"Perquis? Francuski śmieć", "Lato? Jest prostakiem" - kontrowersyjne wypowiedzi Jana Tomaszewskiego

"Śmieć francuski, taki śmieć futbolowy, który u siebie się nie załapał" -  za tę wypowiedź Damien Perquis zamierza pozwać od sądu Jana Tomaszewskiego. Przyszły poseł PiS znany jest z kontrowersyjnych wypowiedzi.

Tomaszewski o Perquisie

'Jakiś śmieć francuski, taki śmieć futbolowy, który u siebie się nie załapał, gra u nas! Brzydzę się też takiej reprezentacji. Że on gra w koszulce z orłem, w której my, prawdziwi Polacy, zdobywaliśmy medale dla Polski!' - Jan Tomaszewski o Damienie Perquisie podczas spotkania z wyborcami w Toruniu.

Jan Tomaszewski Jan Tomaszewski Fot. Tomasz Stańczak / Agencja Wyborcza.pl

Tomaszewski o kadrze

Na tym samym wiecu przyszły oberwało się też innym kadrowiczom.

'Kiedy mieliśmy grać z Niemcami, powiedział, że będzie kibicował Niemcom, a teraz założył naszą koszulkę' - powiedział o Eugenie Polanskim.

'Ja się takiej reprezentacji wstydzę, bo grają w niej przestępcy' - tak z kolei podsumował grę w kadrze skazanego za korupcję Łukasza Piszczka.

Tomaszewski o korupcji

'Jak zapłodnić krowę lodem? Położyć na lód i sama się wydupcy' - tak Jan Tomaszewski tłumaczył w programie Tomasza Lisa problem korupcji w futbolu.

Tomaszewski o PZPN

'Żeby burdel zaczął dobrze funkcjonować, nie maluje się ścian, tylko wymienia panienki.' - taką receptę na uzdrowienie PZPN Jan Tomaszewski przedstawił w 'Sportowej Niedzieli'

Tomaszewski o Grzegorzu Lacie

'Dobrze się stało że się nie dostał, bo nie tam jest jego miejsce. Ani polska piłka ani Lato nie zasłużyli na funkcję w UEFA. Nominacja Grzegorza Laty była samobójstwem ze strony PZPN. Gdyby dostał się do władz to byłaby kompromitacja. Wszyscy wiemy jakim jest człowiekiem i jaki ma intelekt, jest prostakiem.' - tak Tomaszewski podsumował w stacji Orange Sport Info starania Grzegorza Laty o wejście do Komitetu Wykonawczego UEFA.

'Republika kolesiów wybrała go na selekcjonera. Od samego początku mój przyjaciel z boiska, gejzer intelektu Grzegorz Lato nie radzi sobie z tym wszystkim' - tak z kolei skomentował wybór Stefana Majewskiego na tymczasowego selekcjonera.

Tomaszewski o Franciszku Smudzie

'Nie można go zwolnić, trzeba go po prostu wypier... dyscyplinarnie' - powiedział Tomaszewski dziennikarce TVN na temat Franciszka Smudy.

Tomaszewski o sobie

'Zawsze będę monotonny, bo mam swoje zdanie, z którym się zgadzam. W żartach zaapelowałem kiedyś do premiera Tuska, by broń Boże nie doprowadził do normalności w PZPN, bo kto mnie wtedy do telewizji zaprosi, skąd wezmę tematy na felietony.' - powiedział Tomaszewski w wywiadzie dla Sport.pl

Tomaszewski o sędziach zatrzymanych za korupcję

'Ja już mówiłem, że w sprawie korupcji nie mamy do czynienia z jedną czarną owcą, tylko z całym stadem baranów zarażonych BSE' - powiedział Tomaszewski w TVN24.

Więcej o: