Podróż w czasie z Orłami Nawałki, czyli jak będą wyglądali za... 40 lat? [ZDJĘCIA]

Reprezentacja Polski prowadzona przez trenera Adama Nawałkę przeżywa szczyt popularności. Zajmujemy najwyższe 10. miejsce w rankingu FIFA. Na sobotni mecz z Rumunią (g. 20.45) bilety chciało zdobyć ponad pół miliona osób. Do tego jesteśmy o krok od awansu na mundial w Rosji, na którym możemy odegrać kluczową rolę. Nasi piłkarze są na najlepszej drodze, żeby przejść do historii polskiej piłki nożnej. Ale czy... zastanawialiście się, jak przyszłe legendy mogą wyglądać za... 40 lat? Siedzicie? Możemy zaczynać? START! ;-)
Robert Lewandowski za... 40 lat? Robert Lewandowski za... 40 lat? Fot. Kuba Atys / Agencja Wyborcza.pl, Marta Kondrusik

Podróż w czasie z Orłami Nawałki, czyli jak legendy będą wyglądały za... 40 lat? [ZDJĘCIA]

Reprezentacja Polski prowadzona przez trenera Adama Nawałkę przeżywa szczyt popularności. Zajmujemy najwyższe 10. miejsce w rankingu FIFA. Na sobotni mecz z Rumunią (g. 20.45) bilety chciało zdobyć ponad pół miliona osób. Do tego jesteśmy o krok od awansu na mundial w Rosji, na którym możemy odegrać kluczową rolę. Nasi piłkarze są na najlepszej drodze, żeby przejść do historii polskiej piłki nożnej. Ale czy... zastanawialiście się, jak przyszłe legendy mogą wyglądać i czym się zajmować za 40 lat? Gotowi? Zabieramy Was w niezwykłą - z dużym przymrużeniem oka - podróż w czasie Staaaartujemy! ;-)

Wojciech Szczęsny Wojciech Szczęsny Kuba Atys / Marta Kondrusik

Wojciech Szczęsny

To Wojciech Szczęsny czy aktor Ted Danson? A jednak Wojtek! Były bramkarz Arsenalu, AS Romy, Juventusu, a następnie Barcelony, do której przeszedł w 2020 r. Z Dumą Katalonii wygrał Ligę Mistrzów, dwukrotnie mistrzostwo Hiszpanii.

Na zasłużonej emeryturze jest wzorem dla młodych adeptów futbolu w Londynie (gdzie zamieszkał na stałe) oraz gwiazdą internetu. Na YouTube prowadzi niezwykle popularny program "Szczesny Late Show", w którym rozmawia i wygłupia się z byłymi ikonami sportu i kina.

Kamil Glik za... 40 lat? Kamil Glik za... 40 lat? Kuba Atys / Agencja Wyborcza.pl, Marta Kondrusik

Kamil Glik

Kamil Glik, była podpora reprezentacji Polski, wrócił na Śląsk i otworzył jedną z najlepszych szkółek piłkarskich w Europie.

Każdy młody zawodnik marzy, żeby w niej trenować. Zresztą, kto by nie chciał szkolić się u niegdyś wybitnego obrońcy, kolekcjonera wszystkich klubowych trofeów i medalistę mistrzostw świata z mundialu w Rosji?

Robert Lewandowski za... 40 lat? Robert Lewandowski za... 40 lat? Kuba Atys / Agencja Wyborcza.pl, Marta Kondrusik

Robert Lewandowski

Legenda nie tylko reprezentacji Polski, ale również Bayernu Monachium i Realu Madryt, w którym grał do końca kariery.

Po transferze do "Królewskich" nasz najlepszy napastnik na stałe zostaje w słonecznej Hiszpanii. Anna Lewandowska od razu zakochuje się w Kastylii. Motywuje i inspiruje Hiszpanki do zdrowego trybu życia. Płyty z jej treningami sprzedają się niczym świeże bułeczki. Piękna Klara poślubia Jorge, zdolnego trenera szkółki Realu w Valdebebas, gdzie swoje pierwsze piłkarskie kroki zaczynają ich dwaj synowie, a wszystko to na oczach szczęśliwego - dziadka Roberta.

Grzegorz Krychowiak za... 40 lat? Grzegorz Krychowiak za... 40 lat? Kuba Atys / Agencja Wyborcza.pl, Marta Kondrusik

Grzegorz Krychowiak

Na stare lata Grzegorz Krychowiak zostaje światowej sławy projektantem i właścicielem domu mody "Krycha&Celia" w Mediolanie. Co jakiś czas umawia się z oldbojami kadry Nawałki na towarzyską gierkę, ale myślami jest bardziej na kolejnym pokazie swojej autorskiej kolekcji.

Właśnie w Mediolanie były wybitny reprezentant Polski święcił największe triumfy w klubowej piłce. Po nieudanej przygodzie w Paris Saint Germain podpisał kontrakt z Interem, z którym czterokrotnie zdobył mistrzostwo Włoch i raz podniósł Puchar Europy.

Sławomir Peszko za... 40 lat? Sławomir Peszko za... 40 lat? Kuba Atys / Agencja Wyborcza.pl, Marta Kondrusik

Sławomir Peszko

Sławomir Peszko po zakończeniu karieru w Lechii Gdańsk, bez przerwy cieszy się wielką popularnością. Odkrywa w sobie również talent literacki. Każda z jego książek okazuje się bestsellerem. Największy hit? Dwutomowa pozycja "Całe życie z wariatami", w której popularny "Peszkin" opisał - w najdrobniejszych szczegółach - wszystkie spektakularne imprezy ze swoim udziałem.

To nie koniec. Sławek jest gwiazdą YouTube'a. Wykorzystuje zmianę w prawie i reaktywuje kanał "Kopsnij Drina", który podbija serca milionów subskrybentów.

Kamil Grosicki za... 40 lat? Kamil Grosicki za... 40 lat? Daniel Adamski / Agencja Wyborcza.pl, Marta Kondrusik

Kamil Grosicki

Mimo podeszłego wieku popularny "Grosik" imponuje witalnością i nienaganną kondycją. Często możemy oglądać go w reklamach branży farmaceutycznej w roli dziarskiego dziadka, któremu nic nie dolega, a swoją niebywałą kondycją zadziwia wielu młodszych od siebie mężczyzn.

Kuba Błaszczykowski za... 40 lat? Kuba Błaszczykowski za... 40 lat? Grzegorz Skowronek / Agencja Wyborcza.pl, Marta Kondrusik

Jakub Błaszczykowski

Na stare lata nasz legendarny pomocnik rzadko pokazuje się w mediach. Ceni sobie prywatność, rodzinny spokój i rozwój prężnie działającego biznesu. Świetnie wykorzystuje ocieplenie klimatu i otwiera dwie wielkie winiarnie "Jacob's polish wine" na Małopolsce. Marka szybko się przyjmuje i zyskuje miano lidera w branży winiarskiej w Europie środkowo-wschodniej.