Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Łukasz Fabiański na celowniku kilku klubów z Premier League

Łukasz Fabiański może niebawem powrócić do Premier League. Polak rozegrał bardzo dobry sezon w Swansea, dzięki czemu wzbudził zainteresowanie u kilku klubów z najwyższej klasy rozgrywkowej.
Łukasz Fabiański Łukasz Fabiański NICK POTTS/AP

Nie ma żadnych wątpliwości, że Łukasz Fabiański był najpewniejszym punktem Swansea w tym sezonie. Choć polski bramkarz nie raz ratował swoją drużynę przed porażką, to walijski klub nie zdołał utrzymać się w najwyższej klasie rozgrywkowej. 33-latek nie ukrywał po tym fakcie łez, ale niebawem może mieć powody do radości. Kilka klubów z Premier League wyraża zainteresowanie jego sprowadzeniem.

Działacze Swansea obiecali Fabiańskiemu, że w przypadku godziwej oferty będzie mógł opuścić klub. Ale co najważniejsze - zainteresowane strony muszą za niego zaoferować przynajmniej 5 milionów funtów. 'The Guardian' informuje, że cztery zespoły z Premier League przystaną na tę kwotę i z wielką chęcią zatrudnią polskiego reprezentanta.

Według angielskiego dziennika wspomniane kluby to Newcastle United, Crystal Palace, West Ham United i Watford. Odpowiednio - 10., 11., 13. i 14. zespoły minionego sezonu Premier League.

Kontrakt 33-letniego Polaka wygasa w przyszłym roku, kiedy mógłby zmienić klub za darmo. Interesują się nim również kluby z czołówki Premier League, ale tam pełniłby jedynie funkcję rezerwowego, która go nie satysfakcjonuje. Chce regularnie grać.

Czarnogora - Polska Czarnogora - Polska Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta

Fabiański trafił do Swansea w 2014 roku z Arsenalu. Przez cztery lata rozegrał dla walijskiej drużyny 150 meczów, w niedawno zakończonym sezonie został wybrany jej najlepszym zawodnikiem. Jego kontrakt obowiązuje do 2019 roku, portal 'Transfermarkt' wycenia go na 4,5 miliona funtów.