Ronaldo wybrał najlepszą jedenastkę w historii piłki nożnej. Jest w niej Messi

Brazylijczyk Ronaldo jak co roku utworzył jego zdaniem najlepszą jedenastkę w historii piłki nożnej. W składzie znalazło się miejsce dla Leo Messiego. Zabrakło jednak Cristiano Ronaldo.

Jak co roku Ronaldo przygotował zestawienie najlepszych piłkarzy w historii piłki nożnej. Znalazło się w nim aż 4 przedstawicieli Włoch, 4 Brazylijczyków (w tym sam Ronaldo Nazario), 2 Argentyńczyków i Francuz.

Aż 4 piłkarzy z Włoch znalazło się w zestawieniu, ale nie ma co się dziwić. Wszyscy oni są wybitnymi piłkarzami. Mowa jest o Gianluigim Buffonie, Paolo Maldinim, Fabio Cannavaro oraz Andrei Pirlo.

Tym samym Brazylijczyk pominął kilku swoich kolegów z drużyn, w których grał. Mowa o Ikerze Casillasie, Sergio Ramosie, Xavim Hernandezie czy Andresie Inieście.

Wśród piłkarzy 'Canarinhos' nie mogło zabraknąć samego Ronaldo. Oprócz byłego zawodnika Realu czy FC Barcelony w jedenastce znaleźli się byli koledzy z reprezentacji Brazylii Cafu, Roberto Carlos oraz legendarny Pele.

Ronaldo i Diego Maradona Ronaldo i Diego Maradona ALASTAIR GRANT/AP

Tylko dwóch Argentyńczyków znalazło się w zestawieniu Ronaldo, ale w zamian za to jakich. Po jednej stronie pomocy mamy Diego Armando Maradonę, a z drugiej strony Leo Messiego.

Jedynym Francuzem, który znalazł się w zestawieniu, jest były kolega Brazylijczyka z Realu Madryt i do niedawna trener tego klubu, Zinedine Zidane.

Czy kogoś brakuje w zestawieniu? Na pewno niektórych może dziwić fakt, że nie znalazł się Cristiano Ronaldo w najlepszej jedenastce. Brazylijczyk jednak uznał, że w zestawieniu jest miejsce tylko dla jednego Ronaldo, czyli dla króla strzelców mundialu w 2002 roku

Najlepsza XI wg. Ronaldo Nazario
AS