Kibice zadecydowali. Griezmann i Eriksen mile widziani w FC Barcelonie

Antoine Griezmann i Christian Eriksen - to są dwaj zawodnicy, których najbardziej chcieliby w swoim zespole kibice FC Barcelony. Badanie przeprowadził hiszpański "Sport".

Hiszpański 'Sport' przeprowadził badanie wśród kibiców, których zawodników najbardziej chcieliby, aby dołączyli latem do FC Barcelony. Fani 'Dumy Katalonii' ocenili także zawodników, którzy dołączyli do zespołu w trakcie poprzedniego sezonu.

Griezmann i Eriksen najbardziej pożądani

W głosowaniu na zawodników, który powinni wzmocnić latem 'Dumę Katalonii' przede wszystkim kibice 'Blaugrany' wymieniali Antoine Griezmanna oraz Christiana Eriksena. Francuz z Duńczykiem dosyć znacząco odskoczyli pozostałym zawodnikom, którzy znaleźli się w zestawieniu.

Ci dwaj zawodnicy mają być uzupełnieniem kadry FC Barcelony, która walczyłaby o wygranie szósty raz w historii Ligi Mistrzów.

Na pozostałych miejscach znaleźli się środkowy obrońca Sevilli, Clement Lenglet oraz pomocnik Gremio, Arthur.

Pomoc do poprawy

Chęć ściągnięcia Chrisiana Eriksena na Camp Nou pokrywa się z innym pytaniem, które zadał 'Sport'. Chodziło o to, która formacja najbardziej wymaga wzmocnień. Zdecydowanie, bo aż 54,8% głosujących opowiedziało się, że to linia pomocy musi zostać koniecznie wzmocniona podczas zbliżającego się okienka transferowego.

W następnej kolejności fani FC Barcelony uznali, że to obrona najbardziej wymaga wzmocnień. Takiej odpowiedzi udzieliło 34% kibiców. Linię ataku należy wzmocnić wg. 9,7% głosujących. Najmniej kibice martwią się o obsadę bramki. Zaledwie 1,5% głosujących fanów uznało, że potrzeba nowych, lepszych zawodników między słupkami.

Coutinho najlepszy

Fani FC Barcelony ocenili także transfery klubu, jakie zostały przeprowadzone w minionym sezonie. Mimo, że przyszedł dopiero w trakcie zimowego okienka transferowego, to kibice nie mieli wątpliwości i na szczycie umieścili Philippe Coutinho. Były piłkarz Liverpoolu od początku swojego pobytu w Katalonii zaczął spełniać pokładane w nim nadzieje, czego dowodem jest pierwsze miejsce wśród najlepszych nowych zawodników.

Za kolejnych lokatach znaleźli się kolejno. Paulinho, Ousmane Dembele, Yerry Mina oraz Nelson Semedo. Ten ostatni nie zdołał na tyle zaskarbić sobie sympatii u Ernesto Valverde, by przebić się do pierwszego składu. Stąd też ostatniej miejsce wśród kibiców.

Wspaniały sezon

Aż 62,4% osób uważa miniony sezon w wykonaniu FC Barcelony za wspaniały, mimo, że nie udało się wygrać Ligi Mistrzów, a jedynie mistrzostwo kraju oraz Puchar Króla. To był poprawny sezon według 21,4% kibiców. 11,4% fanów opowiedziało się, że to był dobry sezon, a 4,8%, że był to słaby sezon.

Podobnie układa się głosowanie kibiców, którzy oceniali debiutancki sezon (jako szkoleniowca FC Barcelony) Ernesto Valverde. Zdaniem ponad połowy głosujących (53,8%) był to wspaniały sezon w wykonaniu trenera 'Dumy Katalonii'. Minione 10 miesięcy było poprawne zdaniem 22,2%, natomiast dobry wg. 19,3% głosujących.

Więcej o: