Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Mattia Perin trafi do Juventusu? Mistrzowie Włoch chcą zapłacić 10 milionów euro

Przedstawiciele Juventusu cały czas szukają bramkarza, który uzupełni grono golkiperów włoskiego klubu po odejściu Gianluigiego Buffona. Mistrzowie Włoch chcą pozyskać Mattię Perina z Genoi, za którego trzeba zapłacić około 10 milionów euro.
Mattia Perin Mattia Perin Fot. Andrew Medichini

Zdaniem włoskich mediów szefowie Juventusu już prowadzą rozmowy w sprawie pozyskania Perina. Za bramkarza są w stanie zapłacić 10 milionów euro. 25-latek w Turynie miałby uzupełnić grono golkiperów po tym, jak klub opuści Gianluigi Buffon.

Juventus goalkeeper Wojciech Szczesny walks towards the goal frame to fail to save a penalty shot, during a Champions League quarter-final, 2nd leg soccer match between Real Madrid and Juventus at the Santiago Bernabeu stadium in Madrid, Spain, Wednesday, April 11, 2018. (AP Photo/Paul White)
SLOWA KLUCZOWE:
XCHAMPIONSLEAGUEX Juventus goalkeeper Wojciech Szczesny walks towards the goal frame to fail to save a penalty shot, during a Champions League quarter-final, 2nd leg soccer match between Real Madrid and Juventus at the Santiago Bernabeu stadium in Madrid, Spain, Wednesday, April 11, 2018. (AP Photo/Paul White) SLOWA KLUCZOWE: XCHAMPIONSLEAGUEX PAUL WHITE/AP

Konkurencja dla Szczęsnego...

Transfer Perrina byłby złą wiadomością dla Wojciecha Szczęsnego. Polak w Juventusie miał zostać następcą Buffona, do tej roli był przygotowywany przez cały zakończony niedawno sezon. Teraz jednak miałby poważnego konkurenta w postaci 25-letniego reprezentanta Włoch.

...a Perin konkurencji się nie obawia

- Konkurencja? Taka jest w każdej wielkiej drużynie. Jestem na nią gotowy - stwierdził Perin, pytany o ewentualny transfer do Juve i walką o miejsce w składzie. - Nie boję się gry w topowym klubie. To jest mój cel, który chcę zrealizować - dodał.

Bramkarz Genoi zdradził też, że jego odejście jest niemal przesądzone. To co nie jest jednak przesądzone, to transfer do Juventusu. - Wciąż nie wiem, gdzie trafię i w jakim klubie będę grał w przyszłym sezonie - mówi zawodnik.

Polak na uprzywilejowanej pozycji

Wydaje się, że nawet w przypadku transferu Perina, na uprzywilejowanej pozycji w kontekście walki o pierwszy skład będzie Szczęsny. Sugerują to słowa prezydenta Juventusu, Andrei Agnelliego. - W kolejnym roku pierwszym bramkarzem Juventusu będzie Wojciech Szczęsny - przyznaje wprost Agnelli.  - Szczęsny to bardzo inteligentny chłopak, który od pierwszego dnia chłonął wszystko, wchodząc do szatni Juventusu. Ma odpowiednie walory, także te pozaboiskowe - dodaje również Gianluigi Buffon.

Co z Buffonem?

Buffon wbrew wcześniejszym przewidywaniom nie przyznał, że definitywnie kończy karierę. 40-letni bramkarz powiedział jedynie, że po obecnym sezonie rozstaje się z Juventusem. Jego przyszłość nie jest jeszcze znana, a na jego wątpliwości wpłynęły oferty, które pojawiły się w ostatnich dniach.

- Wiele dzieje się wokół mnie. Jeszcze 15 dni temu byłem przekonany, że zakończę granie w piłkę. Ale otrzymałem bardzo interesujące oferty boiskowe i pozaboiskowe. Po meczu z Hellasem podejmę decyzję - przyznał Buffon.