Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Reprezentacja. Blamaż Nawałki - prasa po meczu Polska - Słowacja

'Przyjemnie było tylko na zgrupowaniu, gra była bez ładu, składu i pomysłu' - pisze 'Gazeta Wyborcza'. 'Pierwszy mecz Adama Nawałki zakończył się blamażem' - twierdzi 'Fakt'. 'Wstyd' - tak przegrany 0:2 debiut nowego selekcjonera podsumowuje 'Przegląd Sportowy'.
Prasa po meczu Polska - Słowacja Prasa po meczu Polska - Słowacja Fot. Sport.pl

Gazeta Wyborcza: "Polska jesień: zero, zero, zero"

"Gwizdami, buczeniem oraz ironią reagowali kibice we Wrocławiu na fatalną grę" - czytamy. "Tylko w pierwszym kwadransie Polacy ruszali się żwawo [...] Spotkanie wyglądało jak najgorsze chwile, kiedy zespół prowadził Waldemar Fornalik" - pisze Robert Błoński. "We wtorek smutny dla reprezentacji rok skończy sparing z Irlandią w Poznaniu. Dotąd tylko fatalnie broniła, teraz również nieporadnie atakuje. Trzy ostatnie mecze, z Ukrainą, Anglią i Słowacją, biało-czerwoni przegrali do zera" - podsumowuje "Gazeta Wyborcza".

Prasa po meczu Polska - Słowacja Prasa po meczu Polska - Słowacja Fot. Sport.pl

Przegląd Sportowy: "Wstyd!"

"Kompromitacja w debiucie Adama Nawałki. Cierpliwość fanów ma swoje granice. Polscy piłkarze niebezpiecznie się do niej zbliżają" - ocenia "Przegląd Sportowy", podkreślając, że ponad 40 tysięcy kibiców zgromadzonych na stadionie we Wrocławiu śpiewało "Co wy robicie, Polacy, co wy robicie?". "Jeżeli najlepszym piłkarzem zespołu jest bramkarz, to znaczy, że o meczu trzeba jak najszybciej zapomnieć" - piszą Łukasz Olkowicz i Tomasz Włodarczyk. "Nowy selekcjoner nie znalazł cudownej recepty na chorobę, jaka od lat toczy naszą kadrę. Potrzebna jest terapia wstrząsowa" - podsumowują autorzy "PS".

Prasa po meczu Polska - Słowacja Prasa po meczu Polska - Słowacja Fot. Sport.pl

Super Express: "Nawałka nie odmienił Polski"

"W tym tygodniu niemal wszyscy zachwycali się nowym selekcjonerem. Energiczny na treningach, zdecydowany i niebojący się odważnych zmian w reprezentacji. Niesprawiedliwe byłoby krytykowanie go już po pierwszym meczu, ale trudno się oprzeć wrażeniu, że nie odmienił reprezentacji ani odrobinę. Wczorajszy rywal Polaków, Słowacja, w eliminacjach do mistrzostw świata grał równie źle, jak biało-czerwoni. Jednak we Wrocławiu nasi południowi sąsiedzi byli przy naszych nie do końca pojętnych uczniach niczym piłkarski profesor" - czytamy na łamach "Super Expressu".

Prasa po meczu Polska - Słowacja Prasa po meczu Polska - Słowacja Fot. Sport.pl

Fakt: "Nasi przegrali jak zwykle"

"Pierwszy mecz Adama Nawałki zakończył się blamażem. Blamażem nie ze względu na wynik, a grę. Pierwsza połowa brutalnie pokazała, że drużyna narodowa to jednak nie to samo, co gra w ekstraklasie. Eksperymentalnie zestawiona obrona popełniała szkolne błędy. Kibice zaczęli w pewnym momencie kwitować kiksy śmiechem. Ironia trzymała ich do końca spotkania. Gromkimi brawami nagradzali podania do tyłu do Artura Boruca. Zachęcali też piłkarzy Słowacji do zdobycia jeszcze jednej bramki" - pisze "Fakt".

