Portugalia sensacyjnie remisuje z Tunezją. Francja pewnie pokonuje Irlandię

Kilka państw, które będą brały udział w mistrzostwach świata w Rosji grało w poniedziałek swoje mecze sparingowe. Portugalczycy bez Cristiano Ronaldo zremisowali z Tunezją 2:2, a Francuzi wygrali z Irlandią 2:0.

Grali uczestnicy mistrzostw

W poniedziałek odbyły się spotkania sparingowe drużyn, które zagrają podczas mistrzostw świata w Rosji. Swoje mecze towarzyskie rozgrywała: Korea Południowa, Nigeria, Iran, Arabia Saudyjska, Portugalia oraz Tunezja.

Fernando Alonso Fernando Alonso CLAUDE PARIS/AP

Sensacyjny remis mistrzów Europy

Największym zaskoczeniem był wynik Portugalii, która jedynie zremisowała z Tunezją 2:2, mimo, że zawodnicy Fernando Santosa prowadzili już 2:0. W składzie mistrzów Europy zabrakło Cristiano Ronaldo, który dostał kilka dni wolnego po sobotnim finale Ligi Mistrzów. Jego koledzy z zespołu dwukrotnie pokonali Moueza Hassena. Najpierw w 22 minucie uczynił to Andre Silva, a 10 minut później Joao Mario. Jeszcze przed przerwą Tunezyjczycy zdobyli bramkę kontaktową, a po około godzinie gry doprowadzili do remisu, który ostatecznie utrzymali.

Zwycięski debiut Manciniego

Debiut na ławce trenerskiej Włoch zaliczył Roberto Mancini. Były szkoleniowiec Zenitu kilka tygodni temu został nowym selekcjonerem Italii, po tym jak po 60 latach reprezentacja tego kraju nie zakwalifikowała się do mundialu i z funkcji trenera został zwolniony Giampiero Ventura. Dla 58-latka był to udany debiut. Jego drużyna wygrała 2:1 z Arabią Saudyjską, która przygotowuje się do mistrzostw świata. Dla Włochów bramki strzelili Mario Balotelli i Andrea Belotti, a Arabowie odpowiedzieli jedynie trafieniem Yahyi Al Shehriego.

Francja pokonuje Irlandię

Swój mecz rozegrali także Francuzi i to był najciekawszy mecz poniedziałkowych sparingów. Ekipa Didiera Deschampsa wygrała z Irlandczykami 2:0. 'Trójkolorowi' dominowali w spotkaniu i nie pozwolili na zbyt wiele gościom. Tuż przed przerwą na listę strzelców wpisali się najpierw Olivier Giroud, a kilka minut później Nabil Fekir.