Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Dariusz Szpakowski skomentuje tylko jeden mecz Polski w fazie grupowej

Dyrektor TVP Sport Marek Szkolnikowski zdradził, że w czasie najbliższe mundialu Dariusz Szpakowski skomentuje tylko jeden grupowy mecz Polaków. Pozostałe dwa mecze będzie komentował Jacek Laskowski.
TVP Sport TVP Sport Źródło: YouTube

Mistrzostwa świata potrwają od 14 czerwca do 15 lipca. TVP posiada wyłączne prawa na pokazanie wszystkich meczów, które zobaczymy na antenach TVP 1, TVP 2, TVP Sport, stronie sport.tvp.pl oraz w aplikacji mobilnej.

Dyrektor TVP Sport zdradził, kto i kiedy będzie komentował mecze Polaków na mistrzostwach świata. 

Dariusz Szpakowski tylko z jednym meczem Polski

Polskich kibiców bardzo ciekawił fakt, kto będzie komentował mecze Polaków w fazie grupowej. Okazuje się jednak, że wszystko jest już zaplanowane i Dariusz Szpakowski skomentuje pierwszy mecz Polaków (19 czerwca) z Senegalem. 

Później jednak w fazie grupowej dwa kolejne mecze będzie relacjonował Jacek Laskowski (z Kolumbią - 24 czerwca - i z Japonią - 28 czerwca) 

Jeśli chodzi o studio, to TVP zapowiada, że na ich antenie pojawi się prawdziwa mieszanka wybuchowa polskich ekspertów. Mecze opisywać będą m.in Andrzej Stejlau, Jerzy Angel, Jan Tomaszewski, czy Sebastian Mila. 

Pełną listę ekspertów poznamy 29 maja na oficjalnej konferencji prasowej. 

Na razie nie wiadomo, kto będzie komentował ewentualne późniejsze mecze, gdyby Polakom udało się awansować do fazy pucharowej. Wiadomo jednak, że wszyscy komentatorzy dobrani są w sposób logistyczny, a wszystko przez duże odległości między stadionami. 

- Jeśli chodzi o komentatorów, to mamy ich ustawionych numerycznie. Dobór pierwszy to ważność meczów, a dobór drugi to logistyka, bo tak jak już wspominaliśmy -to największa operacja logistyczna w historii wielkich imprez sportowych. Duże odległości między miastami, słabe połączenia lotnicze, długie podróże pociągiem - to wszystko spowodowałoby, że dziennikarze stracą wiele czasu na przemieszczanie się - dodaje Marek Szkolnikowski w rozmowie ze sport.tvp.pl

Andrzej Twarowski Andrzej Twarowski fot. facebook.com

Okazuje się również, że ciągle prowadzone są rozmowy z Andrzejem Twarowskim. 

- Prowadzimy rozmowy z Andrzejem Twarowskim, żeby odwiedził nas jako redaktor radia Zapinamy Pasy, rozmawiamy z portalem i radiem Weszło. Chcemy, żeby mundial był dla wszystkich Polaków dostępny w telewizji, w aplikacji mobilnej, ale też był taką platformą współpracy i wymiany spostrzeżeń przedstawicieli wszystkich mediów - dodaje szef TVP Sport.