Więcej o:
Komentarze (44)
Reprezentacja. Blamaż Nawałki - prasa po meczu Polska - Słowacja
Zaloguj się
 • saintfromboston

  Oceniono 99 razy 91

  Ludzie, jeśli w takiej beznadziejnej lidze, jak polska ekstraklasa płaci się takie pieniądze byle szmaciarzowi, to on nie ma żadnej motywacji, żeby pracować nad techniką, wytrzymałością itp. On ma płacone i pier...li resztę. Wystarczy mu na dobrą brykę, imprezy, alkohol, dziewczyny. Jeśli zdarzy się tak, że ten sam kopacz, nagle i niespodziewanie trafi do ligi innej niż polska, to co się dzieje? Najpierw rozegra jeden, dwa mecze, po których siada na ławie, a później nawet na ławce nie siedzi, tylko zajmuje zaszczytne miejsce na trybunach. Gdzie są takie gwiazdy, jak Wolski, czy Rybus? Ktoś tu kiedyś napisał, że Nawałka powinien oprzeć kadrę na graczach Górnika. W zasadzie oparł i co? Zastanawiam się tylko, co by było, gdyby zamiast Słowacji, na boisku pojawiła się Hiszpania, albo Holandia. Dwucyfrówka? Myślę, że spokojnie. Podniecamy się gów..em zwanym ekstraklasą, ale wystarczy spojrzeć na ligę angielską, czy hiszpańską i widać przepaść, różnicę kilku klas. Tam grają prawdziwi profesjonaliści, u nas niedoszkoleni pseudopiłkarze, których wynagradza się ponad normę, wbrew zdrowemu rozsądkowi.

 • xsawer

  Oceniono 57 razy 43

  Zamiast do kopania piłki nająłbym tych chłoptasiów do kopania rowów z pożytkiem dla naszych oczekiwań i ich kondycji

 • lewyprawydlazabawy

  Oceniono 59 razy 29

  Nie chcą grać i tyle. Lewandowski liczy tylko na podanie, na boisku był niewidoczny. Wszyscy piłkarze grali czekając jedynie na końcowy gwizdek.
  Zapał, poświęcenie, ogromna wola walki, chęć zwycięstwa są słowami obcymi dla naszych piłkarzy. Oni tego nawet nie rozumieją.

 • asasines

  Oceniono 72 razy 22

  Sam Nawałka powiedział, że przez pierwsze mecze będzie chciał przetestować kilku zawodników i kilka formacji. Więc tylko idiota mógł myśleć, że od razu będziemy wygrywać po 5-0.
  Ja osobiście usunął bym ze składu chociaż na jeden mecz Lewandowskiego. Było wiele okazji gdzie mógł podać do Kuby, lub odwrotnie i tego nie zrobili, po prostu za sobą nie przepadają. To widać gołym okiem!
  Wolę Kubę, bo więcej wnosi do drużyny niż Robert, który gra samolubnie. Jego zadaniem jest przyciągnąć na siebie jak najwięcej obrońców, a potem podać by drużyna mogła zdobyć gola, a zachowuje się jak w BVB, gdzie koledzy biorą na siebie obrońców, a on strzela gole. W reprezentacji się tak nie da, bo nikt obrońców na siebie nie ściąga, takie zadanie ma właśnie Lewy.
  Jeżeli tego Nawałka nie widzi to nie nadaje się na trenera i tyle...

 • oz_patryk

  Oceniono 29 razy 21

  Co trener może jak zespołowi się nie chce? Dla naszych piłkarzy do niedawna marzeniem było dostać kontrakt w zagranicznym klubie jako rezerwowy. Jako reprezentacja wygrywamy z San Marino czy innymi zespołami które tak jak my noc nie znaczą.

 • nazwa_niepoprawna

  Oceniono 27 razy 21

  Trzeba było zeskanować nagłówki, a nie trzaskać im zdjątka telefonem.

 • stach_79

  Oceniono 36 razy 20

  Czas najwyższy wziąć fachowca zza granicy! Dość Polskiej myśli szkoleniowej!!!

 • jep23

  Oceniono 10 razy 10

  Teraz przydałby się dla osłody mecz z San Marino...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX