reprezentacji Polski. Anderlecht wygrał w meczu wyjazdowym z Beveren 2:1, ale Polaka nie było w składzie. Jak się okazało, Teodorczyk zmaga się z kontuzją naciągnięcia mięśnia dwugłowego uda i musi pauzować przez kilka dni. 

Jakub Błaszczykowski po rzucie karnym - po dogrywce w meczu 1/4 finału Euro 2016 : Polska - Portugalia Jakub Błaszczykowski po rzucie karnym - po dogrywce w meczu 1/4 finału Euro 2016 : Polska - Portugalia KUBA ATYS

Jakub Błaszczykowski

Polak zagrał co prawda w ostatnim meczu Bundesligi, z Bayernem Monachium, ale 32-letni skrzydłowy od miesiąca zmagał się z dolegliwościami mięśnia dwugłowego uda.

Gdy wydawało się, że jest już po problemach i Kuba zagrał w meczach Polski, to potem uraz się odnowił i Błaszczykowski znowu musiał pauzować. Własnie dlatego polski skrzydłowy zagrał w tym sezonie zaledwie 86 minut na boiskach Bundesligi.
Miejmy nadzieje, że 32-latek ma już za sobą wszystkie problemy.

Inne problemy Nawałki

Nawałka ma więc spory problem z kontuzjami, a oprócz tego w słabej formie dalej znajdują się ważni zawodnicy reprezentacji Polski.

Do odpowiedniej dyspozycji nie wrócił jeszcze czołowi gracze Legii Warszawa, czyli Michał Pazdan, Artur Jędrzejczyk i Krzysztof Mączyński.

W nieco słabszej formie znajdują się również Piotr Zieliński i Karol Linetty, którzy na boiskach Serie A często pojawiają się z ławki.