Jedni klną, inni demolują ławki, czyli jak trenerzy mecze przeżywają

Podczas meczu z Saragossą Jose Mourinho, wściekający się po zmarnowanej sytuacji Benzemy, uderzył głową w dach nad ławką. Nie tylko jemu jednak zdarzyło się stracić panowanie nad sobą podczas meczu...

Jose Mourinho

Po niewykorzystanej sytuacji karima Benzemy Mourinho zaczął wściekle gestykulować. Na chwilę stracił panowanie nad soba i... uderzył się w dach nad ławką. Jego głowę oglądał klubowy lekarz, ale na szczęście okazało się, że Portugalczyk nic poważnego sobie nie zrobił.

Sorin Cartu

Podczas meczu Ligi Mistrzów z FC Cluj zdenerwowany Cartu zaczął demolować ławkę rezerwowych. Najpierw zaczął uderzać w pleksiglasową szybę pięścią, potem zaczął ją kopać aż rozpadła się na kawałki. Wściekłego trenera uspakajali asystenci. Na reakcję klubu nie trzeba było długo czekać. Dwa dni po meczu (przegranym 0:1) Cartu został zwolniony.

Luiz Felipe Scolari

Tuż po meczu z Serbią ówczesny selekcjoner Portugalii uderzył pięścią w twarz piłkarza rywali IVicę Dragutinovicia. - Chciałem bronić Quaresmę przed atakiem Dragutinovicia. Ja go wcale nie uderzyłem - tłumaczył się później Brazylijczyk. UEFA nie dała się przekonać. Scolari został zawieszony na cztery mecze.

Fabio Capello

Podczas mundialu w RPA Capello nie miał łatwego życia. Trzy punkty z USA jego zespół stracił po tragicznym błędzie bramkarza, później do szatni zespołu wpadł nieproszony gość... W dodatku zespół grał słabo i kiepskim stylu pożegnał się z mistrzostwami już w 1/8 finału. W meczu ze Słowenią Capello puściły nerwy. Krzyczał na zawodników, popychał asystentów, klął. - Naciskaj, kur...! - wrzeszczał Capello. - Skur... - mruczał pod nosem, gdy jeden z jego piłkarzy oddał słaby strzał. Potem miał pretensje do Garetha Barry'ego. - Barry, pier... piłka, Barry! - wściekał się. Włoch poniewierał też swoich asystentów, pomiędzy którymi siedział. Gdy jeden z nich - Stuart Pearce - wstał, Capello zawołał go do siebie i kazał usiąść. - Powiedziałem ci, żebyś usiadł? No dobra, to teraz wstawaj - powiedział po chwili, po czym zepchnął go z krzesełka.

Ryszard Tarasiewicz

Ryszard Tarasiewicz często impulsywnie reaguje na wydarzenia na boisku. Lubi dyskutować z sędziami, nie oszczędza też piłkarzy rywali. Jego wybryki z Ekstraklasy do obejrzenia TUTAJ i TU

Nikołaj Karpol

Rosyjska legenda kobiecej siatkówki. Jako trener zdobył reprezentacji zdobył wszystko, poza olimpijskim złotem. Wielu kibiców zapamięta go jednak z agresywnego podejścia i specyficznego 'motywowania' zawodniczek. Niejedną siatkarkę wrzaski Karpola doprowadziły do łez.

Andrej Urlep

Słoweński trener znany jest z nadpobudliwości. Za to nikomu w swojej drużynie nie pozwalał na gestykulację i dyskusje z arbitrami. Kiedy drugi trener Jacek Winnicki wstał z ławki, zdenerwowany Urlep postanowił osobiście przywołać go do porządku.

Janusz Wójcik

Wiosną 2008 roku Wójcik został zatrudniony w Widzewie z misją utrzymania zespołu w Ekstraklasie. Celu nie dane mu było zrealizować - zwolniono go z klubu po zaledwie trzech meczach. Ale bramkarz Widzewa Łukasz Fabiniak chyba nigdy ich nie zapomni. Zwłaszcza spotkania z Groclinem.

Więcej o: