Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Artur Boruc przedłużył kontrakt z Bournemouth

Artur Boruc przedłużył kontrakt z Bournemouth. Nowa umowa byłego reprezentanta Polski będzie obowiązywać do czerwca 2019 roku. - Jestem bardzo szczęśliwy - mówi doświadczony bramkarz.

Łącznie w zespole "Wisienek" Boruc występuje od czerwca 2014 roku. Wówczas do klubu z nadmorskiego kurortu Polak został wypożyczony z Southampton. Jeden sezon wystarczył mu jednak do tego, aby przekonać do siebie szefów i trenerów zespołu na tyle, by ci zdecydowali się na pozyskanie nowego bramkarza na stałe.

Artur Boruc Artur Boruc RUI VIEIRA/AP

W barwach Bournemouth Boruc rozegrał łącznie 112 spotkań, w których 34 razy zachował czyste konto. Jeszcze w ubiegłym sezonie był podstawowym zawodnikiem drużyny Eddie`ego Howe`a, ale w obecnych rozgrywkach stracił miejsce w pierwszej jedenastce. Zamiast niego bramki The Cherries strzeże Asmir Begović, sprowadzony za 11,5 mln euro z Chelsea.

Artur Boruc Artur Boruc KIRSTY WIGGLESWORTH/AP

Mimo mniej znaczącej roli, Boruc jest wciąż bardzo ważnym elementem 12. zespołu zakończonego przed kilkoma dniami sezonu Premier League. Dowodem tego jest to, że władze klubu przedstawiły Polakowi propozycję przedłużenia kontraktu o kolejny rok, do czerwca 2019 roku, na co 38-latek z Siedlec przystał.

- Jestem bardzo szczęśliwy, że do tego doszło i spędzę tu kolejny rok. Nigdy nie jest łatwo tylko z boku przyglądać się grającym kolegom, ale cały czas walcze o miejsce w składzie i staram się wykorzystać każdą szansę, którą otrzymuję od menedżera - powiedział Boruc po podpisaniu kontraktu.

- Jeśli otrzymam od trenera szansę, zawsze dam z siebie wszystko. W klubie są młodzi bramkarze, którzy dopiero rozpoczynają swoje kariery, im również będę starał się pomagać. To dla mnie bardzo ważne, na tym będę starał się skupiać - dodał bramkarz. - Ustatkowałem się tutaj, dobrze się tu czuję. Kocham ten klub, a moja rodzina kocha tu być. Jest nam tu dobrze i jesteśmy szczęśliwi. Wierzę w to, że wciąż mam jeszcze pewną rolę do odegrania, dlatego podpisałem nowy kontrakt - zakończył.