Aplikacja
Aplikacja Sport.pl LIVE
  POBIERZ

Wybierz auto dla reprezentacji Polski na Euro 2012. Syrenka prowadzi

Gdańszczanin Maciej Maciak, fan motoryzacji, tuningu i piłki nożnej, zbuduje auto dla reprezentacji Polski. Jakie? O tym zdecydują kibice, w trwającym właśnie głosowaniu. ZOBACZ, JAKIE AUTA PROPONUJE GDAŃSZCZANIN I WYBIERZ TO, KTÓRE PODOBA CI SIĘ NAJBARDZIEJ!

Wybierz auto dla reprezentacji Polski na Euro 2012

Gdańszczanin Maciej Maciak, fan motoryzacji, tuningu i piłki nożnej, zbuduje auto dla reprezentacji Polski. Jakie? O tym zdecydują kibice, w trwającym właśnie głosowaniu. ZOBACZ, JAKIE AUTA PROPONUJE GDAŃSZCZANIN I WYBIERZ TO, KTÓRE PODOBA CI SIĘ NAJBARDZIEJ!

A tak wyglądał projekt syrenki na Euro 2012 A tak wyglądał projekt syrenki na Euro 2012

Syrenka - aktualny wynik 57 proc. głosów

- Zależy nam na tym, by to auto było wkładem wszystkich kibiców biało-czerwonych na Euro 2012. Dlatego niech oni zdecydują, który projekt ostatecznie zrealizujemy - mówi Maciej Maciak, główny pomysłodawca idei budowy samochodu dla reprezentacji Polski. Do pomysłu stworzenia auta dla biało-czerwonych szybko zapalili się prezydenci miast-gospodarzy Euro 2012, włączył się również PZPN oraz wiele firm i instytucji.

. . .

Warszawa - aktualny wynik 28 proc. głosów

- Liczymy, że nasz projekt spotka się z dużym odzewem społecznym. Chcemy zintegrować środowisko fanów piłki nożnej i motoryzacji i promować kulturalne formy kibicowania. Jeśli ktoś chce aktywnie włączyć się do budowy auta, to jesteśmy otwarci na wszystkie propozycje. Mamy nadzieję, że budowa tego samochodu to dopiero początek. Chcemy budować samochody w barwach klubowych i organizować rajdy i parady na stadionach w całej Europie - wyjaśnia pomysłodawca.

. . .

Polonez - aktualny wynik 8 proc. głosów

Maciak oddaje zatem kibicom kwestię wyboru auta dla reprezentacji Polski. Wszyscy chętni na stronie motofutbol.pl będą mogli wybrać spośród czterech projektów jeden, na który oddadzą swój głos. - Wybraliśmy te samochody, które są prawdziwymi ikonami polskiej motoryzacji - mówi Maciak. Ich wizualizacje wykonali bracia Michał i Paweł Koziołek.

. . .

Mały Fiat - aktualny wynik 7 proc. głosów

Idea stworzenia samochodu, który byłby wizytówką Polski podczas mistrzostw Europy to kontynuacja projektu, który Maciak zapoczątkował już kilka lat temu. - Odkupiłem od sąsiada unikatową toyotę celicę z 1983. Pomyślałem, że skoro w Polsce jest jedyny taki egzemplarz, to należy go odpowiednio wyróżnić. A ponieważ jestem kibicem Lechii Gdańsk, oczywistym stało się, by stworzyć z toyoty maskotkę klubu w biało-zielonych barwach - wspomina Maciak.

. . .

Które z aut wzbudziło twoją największą sympatię? GŁOSUJ!

Syrenka, Mały Fiat, Polonez, czy Warszawa? Który projekt najbardziej przypadł ci do gustu? Zagłosuj w naszym sondażu, znajdziesz go TUTAJ

Więcej o: