Piłka nożna. Najpiękniejsze bramki tygodnia

Piłkarski świat nie może wyjść z podziwu nad kapitalnym golem Rooneya, który dał zwycięstwo w derbach Manchesteru. Jednak w tym tygodniu padło kilka bramek, których strzelcy wcale nie muszą mieć kompleksów wobec gwiazdy 'Czerwonych Diabłów'. W zestawieniu mamy dwa polskie akcenty - niestety Artur Boruc i Wojciech Szczęsny byli tylko obserwatorami i musieli wyciągać piłki z siatki.

Jamie Ness (Glagow Rangers)

Trudno wyobrazić sobie w Szkocji lepszą okazję do strzelenia takiej bramki. Piorunujące otwarcie derbów Glasgow, które zakończyły się remisem 2:2.

Amauri (Parma)

Artur Boruc był bez szans przy bramce Amauriego. Brazylijczykowi z włoskim paszportem nie szło w Juventusie, jednak po wypożyczeniu do Parmy spisuje się świetnie. Do 18. roku życia Amauri traktował piłkę nożną jako zabawę i nie był zrzeszony w żadnym klubie. Jak widać, nie zapomniał jak cieszyć się futbolem.

Niko Kranjcar (Tottenham)

Niko Kranjcar tym trafieniem w doliczonym czasie gry dał Tottenhamowi trzy punkty w meczu z Boltonem. Chorwat jest w świetnej formie - w kolejnym meczu przeciwko Sunderlandowi to również jego bramka sprawiła, że Tottenham zgarnął komplet punktów.

Wesley Sneijder (Holandia)

Towarzyski mecz z Austrią, Holandia wygrała skromnie, bo tylko 1:0, ale za to po kapitalnej bramce 'Wesleya Sneijdera'. Pomocnik Interu Mediolan wciąż udowadnia, że jego nieobecność w finałowej trójce konkursu Złotej Piłki, była nieporozumieniem.

Moussa Sow (Lille)

Kolejna w tym tygodniu bramka z przewrotki. Tym razem akrobatycznym uderzeniem popisał się senegalski napastnik Lille Moussa Sow.

Junior Agoro (Panionos)

Piękne uderzenie z dystansu piłkarza Ghany, który za sobą ma już występy na boiskach Premier League czy amerykańskiej MLS.

Wesley Sneider (Inter Mediolan)

Wesley Sneijder po raz drugi w zestawieniu. Tym razem holenderski piłkarz nie dał szans bramkarzowi Romy i już w trzeciej minucie hitu ligi włoskiej ucieszył kibiców Interu.

Diego Pais (CS Cartagines)

34-letni argentyński napastnik występujący w lidze kostarykańskiej kompletnie zaskoczył bramkarza rywali uderzając piłkę nożycami.

Tiote (Newcastle)

Ósma bramka w jednym z najciekawszych spotkań ostatnich miesięcy na Wyspach Brytyjskich. Arsenal z Wojciechem Szczęsnym w bramce prowadził do przerwy z Newcastle już 4:0, jednak druga połowa zaskoczyła wszystkich. Newcastle strzelili cztery bramki i mecz zakończył się remisem.

Franco Jara (Benfica)

Druga bramka dla Benfiki. Świetna akcja Franco Jary. Wydawało się, że dośrodkowanie dostał trochę za plecy, ale w powietrzu zachował się rewelacyjnie.

Wayne Rooney (Manchester United)

Brytyjskie dzienniki rozpływają się nad fenomenalnym golem Wayne'a Rooneya w meczu przeciwko Manchesterowi City. Prasa podkreśla, że jest to jedno z najcudowniejszych trafień w historii ligi. Sam piłkarz nie może uwierzyć w to, co się stało na Old Trafford. - Uderzyłem przewrotką, zupełnie jakbym grał na szkolnym boisku - nie ukrywa swej radości reprezentant Anglii.