El. MŚ 2018. Kto może zastąpić Pazdana? [RANKING]

Po kontuzji Michała Pazdana pojawił się problem w środku obrony naszej reprezentacji. Nie wiemy na razie, czy obrońca Legii zagra z Danią (sobota, godz. 20.45). W tym meczu parę z Kamilem Glikiem może stworzyć aż pięciu zawodników. Oto nasze propozycje!

5. Grzegorz Krychowiak

Niejednokrotnie w Sewilli grywał w środku obrony, w nowym klubie - PSG - trener Emery też próbował Polaka w roli stopera.  W spotkaniu z Duńczykami na pewno poradziłby sobie na tej pozycji. Wtedy stworzyłoby się miejsce w pomocy dla kreatywnego zawodnika.

Paweł Dawidowicz Paweł Dawidowicz MIECZYSŁAW MICHALAK

4. Paweł Dawidowicz

Po odejściu z portugalskiej Benfiki Dawidowicz rozegrał 6 z 8 spotkań 2. Bundesligi. Trener Nawałka darzy dużym zaufaniem młodego obrońcę, a jego forma w VFL Bochum zwyżkuje. Dawidowicz czeka więc na szansę, pytanie czy dostanie ją w meczach eliminacyjnych?

3. Thiago Cionek

Podstawowy obrońca Palermo jest w ciągłym rytmie meczowym, a tego wymaga trener Nawałka. Cionek na dobre zadomowił się w Serie A, rozegrał już sporo minut, co przekłada się na coraz lepszą formę. Mógłby stworzyć silną zaporę przeciwko Duńczykom.

Polska - Szwajcaria Polska - Szwajcaria LAURENT CIPRIANI/AP

2. Artur Jędrzejczyk

Pochodzący z Dębicy obrońca cieszy się dużym zaufaniem trenera Nawałki. Po wyleczeniu i dojściu do formy Macieja Rybusa Jędrzejczyk może być przesunięty do środka obrony i wspólnie z Kamilem Glikiem stworzyć pewną parę stoperów.

Igor Lewczuk Igor Lewczuk FOT. KUBA ATYS

1. Igor Lewczuk

Obrońca francuskiego Bordeaux zaliczył kapitalne wejście do Ligue 1. Z miejsca stał się czołową postacią swojego zespołu i wydaje się pewniakiem do gry w podstawowym składzie, w kolejnych meczach "Żyrondystów". Rosły stoper wspólnie z Glikiem mogliby dodatkowo straszyć Duńczyków podczas stałych fragmentów gry.

Więcej o: